Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - quad po topieniu
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 19.04.2024 22:49



Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
quad po topieniu 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.01.2015 14:48
Posty: 39
Miejscowość: Nowy Bartków
Quad: Arctic Cat 400
Poprzednie quady: Kymco mxu 150
PostWysłany: 20.03.2016 13:30 
quad po topieniu
Witam. Wczoraj wjechałem swoja 400 tką arctica w zbyt głębokie wiosenne rozlewisko nad bugiem, quad wpadł do wody po przedni bagaznik czli gdzieś połowa baku i po przepłynięciu kilku metrów zgasł. Pobiegłem po rolnika który był akurat na polu i mnie wyciągną, jednak gad stał tam dobre 15-20 minut.Po wycią gnięciu spiściłem wode z kąd się dało czyli filtr powietrza i cvt. Wykręciłem też swiecę była mokra ale po probie odpalenia bez świecy woda nie wylatywała z cylindra. W oleju bałaganu też nie widać tz. czysty kolor taki jak powinien. Więc wyczyś ciłem swiece osuszyłem filtr pow. sprawdziłem jeszcze w rurze za filtrem czy nie mokro, nie było czuć wody i wilgoci więc po pompowaniu pompką w gazniku najpierw zaprychał znowu świeca do suszenia za drugim razem zagadał a za trzecim już odpalił trochę prychając przez chwilę i pluł wodą z tlumnika po czym na wolnych obrotach chodził już normalnie. No właśnie na wolnych, bo na wyższe nie bardzo się kręci. Przyjechałem tak jakoś tym do domu z 15km. i dalej gaźnik rozebrałem wyczysciłem choć nie było syfu olej jeszcze raz sprawdziłem i jest ok. tz. czysty bez mleka czy syfu. Dodam świeca kolor ladny kawa z mlekiem ale nie wkręca mi się nadal na obroty tz. jakby trochę lepiej jak w drodze powrotnej do domu ale i tak zamulony jest strasznie. Pytanie co moge jeszcze sprawdzić? Czy mogło coś z elektryką paść np. regulator napięcia?czy może świeca padła? ma ktoś jakieś sugestie?


 
Profil

Rejestracja: 24.04.2014 16:36
Posty: 346
Miejscowość: Wodzisław Śl
Imię: Stefan
Quad: Suzuki Kingquad 750
Poprzednie quady: Kymco Maxxer 450 irs
PostWysłany: 20.03.2016 21:06 
Re: quad po topieniu
sprawdź jak tam kwestia powietrza wygląda - czy może swobodnie zaciągnąć czy coś go nie dławi, może też być cewka zapłonowa.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.01.2015 14:48
Posty: 39
Miejscowość: Nowy Bartków
Quad: Arctic Cat 400
Poprzednie quady: Kymco mxu 150
PostWysłany: 21.03.2016 18:19 
Re: quad po topieniu
powietrze swobodnie przeplywa, dla pewnosci ze nic tam wody nie ma w dolocie zdematowalem caly uklad dolotowy do gaznika ale nic się nie wylewalo ani syfu zadnego nie bylo mimo to umylem przy okazj i susze wlasnie w sumie to już wyschlo jutro będę montowal i chyba też obstawiam na cos z elektryka bo jak mu dawalem gazu to robil takie buuuu ale i mometami jakby nagle zalapywal i tak szarpal jak by iskra się pojawiala i ginela. Jutro postaram się o nowa swiece zaczne od najprostrzego :-) będę pisal co i jak. A jak może jest jakis sposob na sprawdzenie cewki czy wlasnie kabla wn.?

-- dodano 21.03.2016 18:19 --

Witam zamatowałem nową świecę i wcześniej zdemontowany i umyty sały układ dolotowy powietrza i quad odrazu ożył lata jak wściekły śmiem powiedzieć że lepiej jak przed wodowaniem:-) pewnie ta stara świeca była na wykończeniu. Czyli spraw załatwiona :-) .


Ostatnio zmieniony przez bernijol, 21.03.2016 18:19, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil

Rejestracja: 24.04.2014 16:36
Posty: 346
Miejscowość: Wodzisław Śl
Imię: Stefan
Quad: Suzuki Kingquad 750
Poprzednie quady: Kymco Maxxer 450 irs
PostWysłany: 22.03.2016 22:09 
Re: quad po topieniu
no widzisz - świecę też się czasami wymienia :^^D:


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.01.2015 14:48
Posty: 39
Miejscowość: Nowy Bartków
Quad: Arctic Cat 400
Poprzednie quady: Kymco mxu 150
PostWysłany: 23.03.2016 02:22 
Re: quad po topieniu
Oczywista. Quada mam pare miesięcy i świecy nie mieniałem po zakupie, palił dobrze nic się nie działo niepokojącego to świecy nie mieniałem a można było jak się olazuje po poprzednim właścielu zmienić, nie tylko oleje :-) no czlowiek całe życie się uczy.


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 5 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.