Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Arctic Cat W Polsce!
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 28.04.2024 23:21



Odpowiedz  [ 67 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Arctic Cat W Polsce! 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 26.11.2011 08:35
Posty: 59
Miejscowość: Zielona Góra
Quad: Grizzly 700
PostWysłany: 26.12.2011 21:35 
Arctic Cat W Polsce!
Cytuj:
Poszukujemy dealerów marki ArcticCat! Jeżeli posiadasz własny salon, jesteś sprzedawcą quadów, skuterów śnieżnych nowych i używanych, chciałbyś mieć w swojej ofercie nową markę – to ta wiadomość jest właśnie dla Ciebie. Możesz zostać Autoryzowanym dealerem produktów Arctic Cat!

Zainteresowane osoby prosimy o kontakt pod adresem: [email protected]


Wydaje mi się, że to radosna informacja dla posiadaczy pojazdów tej marki.


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.06.2009 09:02
Posty: 270
Miejscowość: Szczecinek
Quad: Arktyczny Kotek 2005 400cm
PostWysłany: 27.12.2011 09:21 
Re: Arctic Cat W Polsce!
zobaczymy czy ktoś się zgłosi

_________________
było Eagle 203 jest Arctic Cat


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.04.2011 09:46
Posty: 536
Quad: AC 500
PostWysłany: 28.12.2011 18:35 
Re: Arctic Cat W Polsce!
Ale w czym rzecz panowie?
Tych przedstawicieli,dealerów,dystrybutorów auto i nie ryzowanych i jak ich by jeszcze nie nazwał-Arctica Cata w Polsce,jest co najmniej kilku:
-Szczyrk http://www.arctic-cat.pl/
-Nowy Targ http://www.arcticpodhale.pl/index.php?p=kontakt
-Dąbrowa Gór. http://art-mark.otomoto.pl/
-Rzeszów http://www.zumi.pl/autoryzowany%20deale ... 82,scale:2
Teraz wystarczy obdzwonić wszystkich czterech np w temacie licznika do modelu 500 z 04',za ile i w jakim terminie?
Może jednak trochę za trudne,w takim razie sworzeń zwrotniczy i ten sam model,oczywiście tylko oryginał.Za ile i kiedy?
Żeby nie mitrężyć cennego czasu w/w dealerów,autoryzowanych,dystrybutorów i innych-odpowiem -
-pewnie drożej (trzeba zapłacić za przymiotnik <autoryzowany>) i jeśli nie dłużej (bo części do AC będą ilościowo na ostatnim miejscu w szerokim asortymencie innych produktów,w ofercie <autoryzowanych>,to co tu się przejmować kilkoma częściami do AC rocznie w przeciwieństwie do całych kontenerów chińczyków)
Ale części to jedno,a teraz servis-pomijając standardową wymiane oleju (albo i nie) za 400zł.,autoryzowany powinien podpiąć też z marszu do kompa 550 tke jak i 950tke.Nie wspomne o dziesiątkach narzędzi specjalnych dedykowanych do konkretnych modeli...
Krótko-przy obecnej ilości AC w PL utrzymanie specjalistycznego servisu,przynajmniej średniej gamy części jak i odpowiedniej siły fachowej-jest nieekonomczne i przez to nierealne.
W praktyce okaże się że wtrysk będzie trzeba wymienić,przekładnie CVT wymienić,silnik wymienić,a przeguby dostępne są tylko z półośkami na które będzie gwarancja jak się wymieni w <servisie>.
Panowie-jeszcze jeden przykład-nie tak dawno poszukiwaliśmy modułu zapłonowego do Hondy 500:
-w servisie prawie 3000zł
-poza (a zródło to samo) 1600zł...
a potem bankrutują...
Pozostaje intensywniejsze wykorzystanie drugiej przyjemności jaką daje quadowanie-samodzielne poznanie i utrzymanie swojego sprzętu w odpowiednim stanie w oczekiwaniu oczywiście na znormalizowanie cen w servisach.

