Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Ładowanie akumulatora KQ 700
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 18.04.2024 21:28



Odpowiedz  [ 56 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Ładowanie akumulatora KQ 700 
Autor Wiadomość
Moderator QuadLegion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.08.2008 09:30
Posty: 477
Miejscowość: Stawno koło Gryfic
Quad: Jest Suzuki King Quad 700 :) !!!
PostWysłany: 21.05.2011 11:41 
Re: Ładowanie akumulatora KQ 700
Ja też tak miałem!!!

Inni kazali mi wymienić akumulator inni znowu mówili wymienić regulator napięcia na pewno jest walnięty.

Ja natomiast oddałem gada do: i tutaj po prostu chcę powiedzieć jeszcze raz wielkie dzięki, oddałem do serwisu QuadiModo w Wrocławiu!!!

Po dłuższym sprawdzaniu okazało się że na tłoku nie ma ciśnienia!!

Niestety musiałem robić kapitalkę!!!

Nie życzę Tobie tego, ale jak masz kogoś, kto może Tobie sprawdzić ciśnienie na tłoku to radzę Tobie abyś to zrobił! Będziesz chociaż wiedział co i jak!!

_________________
http://picasaweb.google.com/robmaximus29
http://quadlegion.de


 
Profil Gadu-Gadu WWW

Rejestracja: 25.08.2010 12:46
Posty: 66
Quad: G700
PostWysłany: 12.07.2011 13:53 
Re: Ładowanie akumulatora KQ 700
Samo doprowadzenie masy wystarcza by było 14,3V. Natomiast skręcenie kierownicą maxymalnie, powoduje zużycie prądu przez silnik EPS około 1,5V. Też tak macie ?


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.12.2009 10:49
Posty: 226
Miejscowość: Podhale
Quad: Witów Extreme Quad :-)
PostWysłany: 28.07.2011 06:39 
Re: Ładowanie akumulatora KQ 700
piterek napisał(a):
Samo doprowadzenie masy wystarcza by było 14,3V. Natomiast skręcenie kierownicą maxymalnie, powoduje zużycie prądu przez silnik EPS około 1,5V. Też tak macie ?


Ciekawe z tą masą :uśmiech:

Co do wspomagania to wiadomo, przecież wspomaganie w kingu jest elektryczne :^^D:

_________________
W życiu piękne są tylko chwile (nawet te w błocie).


 
Profil

Rejestracja: 22.06.2008 08:50
Posty: 183
PostWysłany: 08.09.2011 07:27 
Re: Ładowanie akumulatora KQ 700
witam
odswieżam :lol: :po modyfikacji ładowanie wzrosło o cały volt :szok: z 13,2 do 14,2 także polecam kazdemu, a czas pracy znikomy - 1,5 h
pozdrawiam


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.10.2011 20:53
Posty: 878
Miejscowość: Tłustomosty / Wrocław
Quad: Sprzedany ale są już plany nowej zabawki :D
PostWysłany: 26.10.2011 19:47 
Re: Ładowanie akumulatora KQ 700
Zrobiłem śmiga aż miło martwię się tylko, że regulator się mocno grzeje czy to normalne???

_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych ...


 
Profil Gadu-Gadu
Squad 3miasto
Squad 3miasto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.07.2007 21:41
Posty: 425
Miejscowość: Rumia
Quad: zielony
PostWysłany: 29.10.2011 19:14 
Re: Ładowanie akumulatora KQ 700
Owca007 napisał(a):
Zrobiłem śmiga aż miło martwię się tylko, że regulator się mocno grzeje czy to normalne???


Im mniejszy pobór prądu tym jest gorętszy.
Ogólnie skoro działa to nie zostaje nic innego jak jeździć.
Jak się rozsypie to wtedy go po prostu wymienisz ;).


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.02.2012 19:24
Posty: 12
Miejscowość: Grajewo
Quad: Suzuki 750
PostWysłany: 02.03.2012 19:50 
Re: Ładowanie akumulatora KQ 700
Witam mam pytanie po wymianie regulatora napiecia przy pełnym obciazeniu i bez obcuiazenia na wysokich obrotak łądowanie pokazuje 17V a jak odpuszcze gaz to ładowanie wraca do normy co to może być przyczyna tego?


