Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Ukraina jak jest !
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 18.04.2024 15:31

Regulamin forum


REGULAMIN DZIAŁU "MOJE QUADOWE PODRÓŻE"

1. Ten dział służy do zamieszczania informacji i relacji z planowanych i organizowanych przez użytkowników forum ATV Polska wypraw, spotkań, zlotów.
2. Dział ma charakter niekomercyjny. Wszelkie komercyjne ogłoszenia, jeśli nie zostaną uzgodnione z Administratorem Forum, będą natychmiast usuwane.
3. Zamieszczane w dziale relacje, zdjęcia oraz filmy video muszą być wyrazem świadomego quadingu i spełniać wymogi zawarte w "Kodeksie quadowca ATV Polska". Wszelkie materiały niespełniające tego warunku będą natychmiast usuwane. Przeczytaj niniejszy Kodeks zanim umieścić swoja relację.

Kodeks quadowca ATV Polska

Niniejszy Kodeks ma na celu uświadomienie tego, co przystoi, a co nie prawdziwemu miłośnikowi quadów. Nie przestrzegając go, nie tylko łamiesz prawo, lecz także przyczyniasz się do kształtowania złego wizerunku naszej społeczności.

1. Nie jeździmy po parkach i rezerwatach w sposób celowy.
2. Zawsze zwalniamy przy pieszych pozdrawiając ich machnięciem ręki, zwłaszcza machamy małym dzieciom.
3. W sytuacji patowej pytamy o drogę, aby rozładować atmosferę, chyba, że może to być dla nas lub dla innych niebezpieczne.
4. Nie dewastujemy pól i terenów prywatnych.
5. Pamiętajmy, że wjazd do Lasów Państwowych, parków i rezerwatów jest nielegalny.
6. Używamy cichych układów wydechowych.
7. Nie śmiecimy, wszelkie odpadki wracają z nami.
8. Powiadamiamy władze, o nieprawidłowościach np.: odpady toksyczne, dzikie wysypiska, kłusownictwo etc.
9. Używamy pasów do wyciągarek, dzięki czemu nie niszczymy kory drzew.
10. Zaznaczamy w miarę możliwości wszelkie doły, druty i inne niebezpieczne przeszkody na GPSie, jeśli posiadamy takowy i dzielimy się tym z innymi.
11. Do jeżdżenia szukamy miejsc raczej wyludnionych.
12. Nie jeździmy po naturalnych zaporach ziemnych np.: wał przeciwpowodziowy.
13. Jazda pod wpływem alkoholu to poważne przestępstwo.
14. Zawsze ustępujemy pierwszeństwa rowerzystom.
15. Staramy się wzniecać możliwie najmniej kurzu, zwłaszcza w pobliżu ludzi i domostw.
16. Zwalniamy przy zabudowaniach i to BARDZO.
17. Zawsze kierujemy się ROZSĄDKIEM - np. nie jeździmy z prędkością stanowiącą zagrożenie dla ludzi i zwierząt!
18.W szczególnych przypadkach, kiedy nasz pojazd może kogoś przestraszyć zatrzymujemy się z boku i wyłączamy silnik.
19. Nie jesteśmy na tym Świecie sami, uszanujmy to.
20. Zawsze jeździmy w kasku i staramy się ubierać ubranie ochronne, tj: kask, gogle, rękawice, buzzer (żółw), pas lędźwiowy, nakolanniki i nałokietniki oraz buty ochronne.

Zebrał i sporządził, wespół z bracią quadową, Krzysztof Wolny-Tippo. Pomysł niniejszego kodeksu zrodził się tu.

Własność Polskiego Stowarzyszenia Czterokołowców-ATV Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone.



Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Ukraina jak jest ! 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2009 22:15
Posty: 1824
Miejscowość: BIESZCZADY - Cisna
PostWysłany: 16.08.2014 13:32 
Ukraina jak jest !
To była jazda !
Ukraina zawsze brzmiało tak normalnie, czyli granica ( kordon ), łapówki , DAI (znowu łapówki )itd., itd. W tym roku po otwartych dążeniach Ukrainy do zmian zapoczątkowanymi Kijowskim Majdanem wszystko zmienia się drastycznie .Ciężko jest mi być do końca obiektywnym w końcu spędzam tam trochę czasu i przemierzam kilka tysięcy kilometrów po bezdrożach Lwowskiego i Zakarpackiego Obłasti .
Nie mniej nastawienie wśród mieszkańców Ukrainy choć nigdy dla mnie nie było złe to teraz to już kosmos . Mieszkańcy nawet przygranicznych wiosek opatrzeni a chwilami zmęczeni widokiem pojazdów 4x4 na Polskich tablicach nie kryją radości i wzruszenia na nasz widok . Częstują czym się da ;-), całują, ściskają i Dziękują za to ,że ich nie zostawiliśmy. Za to że przypomnieliśmy Europie że jest wolna Ukraina , za to że oddając arsenał nuklearny porosyjski kraje Europy i Rosji gwarantowały nietykalność terytorialną Ukrainy no właśnie obiecały ………. ( my Polacy coś na ten temat wiemy ). Trochę się zapędziłem a nie o polityce tu będzie a o przygodzie na quadach .
W ekipie Leszka pojawiła się nowa twarz Mario chodzące adhd na Reni no zaczął dobrze pytając ile kilometrów zrobimy bo on się musi najeździć. Wystrzelił to do mnie jeszcze w bazie po Polskiej stronie dzień przed wyjazdem :bojesie: . Słysząc to od razu skierowałem się do baru ;-). Uwielbiam takie pytania. Zawsze wychodzę z założenia że nie ważne jest ile ważne jest jak ! Pomijając kwestię że nawet zwykłe drobne awarie mogą pogrzebać duże przebiegi dzienne .
Piątek wyjazd na granicę trochę się opóźnił ale wiedziałem ,że nadrobimy to bez problemu i tak było do momentu odwiedzin u Toli :pop: . U Toli wszystko w porządku tartak chyla pełną gębą , a woliera przy granicy z Polską jest pełna zwierzyny . Pogościliśmy , pobawiliśmy i …………. pojechaliśmy . było już trochę późno więc darłem na skróty lądując w błocie gdzie nowe BRP 1000 powinny fruwać ale nie fruwała bynajmniej nie wszystkie ;-). Czekając na Doktora który coś nawywijał usnęliśmy w lesie , między czasie okazało się że Leszek w coś przywalił i drze go na boki . Generalnie trochę poturbowani pognaliśmy do bazy po stronie Ukraińskiej czyli u Sławka i Żany . Tam to już kolacja trochę rozluźniaczy i poszliśmy spać . Warunki ubytowania u Sławka w porównania do Sergieja i Władika znacznie lepsze ( wszyscy mamy pokoje dwuosobowe z łazienką ) :blagam: .
Nad ranem śniadanie kaweczka i w drogę teoretycznie bo Leszka bomba nie nadaje się do jazdy bo komputer jest przekonany że nie jedzie prosto kiedy maszyna jedzie prosto . Generalnie jedziesz prosto a kierownica wywinięta hi hi hi hi . Konsultacje telefoniczne i moje sugestie i o,szukujemy komputer korektą na drążkach kierowniczych i w drogę . Lecimy fajnymi trasami mi już znanymi ale z fajną ekipą można wszystko. Namawiam chłopaków na odrobinę ryzyka i uciekamy w totalnie nowe tereny gdzie nawet ja po siedmiu latach tam nie dotarłem . Zawsze patrzyłem w tamtym kierunku i teraz się udało . Przy pięknej słonecznej pogodzie wjeżdżamy w totalnie nowe tereny rozlewisk Dniestru. Jest trochę zabawy , wodnych przepraw , mostów których nie ma ;-). Fajnie widzieć twarze totalnie zaskoczonych mieszkańców wiosek widokiem quadów , już tęskniłem za tym widokiem :D .
Po ciekawym i ekscytującym dniu docieramy do bazy i znowu kolacje i rozmowy po świt . Poranek to kolejne usterki i problemy które bez pośpiechu usuwamy i po obiedzie pędzimy do Polski.
Panowie duże dzięki za świetny klimat i fajną zabawę i jazdę . Ukraina nie zawiodła, było pięknie miło i ostro jak to na Ukrainie to kto następny :kier:

Image

Image

Image

Image

Image


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.12.2009 19:06
Posty: 1552
Miejscowość: Olsztyn
Quad: G550
Poprzednie quady: Inca Yeti 700
PostWysłany: 18.08.2014 05:51 
Re: Ukraina jak jest !
fajna relacja :)

_________________
Na quadzie - Mudmarker , na motocyklu - Fabiq :)
MotoBracia Off-Road Team , MotoBracia.pl


 
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2009 22:15
Posty: 1824
Miejscowość: BIESZCZADY - Cisna
PostWysłany: 19.08.2014 23:27 
Re: Ukraina jak jest !
Pisarzem nie jestem a ortografia nie wspomnę . Jakby do tego doszły Twoje fotki to byłoby cacy :bojesie:


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.12.2009 16:32
Posty: 436
Miejscowość: Gro Canion
Quad: Made in Mexico
Poprzednie quady: USA , Japan
PostWysłany: 20.08.2014 11:54 
Re: Ukraina jak jest !
ja ja :mysli:
jeszcze nie byłem, ale chętnie zwiedze te miejsca z Tobą Dziki
kurde a może nie pamiętam :pijoki:
coz nie wazne, kiedy planujesz?


 
Profil
Moderator Działu Polaris
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2010 12:07
Posty: 6567
Miejscowość: Józefosław
Quad: čtyřkolka
Poprzednie quady: 126p
PostWysłany: 20.08.2014 17:50 
Re: Ukraina jak jest !
Ale, że jak? Tylko 5 zdjęć? [wow]
:brawo1:

_________________
... no looking back

Wyprawy maqowe - blog


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2009 22:15
Posty: 1824
Miejscowość: BIESZCZADY - Cisna
PostWysłany: 24.08.2014 18:49 
Re: Ukraina jak jest !
Laluś we wrzesieniu leci Mikuś a ja końcem września, a tam nie byłeś :metal:


 
Profil
Zbanowany

Rejestracja: 22.09.2013 20:07
Posty: 431
PostWysłany: 24.08.2014 18:51 
Re: Ukraina jak jest !
Dziki planujecie coś w październiku jak zbiorę 6?


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2009 22:15
Posty: 1824
Miejscowość: BIESZCZADY - Cisna
PostWysłany: 24.08.2014 19:33 
Re: Ukraina jak jest !
zaquad nie marudź, wszystkiego się nie da umieścić :nipo:
Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

-- dodano 24.08.2014 19:33 --

Slawko Z napisał(a):
Dziki planujecie coś w październiku jak zbiorę 6?


Z wami zawsze :okok: byle nie w terminie III rundy PUCHARU :DDD:


Ostatnio zmieniony przez DZIKI - husky, 24.08.2014 19:33, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Zbanowany

Rejestracja: 22.09.2013 20:07
Posty: 431
PostWysłany: 25.08.2014 09:06 
Re: Ukraina jak jest !
super..dzięki to zbieram ekipę

PS. Nie wiedziałem że teraz na wyposażeniu macie sztucery :figielek:


Ostatnio zmieniony przez Slawko Z, 25.08.2014 09:06, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 9 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.