_________________
Ludzie tracą zdrowie żeby zarabiać pieniądze,a potem tracą pieniądze żeby odzyskać zdrowie...


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.06.2009 09:02
Posty: 270
Miejscowość: Szczecinek
Quad: Arktyczny Kotek 2005 400cm
PostWysłany: 28.12.2011 21:33 
Re: Arctic Cat W Polsce!
barabasz masz rację, z częściami jest też wmiare łatwo, wprawdzie szukałem dość popularnej rzeczy a mianowicie paska napędowego ale wystarczył jeden telefon do pierwszego sklepu i bez problemu mają do mojego modelu

_________________
było Eagle 203 jest Arctic Cat


Ostatnio zmieniony przez zbiju, 28.12.2011 21:33, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31.10.2010 21:47
Posty: 27
Miejscowość: śl okolice Zawiercia - Morsko
Imię: Sławek
Quad: Arctic Cat 700 efi
Poprzednie quady: Arctic Cat 454, bf750 i bf650x3, Grizzly 4x660 i 4x700 Renegade 800 :) -człowiek zmiennym jest
PostWysłany: 28.12.2011 22:43 
Re: Arctic Cat W Polsce!
:P kotki dają o siebie zadbac właścicielowi i nie trzeba być mechanikiem - ja działam sam a jak czegoś się boje to pomaga barabasz i odrazu jest git :)

ps. ale ten gaźnik to mnie pobił :(
i musi poczekac do wakacji jak będę robił wiekszy "servisik"


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.10.2008 09:28
Posty: 861
Quad: Grizzly 700
Poprzednie quady: zuki ltz, Grizzly 660, mud pro 700
PostWysłany: 29.12.2011 20:50 
Re: Arctic Cat W Polsce!
perfect moto już nie jest dystrybutorem na pl, zrezygnowali... dość szybko. wolą działać sobie z can am-em :)
ale podobno ma być ktoś inny oficjalnie...
a z częściami zawsze będziemy mieć kiepsko bo wszystko co jest w europie przechodzi przez importera austriackiego który dorzuca sobie ładną marżę :(

_________________
był sobie: Arctic Cat Mud Pro 700


 
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.04.2011 09:46
Posty: 536
Quad: AC 500
PostWysłany: 30.12.2011 11:03 
Re: Arctic Cat W Polsce!
Marża jest sprawą oczywistą,kwestia jej wysokości.
Z mojej rozmowy z jednym z czterech wymienionych przeze mnie w wcześniejszym poście dealerów;
-jak wygląda sprawa dostępności części?
- kontaktujemy się z Austrią,i jeśli Oni mają tę część ,to jest w kilka dni,jeśli nie mają-to ściągną ją ze Stanów i jest to najdalej w kilka tygodnii.

Czyli nie miała baba kłopotu a miała za dużo papierów-to zamawia części prze autoryzowanego...
Oczywiście w wypadku kiedy kupuje ktoś AC nówke za 50tyś,to raczej go nie interesuje ile kosztuje tuleja wahacza,po prostu oddaje sprzęt do servisu,mówi że coś stuka , potem płaci rachunek,i tyle.
Dopiero co zamawiałem przez prywatnego importera sporo części do AC,z egzotycznego już roku 99'.
Proszę ostatecznie wrzucić między bajki opowieści o trudnościach z dostępnością.
Czekałem dokładnie 3 tygodnie,w sumie zamawiałem około 10 ciu elementów,od tłumnika po podkładke specjalną sprzęgła wielotarczowego.
Żadnych problemów,a cena-uważam przystępna.
Problem pojawia się w dwóch wypadkach;
-w przypadku nagłej awarii (na szczęście do tych dochodzi niezwykle rzadko)
-i w przypadku laików,którzy wymiane wahacza planują z czwartku na piątek,kiedy takie rzeczy można zaplanować w marcu na maj-ot i cały problem.Kwestia odpowiednio wczesnego rozpoznania objawów,przecież luzy na sworzniach,gałkach,przegubach,wahaczach-nie pojawiają się nagle.
Po jezdzie myjąc sprzęt,szczegółowo przyglądam się połączeniom,przewodom elektrycznym,luzom itp.I wtedy mogę powoli zacząć planować-to wtedy do wymiany a to jeszcze ze dwa wyjazdy itd.
Znając jednocześnie terminy dostaw części,z dziecinną łatwością można sobie ułożyć grafik czynności.
Przez około 3lata średnio ciężkiej eksploatacji,nie zdarzyła się ŻADNA awaria eliminująca sprzęt(wiekowy już przecież) nagle i gwałtownie.
Czytam takie przerażające historie i to dotyczące nowych sprzętów za 20cia i więcej tysięcy.Są tu całe wielostronicowe tematy dotyczące co trzeba naprawić i poprawić w nowym sprzęcie żeby się w ogóle dało jezdzić i się nie zabić...