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.03.2012 19:23
Posty: 13
Quad: Kingquad 700
PostWysłany: 22.03.2012 18:07 
Re: Ładowanie akumulatora KQ 700
Kolego Buła, kiedy ci gasnie gad?? Ja tak mialem przy załaczaniu blokady badz swiatel, przepatrzylem wszystkie kostki i dalej to samo, pozniej dołaczylem mase z aku do ramy i wszystko gra:)


 
Profil

Rejestracja: 15.12.2008 11:52
Posty: 165
Miejscowość: Stanica (koło Gliwic)
Quad: Kingquad 750 EPS CAMO
PostWysłany: 28.04.2012 10:17 
Re: Ładowanie akumulatora KQ 700
mam pytanie odnośnie ładowania, otóż z czystej ciekawości dzisiaj zmierzyłem i na wolnych obrotach mam około 14v (+-0,1V) ale po dadaniu gazu maleje o pare dziesiątych volta, gdy znowu obroty spadna na jałowe to rosnie, wydaje mi się że powinno być odwrotnie, wraz z obrotami rośnie ładowanie? quad chodzi puki co bezproblemowo

-- dodano 28.04.2012 10:17 --

sam sobie odpowiem: tak nie ma być, widocznie przewody są tak słabe że nie potrafią dać wyższego napięcia na akumulator przy zwiększonym poborze (wyższych obrotach), dołożyłem plus i minus dodatkowo na regulator napięcia i bezpośrednio do akumulatora jak pisało na forum i teraz mam 14,5 v na jałowym przy pełnym obciążeniu, 14,6 bez poboru niezależnie od obrotów :)


Ostatnio zmieniony przez marek85, 28.04.2012 10:17, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 10.01.2010 18:34
Posty: 101
Miejscowość: Wodzisław Śląski
Quad: Suzuki KQ 750
PostWysłany: 18.11.2012 10:22 
Re: Ładowanie akumulatora KQ 700
Odświeżę trochę temat. Otóż 1,5 roku temu wymieniłem aku-oryginalną Yuasę na PowerMoto. Od tego czasu wymieniłem aku 3 razy (na szczęście gwar.). Zrobiłem dzisiaj test, a że jestem elektrykiem nie z zamiłowania podzieliłem zdanie Maćka41 (str.2). Wyjąłem kostkę z regulatora, a następnie wyjąłem 2 druty z konektorkami
(+;-) z kostki. Odgiąłem zaciski konektorków (te które zaciskają uszczelnienie). Przymocowałem dwa kawałki przewodu 1,5mm2 do każdego z zacisków i wsunąłem z porotem do kostki, a następnie wsunąłem kostkę z powrotem do reg. Dwa kawałki posłużyły do pomiaru. Rozpocząłem pomiary-miernik profesjonalny Sanwa PC5000. Przy wył. zapłonie- aku nowo włożone:12,848V; reg:13,850V.
Zapalam silnik (zap.światła-szperacz)- aku:13,440V;reg:13,800V=różnica 0,36V. W miarę podładowania się aku po ok. 10min różnica spada do 0,25V. W tym momencie sprawdzam spadek na przewodach: na minusie=0,15V, na plusie=0,10V. Warto wspomnieć, że przewód plusowy nie dość że biegnie w wiązce nie najkrótszą drogą to jeszcze wchodzi przez następny zacisk kostki przy przekaźniku pod siedzeniem. Nie wiem gdzie biegnie minus na którym zanotowałem większy spadek. Nie chciałbym nikogo absolutnie w tym momencie zniechęcić do przeróbki, lecz w większości przypadków opisanych dotyczy to KQ700, ja testowałem KQ750. W końcu też tak może zrobię, lecz pomiary dały mi do myślenia. Spadek może występować również na konektorkach, gdzie przekrój "samca" wynosi 1mm2(wym.2x0,5), a przewód do niego dołączony to 1,5mm2.

