Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Honda Rincon zielony (2003r.) !
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27.04.2024 07:11



Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Honda Rincon zielony (2003r.) ! 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.05.2005 23:16
Posty: 1602
Miejscowość: ALCATRAZ TEAM Warszawa-Białołęka
Quad: Can-Am 800: super silnik a reszta taka sobie
PostWysłany: 28.08.2006 07:55 
Za naszą wschodnią granicą jest olbrzymi rynek na takie zabawki i mają gdzie jeździć. Nikt nie będzie tego rozkręcał i sprzedawał po kawałku. Niestety, bo szanse na znalezienie są prawie żadne ...

_________________
ALCATRAZ ;)


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Prezes ATV Polska & Sędzia PZM & Administrator Forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.11.2003 10:03
Posty: 5575
Miejscowość: ATV Polska, Kraków
Imię: Dorota
PostWysłany: 29.08.2006 12:07 
Też spróbujemy pomóc. Wyślij opis jaki chcesz, żeby się pojawił w newsie na stronie główej i zdjęcie quada na adres [email protected]. Mam nadzieję, że uda się odnaleźć quada.

_________________
Pozdrawiam, Dorota
Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców-ATV Polska
Kontakt: tel. +48 601590301 , [email protected]

Mistrzostwa Polski, Puchar Polski ATV PZM 2018
Facebook ATV Polska - codziennie nowe ciekawostki dla miłośników quadów


 
Profil Facebook WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.05.2005 23:16
Posty: 1602
Miejscowość: ALCATRAZ TEAM Warszawa-Białołęka
Quad: Can-Am 800: super silnik a reszta taka sobie
PostWysłany: 29.08.2006 16:57 
Chciałbym się podzielić ze swoimi przemyśleniami w sprawie kradzieży quadów w oparciu o okoliczności kilku kradzieży o których słyszałem.
Jak się przyjrzymy kilku przypadkom kradzieży to możemy stwierdzić, że nie są przypadkowe. To nie są przypadki, że złodzieje przejeżdzali i nagle widzą, że stoi niepilnowany quad, więc jak to złodzieje mają w zwyczaju: próbują go ukraść. To są raczej wyspecjalizowane grupy, które przychodzą specjalnie po quada, bo mają co z nim zrobić tzn. mają zbyt. Nie wiadomo czy skradziony sprzęt wyjeżdza na wschód, czy zostaje w Polsce. Ważne dla nas jest to w jaki sposób trafiają do swoich ofiar. Moim zdaniem szukają po ogłoszeniach w Allegro i innych mediach ! Przychodzą do sprzedającego lub tylko rozmawiają telefonicznie, żeby umówić się na oględziny. Dostaną adres i sprzętu nie ma ...
Dlatego chcę zwrócić uwagę osób, które sprzedają quada, żeby skojarzyły te fakty i były ostrożne !

Ja sam jestem na etapie wymiany quadów i mam pewne obawy, słuchając o tych zuchwałych kradzieżach.

_________________
ALCATRAZ ;)


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.08.2005 18:51
Posty: 1526
Quad: Polaris Scrambler 500H.O. 4x4 wYYYpas =)
PostWysłany: 29.08.2006 18:51 
GALILEUSZ napisał(a):
Moim zdaniem szukają po ogłoszeniach w Allegro i innych mediach ! Przychodzą do sprzedającego lub tylko rozmawiają telefonicznie, żeby umówić się na oględziny. Dostaną adres i sprzętu nie ma ...



To samo sobie pomyślałem... mają zamówienie, szukają sprzętu na allegro no a dalej to wiemy co się dzieje. Myślę że pewną alternatywą jest to aby nie umawiać się na oglądanie quada w domu tylko na jakieś pobliskiej stacji benzynowej czy coś takiego...

