Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - co o tym sadzicie?? Outlander MAX 800, przeb. 2464km ,64mh
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27.04.2024 21:00



Odpowiedz  [ 98 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
co o tym sadzicie?? Outlander MAX 800, przeb. 2464km ,64mh 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 21.04.2011 20:58
Posty: 193
Quad: BRUT 750
Poprzednie quady: G700 SE
PostWysłany: 28.11.2015 21:53 
Re: co o tym sadzicie?? Outlander MAX 800, przeb. 2464km ,64
Glodzilla napisał(a):
SVVR
Niet i tak będzie rwał trawę by musiał mieć mechanizm różnicowy z tyłu wtedy będzie dobrze lub przenosić go na plecach :D

pisaliśmy w jednym momencie post i mój odnosi się do autora :what:


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.12.2012 19:52
Posty: 294
Miejscowość: Borkowo
Imię: Marcin
Quad: Polaris SP 850 Touring
Poprzednie quady: Outlander 800 LTD Max, Polaris SP 450
PostWysłany: 28.11.2015 22:37 
Re: co o tym sadzicie?? Outlander MAX 800, przeb. 2464km ,64
Kwestia do czego ma Tobie quad sluzyc....tak jak koledzy wczesniej napisali trawe będzie ryl zawsze,mam takiego samego quada i takie same opony może nie sa nowe ale gdzie bym nie pojechal mam ta swiadomosc ze generalnie wyjade i podjade prawie wszedzie , natomiast na tych Duro bedziesz musial bacznie teren wybierac niestety.Mozezamiast zmieniac opony wysyp zwirek na dojezdzie do garazu :)
Calkiem powaznie pisze ze masz jedne z najlepszych opon na rymku i nie zamienial bym ich na duro za zadne pieniadze , ale twoj quad twoja kasa i twoja trawa :)
Pozdrawiam


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.06.2012 07:00
Posty: 177
Miejscowość: Zachodniopomorskie
Imię: Daniel
Quad: Odes 800
Poprzednie quady: Honda TRX 300 FW, Outlander 800 maxXT
PostWysłany: 29.11.2015 09:04 
Re: co o tym sadzicie?? Outlander MAX 800, przeb. 2464km ,64
SVVR napisał(a):
mam wrażenie że to jest sprzęt do lanserki (nie obrażając nikogo)
i szkoda trawy itp..... [wow]

Glodzilla napisał(a):
Niet i tak będzie rwał trawę by musiał mieć mechanizm różnicowy z tyłu wtedy będzie dobrze lub przenosić go na plecach :D

ale mnie zjechaliscie - tak jak moje opony trawe :( :( .
bardzo dbam o to co mam, czy to dom,samochod,quad czy też wspomniana trawa, ktora to mnie kosztowala bardzo duzo pracy i serce mnie boli jak wiedze wyrwane jej kepki.wiem ze robie problem tam gdzie inni go nie widza i może was to smieszy ale kazdy ma jakies zboczenia :wizi: .
wiem co to mech.roznicowy i ze quad go nie ma, dlatego nie skrecam na podjezdzie bo wtedy to by dopiero byla masakra.
dobrze koledzy, zapomnijmy o temacie.

BTW - Sprzęt prawdopodobnie nigdy nie zobaczy wiekszego blota, bo zostal kupiony do jezdzenia z dziecmi po lesnych drogach , tym bardziej ze nie mam z kim polatac w terenie.

wczoraj, pomimo padajacego sniegu i przenikajacego zimna pojezdzilem trochę. dobrze ze nie ma już much, komarow i innych latajacych owadow bo mial bym ich pelna gebe - podczas jazdy usmiech nie schodzil z twarzy :hura: :hura: :hura: , jak to zapier...la - przepraszam ale nie moglem uzyc innego slowa aby to odwzorowac :blagam: :blagam: . zastanawiam się czy jeszcze wieksza moc jest do czegos potrzebna?? np. taki o poj.1000.
przeciez to i tak zrywa przyczepnosc, tylne kola przy szybszym dodaniu gazu szukaja trakcji ryjac slady jak po przejechaniu plugiem.

