Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - DINLI 700 CENTHOR
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 16.04.2024 18:16



Odpowiedz  [ 822 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 55  Następna
DINLI 700 CENTHOR 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 26.08.2010 16:43
Posty: 15
Quad: CENTHOR 700
PostWysłany: 13.09.2010 18:01 
Re: DINLI 700 CENTHOR
seba_malpa napisał(a):
...na biegu R gdzie silnik kręci do tyłu...


Nie ma znaczenia jaki bieg silnik zawsze obraca się w tym samym kierunku a nie do tyłu


 
Profil
Zbanowany

Rejestracja: 21.06.2010 20:00
Posty: 237
PostWysłany: 13.09.2010 20:22 
Re: DINLI 700 CENTHOR
seba_malpa napisał(a):
rglaczynski: wiesz jak kupujesz samochód z automatyczną skrzynią w salonie, to nie powiedzą Ci że można je uruchamiać na popych lub holować.

Kręcić rozrusznikiem na N to nic trudnego, a na pewno z tego powodu quad nie wyląduje ponownie w serwisie.

Zwróć też uwagę że gdy jedziesz w terenie to gałka zmiany biegów luźno lata, kiedyś pisali o tym że komuś w czasie jazdy wskoczył bieg R, pewnie przeskoczył drążek. U siebie usztywniłem ją gumą transportową, i ciągle przylega do wcięć biegowych.

Seba może i masz racje nie będę polemizowal bo nie doczytalem się nigdzie takiej uwagi...
Tylko zastanawia mnie fakt tego rodzaju.Wyjezdzasz pod góre i dajmy na to ze zgasnie ci quad z niewiadomo jakich przyczyn trzymasz na chamulcach i masz wlaczony P.Wtedy też musisz wlaczyc luz zeby zapalic ryzykujac ze quad pojdzie na dół.... może gdzies ten watek wyczytałeś i warto rzeczywiscie zastosowac w terenie aby nie uszkodzic skrzyni......


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.12.2009 19:06
Posty: 1552
Miejscowość: Olsztyn
Quad: G550
Poprzednie quady: Inca Yeti 700
PostWysłany: 13.09.2010 21:14 
Re: DINLI 700 CENTHOR
panowie! rozrusznik kreci zawsze w jedna strone przekazujac naped na silnik poprzez SPRZEGIELKO ROZRUSZNIKA nie tak jak w samochodzie poprzez wyrzucony bendix i stale zazebienie z silnikiem, sprzegielko jest jednokierunkowe i uszkodzenie może wyniknac tylko gdybysmy pchali Sprzęt na biegu wstecznym jednak w quadzie ze skrzynia pasowa nie jest to mozliwe bo sprzeglo nie polaczy skrzyni biegow i silnika! tak wiec można bez zadnych przeszkod odpalac na biegu, sprzeglo nie polaczy skrzyni i silnika dopuki silnik nie nakreci się do wyzszych obrotow

malo tego można krecic rozrusznikiem nawet jak pracuje silnik, silnik kreci w tym samym kierunku co rozrusznik jednak nie zazebi się z rozrusznikiem bo sprzegielko rozrusznika się nie wlaczy, rozrusznik ma mniejsze obroty niz silnik pracujacy na wolnych obrotach

odpalanie na biegu wstecznym to też nie jest problem bo to nie silnik przy zmianie biegu na wsteczny zaczyna krecic do tylu tylko skrzynia biegow zmienia kierunek obrotow

co innego krecenie walem korbowym silnika do tylu, wtedy sprzegielko będzie krecic też rozrusznikiem jednak nie ma takiej mozliwosci aby silnik sam zaczal krecic obroty wstecz

1. w czasie pracy - nie da się uruchomic silnika do tylu
2. na biegu - nie pusci sprzeglo miedzy silnikiem a skrzynia

jest to mozliwe tylko gdy recznie nalozymy klucz na kolo pasowe osadzone na wale i bedziemy krecic nim w lewa strone