-- dodano 18.11.2012 10:22 --

Wczoraj dołożyłem dodatkowe przewody, szacun dla piotrek_p. Działa ku mojemu zdumieniu. Ładowanie podskoczyło do 14,444V, a w miarę podładowania się aku do 14,6. Zastosowałem przewody 4mm2 długości ok 30-40cm. Myślę że grubszych nie ma sensu. Dolutowałem w kostce przy reg. nap. do istniejacych mprzewodów, ciężko to później włożyć ale da radę. Ja przylutowałem na konektorkach od przeciwnej strony aniżeli tam gdzie zaciskana jest gumka, bo tak łatwiej wsunąć. Jeszcze raz szacun dla piotrek_p i polecam wszystkim ten sposób u których występuje ten problem.


Ostatnio zmieniony przez benm323, 18.11.2012 10:22, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.04.2012 20:52
Posty: 101
Miejscowość: Białystok-Supraśl
Quad: KQ750
PostWysłany: 16.12.2012 21:12 
Re: Ładowanie akumulatora KQ 700
Witajcie,

Może ktoś z Was pomoże rozwiązać mój problem. Również mam problemy z ładowaniem akumulatora w KQ 750.

W zasadzie ładowania całkowicie brak...

Sprawdziłem międzyfazowo na kostce, która dochodzi do regulatora. Wszystko jest ok. Na wolnych obrotach między fazami (na żółtych przewodach) jest ok - nieco ponad 30V. Na wyższych obrotach wzrasta do ok 105V.Sprawdzane między 1 a 2 oraz 1 i 3 fazą. Sprawdzałem także pod obciążeniem. Między fazy podłączałem żarówkę 230V. Na wolnych obrotach ledwo świeci, na dużych świeci dość mocno. Sprawdzałem czy nie ma przebicia czyli miernik od fazy do masy. Nie ma.
Bezpieczniki także sprawdzone. Po uruchomieniu quada i odłączeniu akumulatora quad natychmiast gaśnie.

Regulator… razem ze znajomym mechanikiem doszliśmy do wniosku że problemem jest regulator.
Dodatkowo na jednym forum znalazłem opis jak sprawdzić regulator miernikiem – cytat:

Cytuj:
„W regulatorze sprawdzasz dzialanie diod. jeżeli masz miernik to tak się to robi:

Zdejmujesz regler z moto. Miernik przestawiasz na `diode test`.
Podlaczasz czerwony kabel miernika do czerwonego kabla regulatora.
Podlaczasz czarny kabel miernika do jednego z zoltych kabli reglera. Sprawdzasz odczyt. Powtarzasz procedure dla pozostalych zoltych kabli.
jeżeli ktorys odczyt jest 1V lub nizej do dioda jest zniszczona i musisz wymienic regler.

jeżeli wszystkie odczyty sa wyzsze lub rowne 1.5V to podlaczasz czarny kabel miernika do czerwonego reglera, a czerwony do poszczegolnych zoltych kabelkow reglera i jeżeli ktorys z odczytow jest ponizej 0.2V, lub powyzej 1V to dana dioda jest zniszczona.
jeżeli wszystkie odczyty sa na poziomie 0.5V to laczysz czarny kabelek miernika z kablem ujemnym w reglerze ( w Suzuki czarnobialy w Hondzie zielony lub podwojny zielony), lub jeżeli nie ma kabla uziemiajacego to do obudowy reglera, a czerwony z miernika do ktoregos z zoltych. jeżeli masz odczyt 1V lub nizej przy ktoryms z 3 testow to regler jest zniszczony.
jeżeli masz 1.5V lub wiecej to podlaczasz czerwony kabel miernika do kabla uziemiajacego reglera, a czarny z miernika do poszczegolnych zoltych.
jeżeli ktorys z odczytow będzie nizszy niz 0.2V lub wyzszy od 1V to regler jest zniszczony.
jeżeli wszystkie odczyty beda na poziomie 0.5V to regler jest dobry.

Ten zestaw testow zrobiony jest na podstawie The Stator Papers IV zrobionych na stronie The GS Resources przez firme Electrex USA.
Gdy będę mial troszke czasu to może przetlumacze calosc sprawdzenia ukladu ladowania moto ( razem z alternatorem i instalacja ) dla mechaniki ogolnej, bo te pytania powtarzaja się regularnie.”