kilka pytan:
czy jest jakies wskazanie tem. wody czy też kontrolka od wysokiej temperatury?? - w hondzie mialem takowa od wysokiej temp.oleju.
zostal mi olej, który jest przeznaczony do sprzegla wiskotycznego Hondy crv DPS-F, ciekawe czy nadaje się do przedniego mostu w canamie?? pytam z ciekawosci, nie z oszczednosci ;) , czy trzeba tam jakis specjalny, canamowski olej ?
czy można samodzielnie zmienic napis "powitalny" na wyswietlaczu?? czy tylko komp. serwisowy?


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08.03.2010 11:32
Posty: 1139
Miejscowość: Bieszczady
Quad: Can -am Renegade 570 Xxc
Poprzednie quady: Grizzly 700,Grizzly 660,Kingquad 750,Grizzly 700,Rincon 680,Kingquad 750 EPS,Outlander 650,Grizzly 550,Brute Force 750,Kodiak 450 IRS
PostWysłany: 29.11.2015 09:23 
Re: co o tym sadzicie?? Outlander MAX 800, przeb. 2464km ,64
Tu masz wszystko opisane co i jak.
viewtopic.php?f=203&t=26312


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.06.2012 07:00
Posty: 177
Miejscowość: Zachodniopomorskie
Imię: Daniel
Quad: Odes 800
Poprzednie quady: Honda TRX 300 FW, Outlander 800 maxXT
PostWysłany: 29.11.2015 10:45 
Re: co o tym sadzicie?? Outlander MAX 800, przeb. 2464km ,64
dziekuje, już to czytalem i nie znalazlem tam odpowiedzi.

-- dodano 29.11.2015 11:45 --

czy można dorobic kluczyk?? czy tylko w serwisie po kodzie dokupic??


Ostatnio zmieniony przez danielski, 29.11.2015 10:45, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.05.2010 13:23
Posty: 1146
Miejscowość: Windyki / Iława
Quad: Outy 800
Poprzednie quady: Lucky star 250 Suzuki Kingquad 700 Can Am Outlander 800 Yamaha Grizzly 700
PostWysłany: 29.11.2015 10:48 
Re: co o tym sadzicie?? Outlander MAX 800, przeb. 2464km ,64
wskaźnika temp nie ma ale można zamontować czujnik temperatury wkręcasz w głowice chyba tą od przodu jest miejsce zaślepione śrubą .
Ekran powitalny tylko w kompie serwisowym


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.12.2012 19:52
Posty: 294
Miejscowość: Borkowo
Imię: Marcin
Quad: Polaris SP 850 Touring
Poprzednie quady: Outlander 800 LTD Max, Polaris SP 450
PostWysłany: 29.11.2015 11:53 
Re: co o tym sadzicie?? Outlander MAX 800, przeb. 2464km ,64
Kluczyk ,powitanie to niestety servis tzn komp servisowy.
No wlasnie tak jak napisales przy kazdym dodaniu gazu zrywa przyczepnosc nawet na twoich oponach:)
Prawda jest taka ze Sprzęt daje duzo frajdy naprawde.
Co do oleju do mostu to moim zdaniem nie ma co przeplacac za Oryginalny BRP , ja mam w silniku Motula 300v 0w40 Taki http://allegro.pl/motul-300v-trophy-0w40-2l-i5771588707.html

w moscie przednim i tylnym Motula 75w140 GL-5 .
Taki http://allegro.pl/motul-gear-competition-75w140-1l-certyfikat-i5617901984.html

Warto też zainwestowac w klucz do dokrecania wahacza.Takie cos :)
http://www.ebay.co.uk/itm/Can-Am-Trailing-Arm-Nut-Removal-Tool-Spanner-Socket-Part-529035925-Rear-/201464968748?hash=item2ee83f762c:g:eZEAAOSwLqFV-Dg0