_________________
Szerokości i gumowych przeszkód ! :)


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.12.2005 10:23
Posty: 725
Quad: run.. Forrest.. run
PostWysłany: 29.08.2006 19:34 
KoKoS napisał(a):
Myślę że pewną alternatywą jest to aby nie umawiać się na oglądanie quada w domu tylko na jakieś pobliskiej stacji benzynowej czy coś takiego...


Jak będą "zainteresowani" to wrócą za Tobą do domu - chyba że przeczytasz jedną z książek Suworowa np ; Akwarium tam dokładnie jest opisane jak zgubić "ogon" i unikać obserwacji.
ps
tak troszkę odbiegając od tematu to polecam tę lekturę dla tych co lubią te klimaty
Image


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.08.2005 18:51
Posty: 1526
Quad: Polaris Scrambler 500H.O. 4x4 wYYYpas =)
PostWysłany: 29.08.2006 19:54 
czosnek ile ta książka ma stron :?: Może się skuszę... :D

P.S. Przepraszam za off topic

_________________
Szerokości i gumowych przeszkód ! :)


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.01.2006 21:50
Posty: 304
Miejscowość: Jelenia Góra
Quad: AC3 4x4
PostWysłany: 29.08.2006 19:56 
KoKoS napisał(a):
czosnek ile ta książka ma stron

Podstawowe pytanie zadawane przez "młodzież" (bez obrazy) :uśmiech:

_________________
Pozdrawiam, Paweł ;)
http://www.motocrosssiedlecin.fora.pl


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.01.2004 16:41
Posty: 53
Miejscowość: Olkusz
Quad: Grizzly 700 FI
PostWysłany: 29.08.2006 20:27 
Sam sprzedawałem quada dokładnie w dniu kiedy zginął koledze z Zawiercia,mieszkam niedaleko więc do mnie pewnie też dzwonili.
[/quote]umawiać się na oglądanie quada w domu tylko na jakieś pobliskiej stacji benzynowej
To nie jest dobry pomysł,bo wtedy pojadą na jazde próbną i tyle ich zobaczysz.

Współczuje koledze,tacy złodzieje myślą że jak ktoś ma quada to nie ma co robić z pieniędzmi
ale są tacy co oszczędzają latami by go kupić.

_________________
SI DEUS PRO NOBIS QUIS CONTRA NOS


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.08.2005 18:51
Posty: 1526
Quad: Polaris Scrambler 500H.O. 4x4 wYYYpas =)
PostWysłany: 29.08.2006 20:38 
reggae_boy napisał(a):
Podstawowe pytanie zadawane przez "młodzież" (bez obrazy)


Ty to jesteś stary prawda :?: :uśmiech: Co tam że młodszy odemnie :diabeł:

_________________
Szerokości i gumowych przeszkód ! :)


 
Profil Gadu-Gadu
Moderator Działu Side by Side

Rejestracja: 24.10.2005 21:20
Posty: 2017
Miejscowość: Podgrodzie
Quad: SxS - silnik - pierwsze odpalenie
PostWysłany: 29.08.2006 21:01 
Kokos - otworzysz na pierwszej i na ostatniej zamkniesz niewiedząc kiedy, polecam


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.01.2006 21:50
Posty: 304
Miejscowość: Jelenia Góra
Quad: AC3 4x4
PostWysłany: 29.08.2006 21:04 
KoKoS napisał(a):
Ty to jesteś stary prawda Co tam że młodszy odemnie

No przecie napisałem, że młodzież, miałem na myśli także siebie ;)