_________________
Na quadzie - Mudmarker , na motocyklu - Fabiq :)
MotoBracia Off-Road Team , MotoBracia.pl


 
Profil WWW
Zbanowany

Rejestracja: 21.06.2010 20:00
Posty: 237
PostWysłany: 15.09.2010 22:18 
Re: DINLI 700 CENTHOR
mudmarker napisał(a):
panowie! rozrusznik kreci zawsze w jedna strone przekazujac naped na silnik poprzez SPRZEGIELKO ROZRUSZNIKA nie tak jak w samochodzie poprzez wyrzucony bendix i stale zazebienie z silnikiem, sprzegielko jest jednokierunkowe i uszkodzenie może wyniknac tylko gdybysmy pchali sprzęt na biegu wstecznym jednak w quadzie ze skrzynia pasowa nie jest to mozliwe bo sprzeglo nie polaczy skrzyni biegow i silnika! tak więc można bez zadnych przeszkod odpalac na biegu, sprzeglo nie polaczy skrzyni i silnika dopuki silnik nie nakreci się do wyzszych obrotow

malo tego można krecic rozrusznikiem nawet jak pracuje silnik, silnik kreci w tym samym kierunku co rozrusznik jednak nie zazebi się z rozrusznikiem bo sprzegielko rozrusznika się nie wlaczy, rozrusznik ma mniejsze obroty niz silnik pracujacy na wolnych obrotach

odpalanie na biegu wstecznym to też nie jest problem bo to nie silnik przy zmianie biegu na wsteczny zaczyna krecic do tylu tylko skrzynia biegow zmienia kierunek obrotow



co innego krecenie walem korbowym silnika do tylu, wtedy sprzegielko będzie krecic też rozrusznikiem jednak nie ma takiej mozliwosci aby silnik sam zaczal krecic obroty wstecz

1. w czasie pracy - nie da się uruchomic silnika do tylu
2. na biegu - nie pusci sprzeglo miedzy silnikiem a skrzynia

jest to mozliwe tylko gdy recznie nalozymy klucz na kolo pasowe osadzone na wale i bedziemy krecic nim w lewa strone

No wreszcie ktoś konkretnie i rzeczowo rozwiał Nasze obawy.

może ktoś doczytal ile Kingway ma czasu na naprawe Quada bo przyjechali po niego w srode i w centarali go naprawiaja jak narazie zero odzewu
Dziekuje

-- dodano 15.09.2010 23:18 --

derhund napisał(a):
moduł zapłonu mulił

podczas odpalania w serwisie dostał strzała chyba wstecz i podmieliło tryby - tak mówił serwisant

mam info z Niemiec - rozrusznik 295 euro zębatka 68 euro , przesyłka 30 euro


Na jakich aukcjach można znalezc części w Niemczech ?


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.07.2007 19:36
Posty: 3431
Miejscowość: W-wa
Imię: Paweł
Quad: Renia 1000 XXC
Poprzednie quady: Outlander 800 XT, Kawasaki Brute Force 750i, Dinli Centhor 700
PostWysłany: 16.09.2010 08:29 
Re: DINLI 700 CENTHOR
nie na aukcjach
mam namiar na firmę która je sprzedaje
dajesz im PN i po wszystkim
ale ceny słone

-- dodano 16.09.2010 08:29 --

a co do tego co pisał mudmaker to ciekawe jakim cudem mi zmieliło rozrusznik i wykruszyło kilka zębów

jak z zapłonem coś nie hallo to silnik nawet w czasie wolnych obrotów może dostać wstecznych obrotów, miałem tak kiedyś w etz250, stałem na światłach i małe szarpnięcie silnika i już mogłem na wstecznym tyłować, pomagało zgaszenie i ponowne uruchomienie.

_________________
zilla 27", hmf 2" end cap, Outlander rear rack, extreme front bumper, 4Xled moto3 off, 2" cvt outlet snorkel, 1,5" wheel spacers, ROX SPEED FX 2" PIVOTING ALUMINUM RISER, HD 4500 winch, canam overfender set, twin air filtr, led rear light


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.12.2009 19:06
Posty: 1552
Miejscowość: Olsztyn
Quad: G550
Poprzednie quady: Inca Yeti 700
PostWysłany: 16.09.2010 13:58 
Re: DINLI 700 CENTHOR
co innego 2sow MZ a co innego silnik 4t z piecioma zaworami

_________________
Na quadzie - Mudmarker , na motocyklu - Fabiq :)
MotoBracia Off-Road Team , MotoBracia.pl


 
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.02.2010 21:37
Posty: 86
Miejscowość: stockholm
Quad: DINLI 700+
PostWysłany: 18.09.2010 12:22 
Re: DINLI 700 CENTHOR
witam. Kolego tu jest link odnosnie napraw gwarancyjnych ,ale chyba niewiele enosi ,ale zajrzyj. :P


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Zbanowany

Rejestracja: 21.06.2010 20:00
Posty: 237
PostWysłany: 18.09.2010 18:24 
Re: DINLI 700 CENTHOR
ja123414 napisał(a):
Witam. Kolego tu jest link odnosnie napraw gwarancyjnych ,ale chyba niewiele enosi ,ale zajrzyj. :P