Jak jezdzisz z dziecmi to polecam zamiane tylnego fotela na cos takiego też smigam z dziecmi i to zdaje naprawde egzamin bo dziecko jest bardziej osloniete niz w oryginalnym siedzeniu plus masz sporo miejsca dodatkowego na graty.:)
http://allegro.pl/kufer-kimpex-deluxe-atv-kufer-fotel-bielsko-b-i5803056226.html


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.01.2014 10:53
Posty: 3005
Imię: Jacek
Quad: Renegade 850XXC, CF Moto 500
Poprzednie quady: MXU 500i IRS,KingKaczka 750, Renegade 800X
PostWysłany: 30.11.2015 11:19 
Re: co o tym sadzicie?? Outlander MAX 800, przeb. 2464km ,64
Glodzilla napisał(a):
wskaźnika temp nie ma ale można zamontować czujnik temperatury wkręcasz w głowice chyba tą od przodu jest miejsce zaślepione śrubą .
Ekran powitalny tylko w kompie serwisowym

Na montaż czujnika można zrobić na 3 sposoby.
1. Czujnik wkręcony w otwor fabryczny w pierwszej lub drugiej głowicy. +najprostszy montaż - wskazania różnią się od temperatury rzeczywistej o około 2 stopnie.
2. Czujnik umieszczony w termostacie zamiast jednej ze śrub. + dokłądne wskazania - nie pasuje czujnik od popularnych Stage6, trzeba dokupić inny i zrobić przejściówkę, albo przylutować kable.
3. Czujnik wkręcony w adapter, który z kolei wstawiony jest w wąż wodny. + wskazania,nie potrzebny dodatkowy czujnik. - trzeba kupić adapter i ciąć wąż.

_________________
Szukam towarzyszy do wspólnych wypadów z okolic Babic, Ożarowa Mazowieckiego i ogólnie zachodniej części Wa-wy


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.06.2012 07:00
Posty: 177
Miejscowość: Zachodniopomorskie
Imię: Daniel
Quad: Odes 800
Poprzednie quady: Honda TRX 300 FW, Outlander 800 maxXT
PostWysłany: 30.11.2015 14:53 
Re: co o tym sadzicie?? Outlander MAX 800, przeb. 2464km ,64
dzisiaj bylem przerejestrowac quada. pan w okienku mial obiekcje co do mocy, w dowodzie jest pojazd sam. inny i moc 47 kw. odpowiedzialem ze skoro już byl zerejestrowany i przechodzil przeglady to w czym problem??
po konsultacjach z innym panem z wielka niechcecia zarejestrowal (jego sposob komentowania taj sytuacji sprawil ze poczulem się tak jak bym byl oszustem i tak jak bym to ja cos kombinowal przy papierach :( ) i dodal, ze będę mial problemy przy przegladzie, bo quad nie spelnia przepisow?? no to ja mu dalej ze zarejestrowany i po przegladzie wiec w czym problem, a on ze go to nie interesuje bo tu jest tak a nie inaczej??
to jak to jest, skoro już ma dowod i sa tam takie a nie inne dane to teraz ktoś może cofnac pozwolenie na rejestracje, albo nie podbic przegladu??

trochę poczytalem w dziale rejestracja, ale watki tam sa porozrzucane i na szybko ciezko cos wylapac.
może ktoś stresci w czym problem, skoro quad byl zarejestrowany i o co chodzi z tym przegladem?? trzeba będzie cos kombinowac??
troszke zmartwilem się ta sytuacja, bo rejestracja byla najwazniejszym kryterium przy zakupie quada, a teraz wyszly takie kwiatki :( :(


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.01.2014 10:53
Posty: 3005
Imię: Jacek
Quad: Renegade 850XXC, CF Moto 500
Poprzednie quady: MXU 500i IRS,KingKaczka 750, Renegade 800X
PostWysłany: 30.11.2015 15:07 
Re: co o tym sadzicie?? Outlander MAX 800, przeb. 2464km ,64
Dziwię się że został zarejestrowany. Albo urzędnik miał kiepski dzień albo masz dużą siłę przekonywania.
Jeżeli pojazd ma w dowodzie typ pojazdu: samochodowy inny to żaden diagnosta legalnie nie przedłuży ci przeglądu. Trzeba dokonać "zmniejszenia" mocy do poniżej lub równej 15KW. Następnie z zaświadczeniem o zmienijszeniu mocy należy udać się na SKP a potem do WK w celu zmiany wpisu w dowodzie.

