Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - [BLOG] Mój nowy quad - Arctic Cat 700 Mud Pro
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 16.06.2024 00:21



Odpowiedz  [ 176 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Następna
[BLOG] Mój nowy quad - Arctic Cat 700 Mud Pro 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.10.2008 09:28
Posty: 861
Quad: Grizzly 700
Poprzednie quady: zuki ltz, Grizzly 660, mud pro 700
PostWysłany: 07.05.2011 07:20 
Re: mój nowy quad - Arctic Cat 700 mud pro -BLOG
porównanie porównaniu nierówne...
jednak na plus na pierwszym filmie jest to (pomijając ridera) - arctic przeszedł sam bez żadnej pomocy, tzn bez bujania, powoli parł do przodu.

trzeba pamiętać za MP 700 waży bez paliwa 354kg.. rene chyba trochę mniej.

za to na drugim filmiku już dwa can amy zakopane po uszy.. ale nie wiadomo jakie tam opony itd.

-- dodano 07.05.2011 07:20 --

wczoraj, tj w piątek udało się trochę więcej pojeździć. było i błoto i bagno i woda sporo szutrów.

Mamy niedaleko Łomianek taki zalany "kanion" i bunkry. zawsze sporo tam wody i zwalonych drzew. Kot pięknie się tam wczoraj sprawował, był w swoim żywiole. Dół ma tak mocny że praktycznie cały czas można jeździć na H. Większość miejsc przejeżdżałem na tylnym napędzie, przód dołączałem dopiero gdy się kopałem.

Na szutrach już się przyzwyczaiłem do twardego zawiasu, bardzo fajnie się zachowuje na wybojach, przy wyjazdach z kałuż (mocniejsze wyjście i Kot po prostu wyskakuje do góry). Ręce już tak mnie bolą, trzeba było zmienić trochę styl jazdy, luźniej trzymać kierownicę i nie walczyć tak z nią, pozwalać trochę maszynie jechać tam gdzie chce (oczywiście w granicach rozsądku).

W bagnie udało mi się Kota zakopać, szuwary owinęły się na półosiach do tego stopnia że postanowiłem odpuścić (wyjmowałem zielsko z 10minut, przy okazji zaatakowały mnie komary!!).

Rzekę do której grizlakiem wjeżdżałem z duszą na ramieniu wczoraj przejeżdżałem na 2x4. Opony są naprawdę niezwykle istotne w tym sprzęcie i są pewnie połową sukcesu...

Trawersy: o to sporo osób pyta, wczoraj udało się zrobić porównanie do G700 (jak wiadomo miękkie i mało stabilne). Postawiliśmy oba sprzęty w tym samym miejscu na niedużym trawersie. Ja stojąc na podnóżku w dół stoku i balansując w dół próbowałem wyrwać quada na dół - nie było szans oderwać kół od trawersu. Kolega na g700 nawet nie musiał zsiadać z grizlaka, wystarczy że go zaczął bujać na boki, koła odrywały się od stoku bez najmniejszego problemu. Więc tutaj wygrywa mud pro.

W związku z taką samą pojemnością postanowiliśmy również sprawdzić sprzęty ze startu zatrzymanego, tutaj również mud pro było nr1, ale tylko do 50km/h - jest to wynik krótkiego przełożenia.

Dół jest tak silny że startując na H z samego gazu bez ciągnięcia kierownicy quad idzie "na koło" - trzeba uważać :)

podsumowując, przez 4 godziny wczorajszego wieczoru banan nie znikał z mojej twarzy.... również po powrocie do domu cieszyłem się jak dziecko z klocków Lego ;)

ps. fotki i kilka filmików później.

_________________
był sobie: Arctic Cat Mud Pro 700


Ostatnio zmieniony przez mihau, 07.05.2011 07:20, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.04.2011 09:46
Posty: 536
Quad: AC 500
PostWysłany: 07.05.2011 10:13 
Re: mój nowy quad - Arctic Cat 700 mud pro -BLOG
No,i wygląda na to że jestes już na stałe zaszczepiony przez kotka :>
I bardzo dobrze. :>
mihau napisał(a):
Większość miejsc przejeżdżałem na tylnym napędzie, przód dołączałem dopiero gdy się kopałem.