Sprawdziłem swój oryginalny i wg powyższego opisu jest zepsuty.
Zamówiłem najpierw regulator używany na All…o. Okazało się, że wymiana nic nie zmieniła… a miernik także pokazuje jego uszkodzenie. Zamówiłem znowu u innego sprzedawcy na All…o. Tym razem nowy ale zwykły, tani. Przyszedł i po założeniu także okazało się, że ładowania nadal nie ma.. Miernik także pokazuje jego uszkodzenie. Dodam, że oba regulatory które kupiłem jeszcze przed założeniem do quada sprawdzałem miernikiem i wg tego opisu także były uszkodzone.

Macie jakiś pomysł co i jak jeszcze mogę sprawdzić?

Ps. Ten drugi sprzedający na swojej aukcji zamieścił taką treść „Przedmioty elektroniczne i elektryczne nie podlegają zwrotom ani wymianą. Reklamacja będą rozpatrywane tylko i wyłącznie jeżeli regulator będzie montowany w serwisie motocyklowym a kupujący przedstawi dokument potwierdzając ten fakt.”

W związku z tym zapisem mam problem ze zwrotem regulatora. Czy zapis ten jest zgodny z obowiązującym prawem? Sprzedający może mi odmówić przyjęcia zwrotu?

_________________
Pozdrawiam
Metus


 
Profil Gadu-Gadu
Mod-Team Member
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.07.2008 21:19
Posty: 5235
Miejscowość: Żory
Imię: Marcin
Quad: Renegade 1000
Poprzednie quady: G660, BF750, TRX 500, TRX 680, G700, CAN-AM 800
PostWysłany: 22.12.2012 19:06 
Re: uszkodzony regulator?
sprzedawca nie ma już (tak jak to było jeszcze jakiś czas temu) obowiązku przyjąć zwrotu towaru elektronicznego... jedyna szansa - dogadać się, a jeśli to nie jest wykonalne, to po sprawie, zostajesz z częścią którą kupiłeś. Tak teraz jest prawe we wszystkich sklepach motoryzacyjnych.

Na rękę idą tylko warsztatom, bo by stracili klientów.


Ostatnio zmieniony przez Quadi, 22.12.2012 19:06, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil WWW

Rejestracja: 29.04.2013 21:25
Posty: 17
Imię: Paweł
Quad: Suzuki Kingquad 700 2005r
Poprzednie quady: Allroad 300 2008r
PostWysłany: 29.04.2013 21:38 
Re: Ładowanie akumulatora KQ 700
Witam wszystki serdecznie jestem na forum nowy :D

chce odswiezyc trochę temat mam problem z ladowaniem w moim Suzuki, chcialem zrobic tak jak w tym temacie ale moj regulator jest inny :szok: .

wyglada tak jak na tej aukcji
http://allegro.pl/regulator-suzuki-king ... 07512.html

nie wiem ktoro to + a ktoro - :wizi:

proszę o pomoc gdzie przylutowac grupsze gable

Z góry dziekuje


 
Profil
A.P.T. Poznań Team
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2011 12:59
Posty: 469
Miejscowość: Kostrzyn Wlkp (no prawie)
Quad: Suzi KQ750
Poprzednie quady: Yamaha Bruin 350
PostWysłany: 21.12.2013 21:39 
Re: Ładowanie akumulatora KQ 700
Potwierdzam, że porada działa dla KQ 750 rok modelowy 2012, byłem zmuszony poprawić sobie ładowanie bo na ostatnich wyjazdach zaczynało brakować prądu...
Podłączyłem gruby kabel jakieś 4 mm ale tylko do masy, napięcie ładowania skoczyło z 13,6 do 14,3. Nawet przy pełnym obciążeniu mam powyżej 14.1 V ładowania, a obciążenie to pełne światła szperacz i duży led. Wcześniej spadało do 13,2 przy obciążeniu.
Polecam wykonać.

_________________
RAJD TURCJA 2012
pozdrawiam, Krzysztof


 
Profil

Rejestracja: 18.02.2015 07:37
Posty: 1
Imię: Daniel
Quad: Yamaha Grizzly 700
Poprzednie quady: Kingquad 750
PostWysłany: 18.02.2015 07:47 
Re: Ładowanie akumulatora KQ 700
Posiada ktoś fotki do opisu piotrek_p dotyczące Modyfikacji połączenia pomiędzy regulatorem a akumulatorem. ? Proszę O Pomoc.


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 56 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.