_________________
Ludzie tracą zdrowie żeby zarabiać pieniądze,a potem tracą pieniądze żeby odzyskać zdrowie...


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.03.2011 14:55
Posty: 1546
Miejscowość: Transylwania, Sacuieu - Hunt the Wolf
Quad: Yes, We CanAm!
PostWysłany: 30.12.2011 11:22 
Re: Arctic Cat W Polsce!
Co z tego, że będzie ktoś oficjalnie jak i tak u nas w kraju praktycznie niedostępne są najlepsze modele tej marki. ThunderCat 1L , Mud Pro 700 i 1L.
mihau
tak na marginesie, gdzie Ty swojego Mud Prosa kupiłeś ?

_________________
POZDRAWIAM, MIESZKO



!!!HUNT THE WOLF 4 LIFE!!!


 
Profil Facebook
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.04.2011 09:46
Posty: 536
Quad: AC 500
PostWysłany: 30.12.2011 13:50 
Re: Arctic Cat W Polsce!
Dlaczego niedostępne?
http://allegro.pl/listing.php/search?ca ... arctic+cat
Chociaż padła już informacja że „PERFECTMOTO” wycofał się już z Arctica.
Ale zostaje np Szczyrk http://www.arctic-cat.pl/
gdzie według moich informacji dostępny jest każdy model,część,akcesoria dedykowane jak i servis gwarancyjny jaki pogwarancyjny (info z przed kilku miesięcy).Ale jak ta dostępność wygląda? ano tak- Szczyrk kontaktuje się z Austrią i jak tam mają czy to wybrany model quada czy daną część ,to w Szczyrku znajdzie się to za kilka dni a jak nie to Austria zamówi to z USA.
Na takiej zasadzie to każdy z Nas może zostać autoryzowanym dealerem,importerem czy dystrybutorem,gdzie w rzeczywistości wystarczy posiadać katalog quadów a w <servisie> nie ma ani śrubki,ani filtra,ani klocków,nic.
Wszystko się zamówi już pod konkretnego klienta,który zostanie poinformowany o terminie 3dni albo 3 tygodnie.
Szczyrk określił się na moje zapytanie że AC 951 zakupiono u nich co najmniej kilka sztuk.Gdzie one są?
Na pytanie o servis,otrzymałem odpowiedz że jak najbardziej jest,i to dedykowany AC.
Teraz pytanie co to jest servis?
-komp,strojenie,błędy,aktualizacje
-naprawy gwarancyjne i przeglądy
-części,wymiana,naprawy
Poza pierwszym punktem,reszta jest do zrealizowania w własnym zakresie tudzież u przeciętnie kumatego mechanika.
Gwarancja de facto potrzebna jest tylko w wypadku 1/milion,gdzie awarii uległ by komp co dyskwalifikuje quada z użytkowania a klientowi ciężko byłoby wmówić że to jego wina.Cała reszta ewentualnych usterek da się zwalić na sposób użytkowania,począwszy od punktu pierwszego który mówi o możliwości pokonywania wody nie wyżej niż opona...
Servis po raz drugi;
-w najbliższych dniach potrzebuję ściągnąć sprzęgło wielotarczowe,w tym celu należy użyć narzędzia specjalnego 0444-007,jak rozumiem <servis> takowe narzędzie posiada na stanie,nie interesuje mnie oczywiście narzędzie 'kombinowane' wytworzone przez utalentowanych miejscowych rzemieślników,w servisie bowiem <autoryzowanym> płacę za oryginalne części,dedykowane narzędzia i wyspecjalizowaną siłę fachową.
Obawiam się jednak że ciężko byłoby wyegzekwować użycie specjalistycznych narzędzi,a być może dowiedziałbym się że najlepiej wymienić cały silnik.
Natomiast wyegzekwowanie odpowiednich opłat za przymiotnik <autoryzowany> z pewnością nie nastręcza żadnych trudności.