no tu to bym polemizował,nie z faktami ale z tym dołączaniem jak już jest mus.
Na całej masie filmików z kraju i ze świata widać taki wg mnie błąd-błoto,wjeżdża rider myśląc <da rade> zakopuje się w błocie,stop,dołanczanie 4x4,próba ,stop,blokada,próba i różnie się kończy.
Czy nie pewniej wjeżdżać choćby w małe zagrożenia (z wstępnej oceny) od razu 4x4?
Tutaj przewage mają quady z stałym 4x4,nie ma loteri,tu przejde a tu trzeba włączyć.
Takiego właśnie mam gada i odpada mi dylemat włączyć czy nie.
Jednak następcy,zapewne z przełącznikiem napędów,zaspawam na stałe możliwość 2x4,zostanie tylko 4x4 i blokada :>
Dla mnie QUAD znaczy 4x4-takie wykolejenie umysłowe :uśmiech:
mihau napisał(a):
Ręce już tak mnie bolą, trzeba było zmienić trochę styl jazdy, luźniej trzymać kierownicę i nie walczyć tak z nią, pozwalać trochę maszynie jechać tam gdzie chce (oczywiście w granicach rozsądku).

miałem to samo...na początku,tak mocnotrzymałem kierownice,że nawet po krótkich wyjazdach czułem trochę ręce,myślałem sobie-po co ci to było?Jednak z czasem w sposób naturalny wypracował się wręcz sam identyczny sposób jak napisałeś,i jest ok.
mihau napisał(a):
Ja stojąc na podnóżku w dół stoku i balansując w dół próbowałem wyrwać quada na dół - nie było szans oderwać kół od trawersu. Kolega na g700 nawet nie musiał zsiadać z grizlaka, wystarczy że go zaczął bujać na boki, koła odrywały się od stoku bez najmniejszego problemu.

Niesamowite,stojąc na podnużku i kiwając...po prostu bomba,pamiętając jeszcze o przypuszczam prześwicie obu quadów,rozmiarów opon.Wygląda na to że mud pro ma znacznie niżej środek ciężkości,może jest nieco szerszy,jak i twardość zawiasu.
Pierwsze moje jazdy po trawersach w ogóle,odbywały się z duszą na ramieniu,teraz te same odcinki przelatuje na całym gwizdku,nie zwracając uwagi na pozycje ciała.
Super że jesteś zadowoloooony,z czasem jeszcze się okaże że bezawaryjnością przebija inne quady (wierze,acz to też zależy od konkretnej sztuki) :> :okok: :brawo: :kier:

_________________
Ludzie tracą zdrowie żeby zarabiać pieniądze,a potem tracą pieniądze żeby odzyskać zdrowie...


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.10.2008 09:28
Posty: 861
Quad: Grizzly 700
Poprzednie quady: zuki ltz, Grizzly 660, mud pro 700
PostWysłany: 07.05.2011 12:50 
Re: mój nowy quad - Arctic Cat 700 mud pro -BLOG
i od poprzednich włascicieli :)

co do wjeżdżania w wodę, błoto na 2x4... to takie sprawdzanie możliwości maszyny, wiem że to nie zawsze jest bezpieczne ale ciężko się powstrzymać wiedząc co potrafi kot.

_________________
był sobie: Arctic Cat Mud Pro 700


 
Profil WWW
ATV Squad Górny Śląsk
ATV Squad Górny Śląsk
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.02.2008 16:54
Posty: 1006
Miejscowość: Beskid Makowski
Quad: RYDWAN
PostWysłany: 07.05.2011 13:41 
Re: mój nowy quad - Arctic Cat 700 mud pro -BLOG
barabasz napisał(a):
Jednak następcy,zapewne z przełącznikiem napędów,zaspawam na stałe możliwość 2x4,zostanie tylko 4x4 i blokada
Dla mnie QUAD znaczy 4x4-takie wykolejenie umysłowe


No to spróbuj jeździć cały czas 4x4 na alltrakach. 8) Naprawdę przyjemniej idzie się tam gdzie się da 2x4.


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.04.2011 09:46
Posty: 536
Quad: AC 500
PostWysłany: 07.05.2011 16:35 
Re: mój nowy quad - Arctic Cat 700 mud pro -BLOG
Wiem o tym.
Chciałem zaznaczyć że quad jako maszyna typowo przeprawowa w założeniu ma cięższe prowadzenie.
Ułatwienia,jak 2x4 czy wspomaganie-chociaż ułatwiają życie jak i zachęcają szerszy krąg ludzi do spróbowania offroudu-to jednak trochę zabijają pierwotne wrażenia z powożenia twardym,nieokrzesanym,wyrywającym kierownice gadem,którego konstrukcja nie dawała nawet możliwości zastanawiania się nad wyborem napędu.

