Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - [Odcinek 1] Podjazdy
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 18.04.2024 21:22



Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
[Odcinek 1] Podjazdy 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.10.2004 10:20
Posty: 873
Miejscowość: Nysa "Draper City"
Quad: Polaris 850 Xp
PostWysłany: 14.07.2009 13:06 
[Odcinek 1] Podjazdy
Zapraszamy na pierwszy odcinek Draperskiej Szkółki Jazdy [DSJ] - [Odcinek 1] Podjazdy.
Czekamy na Wasze pytania i komentarze.

Instruktorzy: KAIN i gomez



UWAGA! Przedstawione na filmie sceny wykonywane są przez profesjonalnych instruktorów. Autorzy poradnika oraz ATV Polska nie biorą odpowiedzialności za skutki nieudanych prób, jak również za ewentualne szkody powstałe w skutek treningu przedstawianych technik.
PAMIĘTAJ: jeżdżąc quadem zawsze ubieraj odzież ochronną (kask, ochraniacze itd).


Moi drodzy!

Powyższy tekst jest wymogiem ATV POLSKA. Nie jest związany z tym, że poprzewracało nam się głowach :nieeeee:

_________________
DRAPER & GROUND FIGHTER


WWW.FORCABRAVA.PL


 
Profil Facebook
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.10.2008 21:39
Posty: 586
Miejscowość: śląsk
Quad: pojazd prawdziwego wieśniaka
PostWysłany: 14.07.2009 13:11 
Re: FILMOTEKA D.S.J
heh, teraz wiem ,kto dał ten komentarz ,mojej córce....
PolandKain
Nieźle jak na małego niedźwiadka :-)
...a ja nadal podtrzymuje swoje "macie Panowie jaja"
pozdrawiam


 
Profil
A.P.T. Poznań Team
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.06.2009 14:59
Posty: 1560
Miejscowość: Poznań MG
Quad: Osama Bombardier
PostWysłany: 14.07.2009 13:40 
Re: FILMOTEKA D.S.J
A dlaczego zeskakiwanie z pojazdu i wywrotka jest opisane tylko teoretycznie? :lol:

Dobre, ważne rady czekam na więcej. Może w następnym odcinku jakiś instruktaż "przeskakiwania" nad powalonymi pniami, na których przejeżdżając można się zawiesić.. pzdr.

_________________
'Jesteś poza trasą'

QuadFilmy -> http://www.youtube.com/user/saymonpoznan?feature=guide

http://www.myspace.com/djsaymon


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.08.2008 14:20
Posty: 672
Miejscowość: okolice Wałbrzycha
Quad: KQ 750
PostWysłany: 14.07.2009 14:29 
Re: [Odcinek 1] Podjazdy
szacunek za to, że Wam się chciało i że zrobiliście. Gdybym taki film zobaczył jakiś rok temu na pewno uniknąłbym wielu zdarzeń a tak do wszystkiego tego większość dochodzi sama na własnej skórze ;)

ja wyznaje dwie zasady:
1. wyginam śmiało ciało - a nie siedzieć jak na kanapie przed TV
2. zasady fizyki ;) chociaż podstawowe

_________________
www.d-s-o.pl
Dolnośląskie Stowarzyszenie Offroadu


 
Profil WWW
Prezes ATV Polska & Sędzia PZM & Administrator Forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.11.2003 10:03
Posty: 5575
Miejscowość: ATV Polska, Kraków
Imię: Dorota
PostWysłany: 14.07.2009 19:26 
Re: [Odcinek 1] Podjazdy
KAIN, Gomez - zapowiada się niezwykle ciekawy i potrzeby cykl szkoleń :D! I ważne jest to, że zwracacie uwagę na zasady bezpieczeństwa i kodeks quadowca! :okok:

O tym, jak świetnymi instruktorami w rzeczywistości niewirtualnej są KAIN i Gomez, można przeczytać w relacjach o rajdzie ATV Polska I.N.T.E.G.R.A.C.J.A. 2009.