_________________
Szukam towarzyszy do wspólnych wypadów z okolic Babic, Ożarowa Mazowieckiego i ogólnie zachodniej części Wa-wy


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.12.2009 15:41
Posty: 2266
Miejscowość: Zasole Bielańskie Oświęcim
Quad: Renegade 800, Grizzly 700
Poprzednie quady: Vinson 500 inne motocykle
PostWysłany: 30.11.2015 15:16 
Re: co o tym sadzicie?? Outlander MAX 800, przeb. 2464km ,64
DKfan napisał(a):
Jeżeli pojazd ma w dowodzie typ pojazdu: samochodowy inny to żaden diagnosta legalnie nie przedłuży ci przeglądu

No ale w dowodzie ma jako pojazd SAM


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.01.2014 10:53
Posty: 3005
Imię: Jacek
Quad: Renegade 850XXC, CF Moto 500
Poprzednie quady: MXU 500i IRS,KingKaczka 750, Renegade 800X
PostWysłany: 30.11.2015 15:50 
Re: co o tym sadzicie?? Outlander MAX 800, przeb. 2464km ,64
Ale faszyzm - SAM.... wszystko zależny od życzliwości diagnosty bo sprzęt de facto nie spełnia warunków gdyż są to pojazdy zbudowane przy wykorzystaniu nadwozia, podwozia lub ramy konstrukcji własnej

_________________
Szukam towarzyszy do wspólnych wypadów z okolic Babic, Ożarowa Mazowieckiego i ogólnie zachodniej części Wa-wy


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2011 17:37
Posty: 3420
Miejscowość: wielkopolska wschodnia
Imię: Robert
Quad: g700 2014 camam 800xxc 2015
Poprzednie quady: Eiger, KVF 650, g700 2012
PostWysłany: 30.11.2015 17:58 
Re: co o tym sadzicie?? Outlander MAX 800, przeb. 2464km ,64
Chłopie racaej dobry musisz być w tym gadaniu. Zarejestrowac zarejestrowałeś , wiec teraz na przeglądzie niech się bujają.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.06.2012 07:00
Posty: 177
Miejscowość: Zachodniopomorskie
Imię: Daniel
Quad: Odes 800
Poprzednie quady: Honda TRX 300 FW, Outlander 800 maxXT
PostWysłany: 30.11.2015 19:03 
Re: co o tym sadzicie?? Outlander MAX 800, przeb. 2464km ,64
kutfa mac, a mialo być tak pieknie :wnerw: :wnerw:

na razie mam dowod tymczasowy (normalne przy przerejestrowaniu), mam nadzieje ze nie rozmysla się i wydadza mi "twardy" dowod :?

ciagle mnie zastanawia sprawa poprzedniej rejestracji, skoro byl już dwa razy zarejestrowany to dlaczego robia problemy przy nastepnej?? może stwierdzili, ze nie chca robic problemow poprzedniemu wydzialowi komunikacji i "przedluzyli", w sumie to, ten nielegalny proceder :?

teraz kwestia diagnosty. skoro jest dowod, poprzedni przeglad wbity przez wydzial komunikacji , quad jest sprawny, wszystko zgadza się w dowodzie to dlaczego mial by nie podbic przegladu?? czy az tak wczuwaja się w sprawdzanie mocy??

i kolejna sprawa to kontrola policji. jeżeli mam przeglad to czy moga podczas kontroli zakwestionowac wpisana moc ?? czy maja wiedze i uprawnienia do kwestionowania wpisow dokonanych w dowodzie rejestracyjnym??