Było mineło / mija.
Faktem jednak jest że dużo stopów w błocie jest właśnie z samej możliwości wyboru,dać 4x4,eee może przejdzie.
:oczy:

_________________
Ludzie tracą zdrowie żeby zarabiać pieniądze,a potem tracą pieniądze żeby odzyskać zdrowie...


 
Profil
Moderator Działu Yamaha
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.03.2010 19:02
Posty: 1917
Miejscowość: Inowrocław
Quad: Quada brak, jest Suzuki Bandit 600
Poprzednie quady: Linhai 260, Yamaha Kodiak 450
PostWysłany: 08.05.2011 09:41 
Re: mój nowy quad - Arctic Cat 700 mud pro -BLOG
mihau
Gdzie te filmiki? ;)

_________________
Pozdrawiam Furiox :)


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.10.2008 09:28
Posty: 861
Quad: Grizzly 700
Poprzednie quady: zuki ltz, Grizzly 660, mud pro 700
PostWysłany: 08.05.2011 09:50 
Re: mój nowy quad - Arctic Cat 700 mud pro -BLOG
no nie mogę się doczekać od Pablo bo to on kręcił aparatem :)

_________________
był sobie: Arctic Cat Mud Pro 700


 
Profil WWW

Rejestracja: 19.05.2009 22:50
Posty: 564
Miejscowość: Warszawa
Imię: Paweł
Quad: Grizzly 700 EPS CAMO '13, Grizzly 700 EPS RED '08
Poprzednie quady: Yamaha Grizzly 700 EPS GREEN '08
PostWysłany: 08.05.2011 16:17 
Re: mój nowy quad - Arctic Cat 700 mud pro -BLOG
Ufff , przepraszam że tyle to trwało , byłem trochę zabiegany w temacie i dlatego tak późno , no nic do rzeczy.

Poniżej kilka filmów jak ta maszyna chodzi w terenie , proszę zwrócić uwagę że na niektórych filmach jest tylko napęd na 2 koła.









Filmy kręcone aparatem Olympus Mju tough-3000, jakość teoretycznie 'HD'

Pozdrawiam i zapraszam do komentowania :D


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.04.2011 09:46
Posty: 536
Quad: AC 500
PostWysłany: 08.05.2011 17:34 
Re: mój nowy quad - Arctic Cat 700 mud pro -BLOG
Niezle,a to bagienko na drugim filmie,przechodzicie w ogóle? np próbując z rozpędu i od razu z blokadą?
Rozumiem że to były beta testy? Próby co się da i na ile.
W każdym razie niezle,a jak tam usterki? Jest coś?
Fajne tereny do jazdy,ile mud pro pójdzie max?

_________________
Ludzie tracą zdrowie żeby zarabiać pieniądze,a potem tracą pieniądze żeby odzyskać zdrowie...


 
Profil

Rejestracja: 19.05.2009 22:50
Posty: 564
Miejscowość: Warszawa
Imię: Paweł
Quad: Grizzly 700 EPS CAMO '13, Grizzly 700 EPS RED '08
Poprzednie quady: Yamaha Grizzly 700 EPS GREEN '08
PostWysłany: 08.05.2011 17:42 
Re: mój nowy quad - Arctic Cat 700 mud pro -BLOG
z tego co wiem 85km/h to max , ale jest jakiś fabryczny ogranicznik . Trzeba zapytać właściciela dokładnie on wie co i jak, jeśli chodzi o drugie bagienko , to najpierw wjechał 2x4 potem 4x4 i w końcu 4x4 diff lock ale już było tak wymielone że nie dało rady wyjechać. W Październiku przejeżdżałem to spokojnie na G7 , 4x4 bez blokady , teraz już by było ciężko , mogłem tam wjechać ale strasznie dużo trawy się okręca wokół półosi dlatego odpuściłem. Następnym razem się poświęcę i zrobimy testy Arctic vs G7 w tym samym terenie , żeby utrudnić sprawę G7 przejedzie jako 2 :)


