Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - obsługa 650
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 18.04.2024 09:50



Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
obsługa 650 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 14.09.2015 11:43
Posty: 3
Imię: jarek
Quad: Arctic Cat 650 V2
Poprzednie quady: eagle 250
PostWysłany: 14.09.2015 13:30 
obsługa 650
witam
mam kilka pytań jestem nowy więc z góry przepraszam jak jakieś pytania zdubluje albo coś źle tu zrobię:)
kupiłem AC 650 v2 z 2005 potrzebuję informacji na temat:
-wymiana oleju i filtra
-co powinienem wymienić jakie filtry i paski czy co się w nich wymienia
-instrukcja w jezyku polskim czy ktoś posiada

na pierwsze pytanie znalazłem odpowiedz że olej 10 w 40 4T a filtr hf204
pozdrawiam


 
Profil

Rejestracja: 09.06.2009 10:10
Posty: 55
Imię: Paweł
Quad: Suzuki Kingquad 750
Poprzednie quady: Arctic Cat 650, Kymco MXU 500
PostWysłany: 18.09.2015 16:35 
Re: obsługa 650
Wymień filtr oleju wiadomo, wyczyść filtr powietrza i nasącz specjalnym do tego celu olejkiem, wymień olej w silniku i dyfrach przednim i tylnym, pasiło by też zaglądnąć do skrzyni pasowej w jakim stanie jest pasek i ew. wymienić.
To takie podstawy na początek, warto by też zawieche przeglądnąć i stan hamulców.

Z tego co się orientuję to nie ma instrukcji w języku Polskim do tego gada.


 
Profil

Rejestracja: 14.09.2015 11:43
Posty: 3
Imię: jarek
Quad: Arctic Cat 650 V2
Poprzednie quady: eagle 250
PostWysłany: 22.09.2015 15:41 
Re: obsługa 650
witam dzięki za info
olej wymieniłem, filtr oleju też :) olej motul tak jak pisałem.
zrobiłem przegląd tylnego zawieszenie do wymiany tulejka górna amortyzatora, i dolny wahacz tulejki, dodatkowo wymieniłem manszety bo były pęknięte(zależało mi na czasie więc dobrałem z uniwersalnych wiem może nie wytrzymają długo ale "błoto wciąga" jak pękną szybko wymienię na oryginał) , poszło sprawnie umyte nasmarowane. zaskoczyło mnie nie ze są trzy cylinderki po lewej stronie ale klocki sprawdzone w b.dobrym stanie więc nie ruszałem,cylinderki pracują. Olej w dyfrach jest wiec nie dolewałem wymienie w następnym miesiącu.

Widzę kolego miałeś AC 650 wiec jak mogł byś jeszcze pomóc bo mam jeszcze kilka pytań
1 filtr powietrza ten nad gaznikami??? bo jak rozbierałem pod schowkiem jest jeden i z odmy było widać ze jest zapocony olejem czy to już kłopot to pocenie????
2 czy z tyłu piasta jest na dwa łożyska czy na jedno bo rozebrałem jest dwa a na alleg... sprzedają jedno szerokie jak było u Ciebie czy dobrać ten sam rozmiar co jest??
3 jaki miałeś przebieg w swoim AC?
Z góry dziękuje i pozdrawiam


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.04.2011 09:46
Posty: 536
Quad: AC 500
PostWysłany: 22.09.2015 16:58 
Re: obsługa 650
Łożysko jest jedno ,nr 3 :

Załącznik:
lozysko.PNG
lozysko.PNG [ 60.02 KiB | Obejrzany 6484 razy ]


Nie mam pojęcia skąd tam się wzięły dwa.
Tu masz sprawdzałkę do części :
http://www.brownsleisureworld.com/--parts-fiche
-znajdujesz swój rocznik ,model i co Cię dalej interesuje. Są też ceny danych części.

"1 filtr powietrza ten nad gaznikami??? bo jak rozbierałem pod schowkiem jest jeden i z odmy było widać ze jest zapocony olejem czy to już kłopot to pocenie???? "
-to zdanie mógłbyś przetłumaczyć na j.polski .

Załącznik:
filtr.PNG
filtr.PNG [ 51.38 KiB | Obejrzany 6484 razy ]


Filtr to nr 2, odma to nr 8.

Ogólnie silnik,jak i część elektryki są adoptowane z Kawasaki,ale o tym pewnie wiesz.

Nie ma i nie będzie instrukcji serwisowej po polsku . Zresztą po co? Dzisiaj w szkołach nie uczą już ohydnego ruskiego , tylko między narodowego angielskiego - to raz, dwa że są pomocne narzędzia w necie,jak tłumacz ,trzy -jak nie masz na to czasu i cierpliwości-to może odpuść.
Instrukcja dostępna po angielsku ;
http://www.mymowerparts.com/pdf/
Trzeba sobie tam pogrzebać,znaleźć i ściągnąć.

