Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Rezerwaty i parki Piaseczno, Konstancin
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 17.04.2024 00:28



Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Rezerwaty i parki Piaseczno, Konstancin 
Autor Wiadomość
Moderator Działu Polaris
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2010 12:07
Posty: 6567
Miejscowość: Józefosław
Quad: čtyřkolka
Poprzednie quady: 126p
PostWysłany: 09.06.2010 08:07 
Rezerwaty i parki Piaseczno, Konstancin
Mam pomysł zupełnie nieoryginalny, bo wielu już to robiło, ale...

Są w rejonie Piaseczna parki, rezerwaty, piękne, unikalne miejsca... Tylko w wielu przypadkach (większości) żadnej o tym wzmianki w terenie. Co robić? Trzeba tablice informacyjne zorganizować. Bo jak wiemy, jadąc spokojnie polną drogą, którą nareszcie dostrzeżemy z asfaltu i możemy w końcu nie niszczyć opon, raptem zaczynamy jechać po terenie rezerwatu. A łąka ta sama, droga niczym nie wskazuje na swoją wyjątkowość, informacji żadnej, nic!

Oczywiście, jeżeli spotkasz wtedy strażnika przyrody, to od razu kluczyki od gada lepiej oddaj i złóż rączki do założenia kajdanek. Tłumaczenie, że znaków nie było raczej nic nie pomoże.

Zadzwonię do władz rezerwatu i się zorientuję co i jak. Dam znać :) I mam ochotę zaprosić do tego jakąś organizację która jest przeciwko quadom.

_________________
... no looking back

Wyprawy maqowe - blog


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.11.2008 19:02
Posty: 1508
Miejscowość: pod Piasecznem
Quad: Sportsman500 Renegade800x i KTM EXC 450
Poprzednie quady: 2x blaster, kx80, rm125, yz125, ds450
PostWysłany: 02.08.2010 11:15 
Re: Rezerwaty i parki Piaseczno, Konstancin
ja chętnie się dołączę i pomogę postawić tabliczki :^^D: :^^D:


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.04.2007 21:33
Posty: 260
Quad: jest
PostWysłany: 09.04.2011 00:24 
Re: Rezerwaty i parki Piaseczno, Konstancin
Cześć . Spodobał mi się pomysł, chyba pozwalacie go skopiować..
Niedaleko Torunia jest Rezerwat Piwnicki. Miejsce to specyficzne, o pierwotnym kształcie. Płynie tam strumień i rosną same stare drzewa. Leśnych ścieżek prowadzi tam około 6. Mogę zrobić drewniane tabliczki.
Nie wiem co napisać, może "Teren rezerwatu. Zachowaj rozwagę." [a na dole "ufundowali quadowcy"]
Czy informować jakieś służby? Czy potrzebna zgoda na wkopanie tabliczki? Liczę na porady, bo są tu osoby doświadczone.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.03.2010 16:13
Posty: 133
PostWysłany: 15.04.2011 11:54 
Re: Rezerwaty i parki Piaseczno, Konstancin
szym86 napisał(a):
Cześć . Spodobał mi się pomysł, chyba pozwalacie go skopiować..
Niedaleko Torunia jest Rezerwat Piwnicki. Miejsce to specyficzne, o pierwotnym kształcie. Płynie tam strumień i rosną same stare drzewa. Leśnych ścieżek prowadzi tam około 6. Mogę zrobić drewniane tabliczki.
Nie wiem co napisać, może "Teren rezerwatu. Zachowaj rozwagę." [a na dole "ufundowali quadowcy"]
Czy informować jakieś służby? Czy potrzebna zgoda na wkopanie tabliczki? Liczę na porady, bo są tu osoby doświadczone.


Powiem Ci tak nie podejmuj żadnych działań sam skontaktuj się z odpowiednia placówką służby leśnej a właściwie z nadleśnictwem któremu podlega ten obszar . Każda ingerencja w obszarze ścisłego rezerwatu jest karalna wiec nie rydzykuj heheheh Pozdrawiam

Pomysł super gratuluje :D

_________________
kulka = Hegon


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 4 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.