Dziekuje ale nie dodales linku :-)


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.02.2010 21:37
Posty: 86
Miejscowość: stockholm
Quad: DINLI 700+
PostWysłany: 18.09.2010 19:20 
Re: DINLI 700 CENTHOR
sory . http://prawa-konsumenta.wieszjak.pl/pra ... cyjna.html


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Zbanowany

Rejestracja: 21.06.2010 20:00
Posty: 237
PostWysłany: 18.09.2010 19:54 
Re: DINLI 700 CENTHOR

Rzeczywiscie niewiele wnosi w kazdym razie dziekuje.Chodzi mi bardziej o info z karty gwarancyjnej lub ksiazki obslugi jezli ktoś moglby mi okreslic ile ma Kingway czasu na naprawe sprzetu bylbym naprawde wdzieczny.

Roznosi mnie już 1,5 tygodnia nie mam się gdzie wyladowac :-) bieda....


 
Profil
Moderator QuadLegion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.08.2008 09:30
Posty: 477
Miejscowość: Stawno koło Gryfic
Quad: Jest Suzuki King Quad 700 :) !!!
PostWysłany: 18.09.2010 21:04 
Re: DINLI 700 CENTHOR
Spokojnie ja gadziny przez cztery tygodnie nie miałem!!

Także nie przejmuj się wszystko będzie dobrze!!

_________________
http://picasaweb.google.com/robmaximus29
http://quadlegion.de


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Zbanowany

Rejestracja: 21.06.2010 20:00
Posty: 237
PostWysłany: 20.09.2010 19:10 
Re: DINLI 700 CENTHOR
No ciezka sprawa.Brakuje mi adrenaliny tragedia.już myslalem pojsc do wypozyczalni zeby się wyzyc.Quad naprawde daje mozliwosc podniesienia adrenaliny.Ten kto nie sprobowal nie zrozumie :-)

RobMaximus dziekuje za wsparcie :-)

A tak apropos może moderatorzy wrzuca Dinli na czołówkę.Jest już nas naprawde duzo ......

-- dodano 20.09.2010 20:10 --

RobMaximus napisał(a):
Spokojnie ja gadziny przez cztery tygodnie nie miałem!!

Także nie przejmuj się wszystko będzie dobrze!!


RobMaximus ogladalem Twoja galerie i zauważyłem w Twojej zabawce :-) podgrzewane siedzenie.Czy możesz przyblizyc temat gdzie zamawiales jak to się sprawdza itd i jaki koszt ...
W koncu zima się zbliza...


 
Profil
Moderator QuadLegion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.08.2008 09:30
Posty: 477
Miejscowość: Stawno koło Gryfic
Quad: Jest Suzuki King Quad 700 :) !!!
PostWysłany: 21.09.2010 16:47 
Re: DINLI 700 CENTHOR
Bardzo chętnie pomogę!! :lol:

Ten temat akurat już opisywałem i tutaj masz linka do szczegółowego opisu ;) :
viewtopic.php?f=28&t=26014

Mam nadzieje że pomoże.

Do tej poty mam to ogrzewanie i tyłeczek jest ciepły! :uśmiech:

_________________
http://picasaweb.google.com/robmaximus29
http://quadlegion.de


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Zbanowany

Rejestracja: 21.06.2010 20:00
Posty: 237
PostWysłany: 21.09.2010 18:42 
Re: DINLI 700 CENTHOR
RobMaximus napisał(a):
Bardzo chętnie pomogę!! :lol:

Ten temat akurat już opisywałem i tutaj masz linka do szczegółowego opisu ;) :
viewtopic.php?f=28&t=26014

Mam nadzieje że pomoże.

Do tej poty mam to ogrzewanie i tyłeczek jest ciepły! :uśmiech:


no fajna rzecz i prosta w montazu. Jak zachowuje się akumulator wytrzymuje bo pewnie pobór mocy jest duzy.Gdzie to można kupić?


 
Profil
Moderator QuadLegion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.08.2008 09:30
Posty: 477
Miejscowość: Stawno koło Gryfic
Quad: Jest Suzuki King Quad 700 :) !!!
PostWysłany: 21.09.2010 21:00 
Re: DINLI 700 CENTHOR
Ja to kupiłem na niemieckim E-bayu!!
No tak trochę ciagnie ale wytrzymuje!

_________________
http://picasaweb.google.com/robmaximus29
http://quadlegion.de


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 822 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 55  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 23 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.