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.10.2008 09:28
Posty: 861
Quad: Grizzly 700
Poprzednie quady: zuki ltz, Grizzly 660, mud pro 700
PostWysłany: 08.05.2011 18:10 
Re: mój nowy quad - Arctic Cat 700 mud pro -BLOG
to prawda to małe bagienko było przejechane 3 razy, tzn 3 próba już się nie udała :) akurat jak Pablo postanowił kręcić.
strasznie dużo trawy się okręciło na półosiach więc odpuściłem męczenie sprzętu.

pierwszy film od góry też porażka po się okazało że w rzeczce jest jakiś metr czarnego mułu i siedzenie na quadzie powodowało zadanie się... tam to chyba tylko opony 32 cale dały by radę ;)

maszyna ma takie przełożenie na dyfrach że vmax to 85. bardzo silny (bieg H jak się rusza to zawsze się zastanawiam czy nie jest przypadkiem na L), ale ograniczony przez to vmax.

_________________
był sobie: Arctic Cat Mud Pro 700


 
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.04.2011 09:46
Posty: 536
Quad: AC 500
PostWysłany: 08.05.2011 18:19 
Re: mój nowy quad - Arctic Cat 700 mud pro -BLOG
Sorry,było już o prędkości max wcześniej.
Właściwie to chodzi głównie o to żeby się przekonać,tak użytkownik jak i pozostali obserwatorzy tematu,co to jest za sprzęt.Czy warto? Na której półce go umieścić? Nie chodzi nawet tylko o Mud Pro,ale w ogóle o Arctica.
Będzie więcej sztuk tej mało znanej marki w Polsce,będzie większa konkurencja i lepsza zabawa,nie wspomne o innych korzyściach.
Mud Pro jest mi zbędny,ale zwykła 950 tka,by się zdarła na szlakach.
Istotne jest,czy nie będzie jakichś drobnych a uciążliwych awari,tych większych oczywiście też,odpukać. :>

_________________
Ludzie tracą zdrowie żeby zarabiać pieniądze,a potem tracą pieniądze żeby odzyskać zdrowie...


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.10.2008 09:28
Posty: 861
Quad: Grizzly 700
Poprzednie quady: zuki ltz, Grizzly 660, mud pro 700
PostWysłany: 08.05.2011 19:06 
Re: mój nowy quad - Arctic Cat 700 mud pro -BLOG
na pewno jakieś się pojawią... quadów idealnych nia ma, do tego wymagania jakie im stawiamy sprawiają że lekko nie mają...

_________________
był sobie: Arctic Cat Mud Pro 700


 
Profil WWW

Rejestracja: 19.05.2009 22:50
Posty: 564
Miejscowość: Warszawa
Imię: Paweł
Quad: Grizzly 700 EPS CAMO '13, Grizzly 700 EPS RED '08
Poprzednie quady: Yamaha Grizzly 700 EPS GREEN '08
PostWysłany: 08.05.2011 19:30 
Re: mój nowy quad - Arctic Cat 700 mud pro -BLOG
mihau napisał(a):
na pewno jakieś się pojawią... quadów idealnych nia ma, do tego wymagania jakie im stawiamy sprawiają że lekko nie mają...



Dokładnie , przecież w przypadku G7 , Yamaha zaleca wjeżdżanie do wody o poziomie nie przekraczającym połowy wysokości kół co wydaje się być kpiną. Nie po to wydaję 40 000 PLN żeby omijać rów z wodą bo takie są zalecenia , jedno jest pewne realia są realiami a zalecenia producentów odnośnie użytkowania sprzętu zdecydowanie inne.


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.12.2005 19:57
Posty: 601
Miejscowość: off-road wawer team / warszawa
Quad: Grizzly 700 fi camo + itp xtr +ssalloy 212 + warn rt front+ Garmin 60csx + ricochet+ halogen+ fiskars + exploler case +twinair+ hotgrips+ torba kolpin
PostWysłany: 08.05.2011 19:33 
Re: mój nowy quad - Arctic Cat 700 mud pro -BLOG
to tak samo jak bys powiedział wydaje 300.000zł nie będę jezdził 80km/h :)

_________________
Jesli mieszkasz na prowincji, znasz prawdziwe, mocne przeżycia i gardzisz mieszczańską manierą, doskonale wiesz co czuję,gdy zasiadam za kierownicą mojego quada .Szacunek dla wszystkich, którzy kumają o co w tym wszystkim chodzi.


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 176 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 31 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.