ATV Polska
A A A

Baltic Beach Cup

Biuro ATV POLSKA 27.04.2010
Już niebawem 29/30 maja 2010 odbędą się zawody na plaży w Mielnie.
Wszystkich chętnych bardzo serdecznie zapraszamy :)

Zawody Baltic Beach Cup Mielno 2010Tegoroczne zawody na plaży w Mielnie Baltic Beach Cup odbędą się w późniejszym terminie niż zazwyczaj tj 29/30 maj.2010r, ze wzglądu na wypełniony kalendarz imprezami szczebla centralnego. Wybraliśmy pierwszy wolny termin, nie kolidujący z innymi ważnymi zawodami w kraju, by umożliwić udział każdemu w tych zawodach. Nie używamy dotychczasowej nazwy Polski Dakar gdyż te zawody są coraz bardziej znane i używanie zastrzeżonej lub jej podobnej nazwy wiąże się z dużym ryzykiem posądzenia o plagiat nazwy. Dlatego nadaliśmy nową nazwę o brzmieniu międzynarodowym bo już w tym roku zgłaszają się zawodnicy zagraniczni. Dotychczas zgłosili swój udział w tych zawodach Anglicy, Czesi, Słowacy i Niemcy. Były też pytania od Szwedów i Finów. Tegoroczna edycja tych zawodów będzie rozszerzona o samochody terenowe jadące w formie cross – country. Po mimo że jeszcze nie ukazał się Regulamin Uzupełniający tych zawodów a już zgłosił swój start angielski team, a w nim szósty zawodnik tegorocznej edycji Dakaru.
Trasa wyścigu niczym nie będzie odbiegała od poprzednich zawodów. Jeszcze jesienią ubiegłego roku były problemy z wjazdem na plażę ale już mamy pozwolenie i wszystkie niezbędne zgody na korzystanie z niej oraz na całą organizację.
W tym roku na plaży będzie nie tylko start ale również przedpark i meta. Zawodnicy będą podzieleni na zawodników z licencją A, B i C. Ponieważ zawody te są zaliczane do Mistrzostw Strefy Zachodniej Polski cross – country, dla osób nie posiadających licencję odbędzie się egzamin na jej uzyskanie (dot. licencji C).
', 'atvpolska.pl'); ga('send', 'pageview');