_________________
Pozdrawiam, Paweł ;)
http://www.motocrosssiedlecin.fora.pl


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.12.2005 10:23
Posty: 725
Quad: run.. Forrest.. run
PostWysłany: 29.08.2006 21:06 
Kokos poczytaj nie patrz na ilość stron takie książki czyta się w ciągu 1 -3 nocy , a jak się wciągniesz to.... Robiłem kiedyś tzw self test mianowicie grałem kilka godzin i spać , a na drugi dzień zasypiałem z książką - jak myślisz kiedy spało mi się lepiej.
Wracając do tematu - jest to na pewno działanie jakiejś grupy , która wyczaiła "interes" na quadach że niby z US ciągną i trzeba poczekać kilka tygodni. Mogą również sprzedawać części co jest łatwe do namierzenia, bo sprzedawców używanych części do quadów jest niewielu. Najprawdopodobniej popychają towar dalej na wschód. Podejrzewam ,że jest już coś robione w tym kierunku ze strony Policji - podkładka , wabik przy seriach uruchamia się takie środki. Wiecie można wysmarować list otwarty użytkowników atv forum z prośba o podjęcie działań w sprawie seryjnych kradzieży quadów do kom gł. Policji. Do nieszczęśliwych sprzedawców sprwadźcie bilingi i porównajcie nr tel czy wśród dzwoniących z zapytaniem o quada numery u różnych poszkodowanych sprzedawców się powtarzają. W ogóle to spotkajcie się na gg czy skype i może w rozmowie wyjdą jakieś wspólne szczegóły. Więcej nie mówię bo złodzieje też to czytają.


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2004 16:22
Posty: 463
PostWysłany: 30.08.2006 19:06 
Przykra sprawa :|
policja zajela się zlodziejami aut to teraz wymyslili sobie inny interes :oczy: Osobiscie slyszalem już o kilku skradzionych crossach ostatnio wiec to nie tylko nasza bolaczka :|
Niestety wydaje mi się ze dla zlodzieji interes dochodowy a "przypal" mniejszy(zazwyczaj brak blach a czesto nawet dokumentow)
Niestety jesli jakas grupa się w tym wyspecjalizowala to prawdopodobnie przez dluzszy czas będzie ciezko z wykryciem :|

dodam jeszcze od siebie takiego linka
http://tiny.pl/7wc9
podobny temat, ciekawa historyjka chociaz troszke "kolorowa" 8) ale troszke przybliza temat takich grup :?

_________________
so, let me get this straight , your atv has 450 ccm, whereas my bottle of Moutain Dew has 2.0 liters? ;)


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.05.2005 23:16
Posty: 1602
Miejscowość: ALCATRAZ TEAM Warszawa-Białołęka
Quad: Can-Am 800: super silnik a reszta taka sobie
PostWysłany: 30.08.2006 19:55 
Wizi, ciekawy artykuł wskazałeś o tych złodziejach. Trudno wyplenić to draństwo ...

A jeden z tych policjantów powiedział:
Cytuj:
- Grupa Pawlaków miała świetnych kierowców, więc kilka razy udało im się umknąć pościgowi - mówi Tomasz Watras z wydziału do walki z przestępczością samochodową. - Ja zresztą nie jestem entuzjastą ganiania złodziei na sygnale, gdy nie jest to absolutnie niezbędne. To zdeterminowani idioci bez żadnych ludzkich instynktów. Kasują samochody, radiowozy, rozjeżdżają przechodniów. Przy pościgach mogą być poważne straty. Nasz wydział ma swoje metody, które kończą się spektakularnymi realizacjami.

Niedawno roztrząsaliśmy sprawę motocyklisty, który został zastrzelony, bo się nie zatrzymał do kontroli. Dobry policjant trawi gdzie trzeba, Nie trzeba od razu strzelać.

_________________
ALCATRAZ ;)


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31.01.2004 04:31
Posty: 553
Miejscowość: Kabaty
Quad: Kopaczka do burakĂłw
PostWysłany: 30.08.2006 20:08 
czosnek napisał(a):
Wiecie można wysmarować list otwarty użytkowników atv forum z prośba o podjęcie działań w sprawie seryjnych kradzieży quadów do kom gł. Policji.


Doskonały pomysł moim zdaniem... Dołączymy do tego listę podpisów userów forum i powinno zadziałać...
Tylko kto się tym zajmie?

_________________
.:GALEON:.
Ogień w sercu, diamenty na twarzy... a błoto na plecach...
www.quadteam.pl


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 27 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.