dzisiaj pojezdzilem co by rozladowac wku..nie. pomoglo :D . muszę nauczyc się hamowac przodem. w hondzie mialem staly naped 4x4 i hamujac noznym hamowaly wszystkie kola. tu, niestety tylko tyl i praktycznie zawsze kola się blokuja. no i tym sposobem przydzwonilem w regal w garazu :lol2: :lol2: . dobrze, ze już praktycznie się zatrzymalem, wiec straty niewielki - zgieta polka. i tu pytanie, czy można, oczywiscie poza asfaltem, jeździć na zalaczonym napedzie 4x4 ??

i ostatnie na dzisiaj pytanie, czy ma ktoś do odsprzedania manual do tego modelu?? do Hondy kupilem na angielskim "ebaju" i przy okazji wysylania paczki zalapal się na wysylke do polski. teraz nic takiego się nie szykuje, wiec jak by ktoś mial to z mila checia odkupie :D :D


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.01.2014 10:53
Posty: 3005
Imię: Jacek
Quad: Renegade 850XXC, CF Moto 500
Poprzednie quady: MXU 500i IRS,KingKaczka 750, Renegade 800X
PostWysłany: 30.11.2015 19:54 
Re: co o tym sadzicie?? Outlander MAX 800, przeb. 2464km ,64
danielski napisał(a):
kutfa mac, a mialo być tak pieknie :wnerw: :wnerw:

na razie mam dowod tymczasowy (normalne przy przerejestrowaniu), mam nadzieje ze nie rozmysla się i wydadza mi "twardy" dowod :?

ciagle mnie zastanawia sprawa poprzedniej rejestracji, skoro byl już dwa razy zarejestrowany to dlaczego robia problemy przy nastepnej?? może stwierdzili, ze nie chca robic problemow poprzedniemu wydzialowi komunikacji i "przedluzyli", w sumie to, ten nielegalny proceder :?

Po raz pierwszy był zarejestrowany niezgodnie z przepisami więc na zawsze może pojawić się wątpliwość w WK co do zasadności i odmowa. Najlepiej w ogóle nie przyznawać się że jest to quad i omijać ten temat. Ciekawe dla czego poajwił się watek mocy pojazdu bo SAM-y takiego ograniczenia nie miały. Chyba że to jakąs podkategoria? Nie wiem co miałeś wpisane w poprzednim dowodzie.
danielski napisał(a):
teraz kwestia diagnosty. skoro jest dowod, poprzedni przeglad wbity przez wydzial komunikacji , quad jest sprawny, wszystko zgadza się w dowodzie to dlaczego mial by nie podbic przegladu?? czy az tak wczuwaja się w sprawdzanie mocy??
Diagnosta to najwiekszy problem bo on widzi pojazd i pewnie w życiu widział kilka razy quada i wie że to co mu przywiozłeś nie jest pojazdem typu SAM. Właśnie dla tego może nie przedłużyć ci przeglądu ponieważ pojazd nie spełnia warunków technicznych dla rodz. pojazdu wpisanego w dowód.
danielski napisał(a):
i kolejna sprawa to kontrola policji. jeżeli mam przeglad to czy moga podczas kontroli zakwestionowac wpisana moc ?? czy maja wiedze i uprawnienia do kwestionowania wpisow dokonanych w dowodzie rejestracyjnym??

Uprawnienia mają al enie mają wiedzy ani przyżadów pomiarowych mogących ci to udowodnić, więc nimi się nie przejmuj.
danielski napisał(a):
i tu pytanie, czy można, oczywiscie poza asfaltem, jeździć na zalaczonym napedzie 4x4 ??

Można cały czas o ile nie jeżdzisz bo nawierzchni utwardzonej. Jakkolwiek nie ma to sensu bo zużywasz wiecej paliwa, cięzej kreci się kierownicą, w niektorych sytuacjach przy szybkiej jezdzie może być to niebezpieczne.

danielski napisał(a):
i ostatnie na dzisiaj pytanie, czy ma ktoś do odsprzedania manual do tego modelu??

\Mogę ci sprzedać za darmo na email.

_________________
Szukam towarzyszy do wspólnych wypadów z okolic Babic, Ożarowa Mazowieckiego i ogólnie zachodniej części Wa-wy


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 98 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 45 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.