Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Serwis wyciągrki. Zrób to sam. Wyciągarka Dragon Winch
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 16.04.2024 21:17



Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Serwis wyciągrki. Zrób to sam. Wyciągarka Dragon Winch 
Autor Wiadomość
Mod-Team Member & Moderator Działu Kawasaki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.10.2010 15:53
Posty: 5477
Miejscowość: Zamość
Imię: Kamil
Quad: 2015 Maverick 1000
Poprzednie quady: BF750, Kymco MXU
PostWysłany: 10.07.2012 19:29 
Serwis wyciągrki. Zrób to sam. Wyciągarka Dragon Winch
Zainspirowany poradnikiem Pingwina o serwisie Warna postanowiłem podczas przeglądu wyciągarki zrobić kilka fotek i opisać.
1. Zdejmujemy wyciągarkę z quada i rozwijamy linę z bębna
Image
2. Wykręcamy dwie długie śruby od strony silnika, żeby sprawdzić co dzieje się w środku
Image
Na szczęście u mnie było sucho, małe oznaki korozji, ale szczotki w stanie idealnym. Warto sprawdzić jak wyglądają sprężynki, możliwe że są zardzewiałe, więc warto je wymienić. Tak wygląda silnik.
Image
Teraz zdejmujemy dwie metalowe prowadnice
Image
Następnie zdejmujemy bęben który jest widoczny na zdjęciu wyżej i odkładamy go na bok ;)
Po zdjęciu bębna ukazują nam się dwie strony wyciągarki. W tym miejscu trzeba zapamiętać po kolei co, gdzie idzie i w jakiej kolejności, żeby potem źle nie złożyć.
Image
Zdejmujemy metalową osłonę od części prowadnicy i ukazuje nam się pierwsza zębatka
Image
Wyjmujemy wałek
Image
I wyjmujemy pierwszą zębatkę
Image
Wtedy ukazuje nam się druga, którą też wyjmujemy ;)
Image
Trzecią też wyjmujemy, ale zdjęć nie mam. Nie chciałem łapami brudnymi od smaru dotykać aparatu. Myślę jednak, że brak zdjęć nie będzie problemem, w końcu to nic trudnego. Wyjmujemy zatem trzecią zębatkę, musimy uważać, bo ze środka wypadnie tryb.
Wszystkie zębatki, pierścienie, tryby, uszczelki, simeringi i wszystko co da się wyjąć dokładnie myjemy benzyną ekstrakcyjną. (moja wyciągarka miała bardzo mało błotka w środku, co mnie bardzo zdziwiło, zatem mycia nie miałem dużo :uśmiech: )
Następnie zabieramy się za śliską robotę. Każdy element smarujemy, nie żałujmy smaru, ale przesadzić też nie można ;) Składamy po kolei tak jak wyjmowaliśmy wszystkie elementy, trzeba wkładając uważać czy tryby dobrze popadły, należy również pamiętać o podkładkach które były między poszczególnymi zębatkami. Najlepiej robić sobie zdjęcia i potem według fotek wszystko składać. Właściwie to koniec roboty ;)
Więcej fotek i opisów jest w poradniku Pingwina: viewtopic.php?f=110&t=45311 Wyciągarki są nawet podobne w środku więc można coś tam podejrzeć ;)
Mam nadzieję, że komuś się przyda
Pozdrawiam ;)

_________________
Był: BF 750 - MSD tuned by VFJ, Muzzy Pro Full System, Lift 2", Snorkle, DW 3500 hd, Zilla 26", Dwt diablo 12", Overfenders, Twin air, Teryx Belt, Temp gauge, Epi maroon primary, almond secondery springs, Protraper bar mount, Fasstco Flexx bar, Airscreen removed, Oil cooler, xVision LED bar, XRW spacers, smoked tail light
! Kanał Youtube !


Ostatnio zmieniony przez Kamilson100 10.07.2012 19:29, edytowano w sumie 2 razy



 
Profil Facebook Gadu-Gadu WWW
Free Mod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.11.2006 22:06
Posty: 5363
Miejscowość: Kraków
Quad: LAND ROVER
Poprzednie quady: Liszaj 4x4 Sralis 700 KingKupa 750
PostWysłany: 10.07.2012 19:46 
Re: Serwis wyciągrki. Zrób to sam. Wyciągarka Dragon Winch
Ważna rzecz, wyciągarka przy próbach "na stole" może nie działać prawidłowo gdyż albowiem brakuje jej płyty montażowej od "dołu" i zaczyna się stawiać sztorcem, jak już się ma ją rozebraną to warto też przeczyścić komutator (tam gdzie szczotki dotykają wirnik) lamele mają być oddzielone od siebie i czyste, co do smaru to im gęstszy tym lepszy pod względem przenikania wody niestety dodatkowo spowalnia już i tak wolnego w tym przypadku DW

a i jeszcze jedno no dwa :) prowadnice szczotek też warto przeczyścić, odkręcając przewody to tylko i wyłącznie dwoma kluczami tak żeby nie naruszyć uszczelniających podkładek i nie przestawić samych gniazd szczotek.

_________________
Facebook ATV Polska - codziennie nowe ciekawostki dla miłośników quadów

ATV-IRBIS-SQUAD//DZIKIE WYPRAWY

Fotosy


 
Profil Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 2 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.