_________________
Ludzie tracą zdrowie żeby zarabiać pieniądze,a potem tracą pieniądze żeby odzyskać zdrowie...


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.10.2008 09:28
Posty: 861
Quad: Grizzly 700
Poprzednie quady: zuki ltz, Grizzly 660, mud pro 700
PostWysłany: 04.01.2012 22:42 
Re: Arctic Cat W Polsce!
Chodzi bardziej o to, że ceny części do Yamahy są "normalne" za ceny podobnych części do AC (ceny w us zupełnie normalne), Szczyrk oraz inni "autoryzowani" krzyknęli ceny trzy-czterokrotnie wyższe.
nie mówię o końcówkach, sworzniach, filtrach tylko częściach silnikowych, elementach dyfrów, sprzęgieł itd. samemu ściągnąłem wszystko co potrzebowałem samemu z usa i z vatem cłem i opłatami wyszło połowę taniej niż propozycje ze Szczyrku.

wszystkie sprzęty na allegro (te nowe) są wirtualne. równie dobrze możesz je sobie nowe kupić w stanach i wyjdzie dokładnie taka sama cena.

dziwi mnie postawa firmy AC, podobno importer w austrii kupuje części od producenta z minimalną zniżką (albo ściemnia i dowala meeeeega prowizję), stąd ceny części w europie są zawyżone.

krs1 - allegro - używka

fakt znaleźć u nas MP albo tcata to porażka. najlepiej chyba na zamówienie sprowadzić zza oceanu jeśli się kogoś tam ma.

_________________
był sobie: Arctic Cat Mud Pro 700


 
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.03.2011 14:55
Posty: 1546
Miejscowość: Transylwania, Sacuieu - Hunt the Wolf
Quad: Yes, We CanAm!
PostWysłany: 05.01.2012 11:23 
Re: Arctic Cat W Polsce!
mihau
tcat to jeszcze jeszcze, trafiają się jakieś sztuki ale MP to już jakaś porażka. Sam kiedyś mocno się jarałem MP 1000 ale nie było ani sztuki ani na alledrogo, nawet na ebayu....

_________________
POZDRAWIAM, MIESZKO



!!!HUNT THE WOLF 4 LIFE!!!


 
Profil Facebook
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.10.2008 09:28
Posty: 861
Quad: Grizzly 700
Poprzednie quady: zuki ltz, Grizzly 660, mud pro 700
PostWysłany: 05.01.2012 17:27 
Re: Arctic Cat W Polsce!
no to prawda, znaleźć coś takiego to cud.

_________________
był sobie: Arctic Cat Mud Pro 700


 
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.12.2006 19:38
Posty: 1741
Miejscowość: śląsk S P S
Quad: Outlander 1000
PostWysłany: 14.01.2012 23:47 
Re: Arctic Cat W Polsce!
Wczoraj dzwoniłem do szczyrku z pytaniem czy mają AC 1000 że jestem zainteresowany zakupem. Odpowiedź nie mają, wszystko na zamówienie. Masakra , ani jednej sztuki w Polsce. Jak oni chcą wypromować tą markę to ja niewiem. Moim zdaniem AC w naszym kraju nie istnieje

_________________
Out 1000, Elka stage 4, XMR rear diff kit , BH 26"


Ostatnio zmieniony przez Darekk310, 14.01.2012 23:47, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.04.2011 09:46
Posty: 536
Quad: AC 500
PostWysłany: 15.01.2012 00:05 
Re: Arctic Cat W Polsce!
I dobrze.
Arctic Cat,tylko dla wybranych :uśmiech: :>

_________________
Ludzie tracą zdrowie żeby zarabiać pieniądze,a potem tracą pieniądze żeby odzyskać zdrowie...


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.12.2006 19:38
Posty: 1741
Miejscowość: śląsk S P S
Quad: Outlander 1000
PostWysłany: 15.01.2012 16:29 
Re: Arctic Cat W Polsce!
Zamówił byś quada za 50 tyś nie widząc go nawet nie mówiąc o przymiarce czy jeździe próbnej. Oczywiście jak zamawiasz musisz brać..

_________________
Out 1000, Elka stage 4, XMR rear diff kit , BH 26"


 
Profil Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 67 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 21 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.