_________________
Ludzie tracą zdrowie żeby zarabiać pieniądze,a potem tracą pieniądze żeby odzyskać zdrowie...


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.07.2011 18:41
Posty: 2586
Miejscowość: Dolny Śląsk
Imię: Jarek
Quad: TraktoReX 680 :)
Poprzednie quady: Kawka w ciapki 650
PostWysłany: 22.09.2015 17:24 
Re: obsługa 650
Łożysko może być tzw. dwurzędowe które sprawia wrażenie jak by były dwa a tak naprawdę jest jedno, Honda takie stosuje do tylnych piast. Coś w tym, stylu http://archiwum.allegro.pl/oferta/lozys ... 14761.html

-- dodano 22.09.2015 18:24 --

Co do oleju to filtr powinien być zapocony tzn. nasączony odpowiednim olejem, jeśli męczy cię ta odma to najlepiej jak odpalisz i zobaczysz gołym okiem czy ci nie wywala do air boxa oleju, mi w kawce jak dałem gazu to leciała lekka mgiełka, ale to jest standard, jedyny olej w air boxie jaki miałem to od filtra powietrza , o sory raz jak zalałem za dużo oleju do silnika i ostro przegoniłem sprzęt, potem kilka razy na koło to minimalne ilości oleju się znalazły ,ale to dosłownie minimalne i tylko raz mi się to przytrafiło ;)


Ostatnio zmieniony przez jarecki13 22.09.2015 17:24, edytowano w sumie 2 razy



 
Profil

Rejestracja: 09.06.2009 10:10
Posty: 55
Imię: Paweł
Quad: Suzuki Kingquad 750
Poprzednie quady: Arctic Cat 650, Kymco MXU 500
PostWysłany: 24.09.2015 19:42 
Re: obsługa 650
Cytuj:
jaki miałeś przebieg w swoim AC?


jakieś 5000km.

Pamiętaj że są dwa rodzaje AC 650 , ja miałem innego 650, bo na jednym garczku.

Cytuj:
jak nie masz na to czasu i cierpliwości-to może odpuść.


może nie zniechęcajmy kolegi Woloda 650 V2. dłubanie przy własnej maszynie to czysta przyjemność

Powodzenia


 
Profil

Rejestracja: 14.09.2015 11:43
Posty: 3
Imię: jarek
Quad: Arctic Cat 650 V2
Poprzednie quady: eagle 250
PostWysłany: 24.12.2015 08:54 
Re: obsługa 650
WITAM

właśnie odebrałem AC od mechanika bo niepokoił mnie dziwny dzwięk z silnika (a że sam wolę do silnika się nie pchać ) coś dzwoniło, okazało się że napinacz łańcuszka był rozwalony poszły do wymiany dwa , ustawione gaźniki , pasek sprawdzony i jeszcze w b. dobrym stanie:) a teraz cyka aż miło posłuchać :)

muszę jeszcze wymienić krzyżak z przodu, macie może jakiś link polskiej strony z częściami??? i czas na zarejestrowanie Kotka:):):)

P.S.
oj chyba ciężko będzie zniechęcić do takiej mocy :):):):):)::)

POZDRAWIAM

-- dodano 06.11.2015 14:22 --

pytanie z linkniem już nie aktualne - znalazłem na allegro , wystarczyło poszukać

-- dodano 24.12.2015 08:54 --

Witam

Krzyżak wymieniony było trochę problemów bo trzeba było dyfer odkręcać żeby wał wyciągnąć i zbić krzyżak ale się udało luzów nie ma tylko szkoda że wał nie jest łączony było by łatwiej, przy okazji wymieniłem też sworzeń dolny wahacza. Po kolejnym weeked-owym wypadzie okazało się że łożysko z tyłu w piaście do wymiany miałem robić tak jak kolega pisał że dwa oddzielne i tulejka w środku ale stwierdziłem że Kupię takie jak ma być czyli DAC 3055 W z KOYO. Po wymianie i złożeniu okazało się że nadal jest delikatny luz.

I teraz moje pytanie czy po wymianie łożyska i dokręceniu nakrętki na przegubie powinien być jakiś luz ??? bo u mnie jest a nakrętka dociągnięta.

A tak po za tematem Wesołych Świąt


Ostatnio zmieniony przez Woloda 650 V2 24.12.2015 08:54, edytowano w sumie 2 razy



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.07.2011 18:41
Posty: 2586
Miejscowość: Dolny Śląsk
Imię: Jarek
Quad: TraktoReX 680 :)
Poprzednie quady: Kawka w ciapki 650
PostWysłany: 24.12.2015 22:44 
Re: obsługa 650
Nie luzu nie powinno być , chyba ,ze źle zdiagnozowałeś luz w kole , czyli to nie łożysko koła tylko na wahaczu, luz koła sprawdza się łapiąc za górę i dół koła (oczywiście musi być podniesiona maszyna) i rusza na przemian do siebie dolną część koła i od siebie górna część koła , potem się łapie za przód koła i tył koła i robi dokładnie to samo , jeśli luz wyczuwalny jest w tych dwóch płaszczyznach to na 100% łożysko koła jeśli na jednej płaszczyźnie przód koła tył koła to jest to wahacz ;).


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 8 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.