Pozdrawiam
Dorota

_________________
Pozdrawiam, Dorota
Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców-ATV Polska
Kontakt: tel. +48 601590301 , [email protected]

Mistrzostwa Polski, Puchar Polski ATV PZM 2018
Facebook ATV Polska - codziennie nowe ciekawostki dla miłośników quadów


 
Profil Facebook WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.06.2008 11:29
Posty: 635
Miejscowość: Zgorzelec DRAPER-VILLAGE
Quad: X Revolution
PostWysłany: 15.07.2009 21:46 
Re: [Odcinek 1] Podjazdy
saymon napisał(a):
Może w następnym odcinku jakiś instruktaż "przeskakiwania" nad powalonymi pniami, na których przejeżdżając można się zawiesić..


tego jak sądzę nie będzie w tych filmikach, zabierając się za DRAPING już powinieneś to umieć albo zabrać się ostro za trening ;)

_________________
Mazi
K.W.I.S.A DRAPERS SQUAD


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
A.P.T. Poznań Team
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.06.2009 14:59
Posty: 1560
Miejscowość: Poznań MG
Quad: Osama Bombardier
PostWysłany: 16.07.2009 19:20 
Re: [Odcinek 1] Podjazdy
mazbest napisał(a):
saymon napisał(a):
Może w następnym odcinku jakiś instruktaż "przeskakiwania" nad powalonymi pniami, na których przejeżdżając można się zawiesić..


tego jak sądzę nie będzie w tych filmikach, zabierając się za DRAPING już powinieneś to umieć albo zabrać się ostro za trening ;)


A kto powiedział, że nie umiem? Sam się nauczyłem podnosić przednie koła dojeżdzać tylnymi, stopniowaniem gazu wybić się i przeskoczyć nad powalonym drzewem nawet wyższym od zawieszenia. Tak samo , na własnych błędach i przemyśleniach nauczyłem się podjeżdżać pod strome podjazdy , jak się później okazało robie to prawie tak samo jak głosi instrukcja w filmiku zrobionym przez Kaina i Gomeza, tak więc ciekae jestem innych rzeczy czy robie dobrze, może na coś nie wpadłem a coś warto wiedzieć et cetera... ;] Najłatwiej napisać "już powinieneś to umieć", "zabierz się za treningi" ..

_________________
'Jesteś poza trasą'

QuadFilmy -> http://www.youtube.com/user/saymonpoznan?feature=guide

http://www.myspace.com/djsaymon


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.02.2007 19:50
Posty: 526
Miejscowość: Nysa
Quad: DEMON
PostWysłany: 16.07.2009 22:36 
Re: [Odcinek 1] Podjazdy
saymon intencje mazbesta na 100% nie są złe. Wiesz jak to jest, jak czujesz sprzęt to sobie poradzisz w każdych warunkach. Właśnie w tym celu założyliśmy ten temat, aby dzielić się poradami. Jestem przekonany, że w Polsce jest wielu świetnych Draperów i bardzo chciałbym ich poznać. Nas też nikt nie uczył jak co robić, to jest tak jak mówisz wszystko z własnego doświadczenia. Nie wątpliwie Draping to coś nowego i wszyscy jesteśmy pionierami w tej dziedzinie. Każda mądra rada może uratować życie :okok:

_________________
TRIAL ENDURO DRAPING EXTREME
DRAPER


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.06.2008 10:13
Posty: 1468
Miejscowość: WW Zawady
Quad: Kawasaki Bull's Moshnah edition...
PostWysłany: 16.07.2009 22:52 
Re: [Odcinek 1] Podjazdy
mazbest napisał(a):
zabierając się za DRAPING już powinieneś to umieć

Ale przyznasz, że to nie jest jeszcze prawdziwy draping. To dopiero zapowiedź. :uśmiech:
gomez napisał(a):
Właśnie w tym celu założyliśmy ten temat, aby dzielić się poradami.

Fantastycznie. Zaczęliście od początku. Bo tak naprawdę ten filmik jest przecież wstępem do drapingu, a nie samym drapingiem.
Adepci i miłośnicy "nierówności" tutaj znajdą, jak dobrze to ujęliście, lekcję pierwszą. Obaj wiecie doskonale, że na początku nawet malutka górka przeraża. Moim skromnym zdaniem jumping po kłodach będzie REWELACYJNYM tematem jednego z kolejnych odcinków.
Jest to pierwszy tego typu poradnik jazdy quadem. Róbcie wersję z angielskimi napisami, bo będą was linkować za granicą :)


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.02.2007 19:50
Posty: 526
Miejscowość: Nysa
Quad: DEMON
PostWysłany: 16.07.2009 23:08 
Re: [Odcinek 1] Podjazdy
maartin napisał(a):
Zaczęliście od początku. Bo tak naprawdę ten filmik jest przecież wstępem do drapingu, a nie samym drapingiem.


Dokładnie tak jest. Mamy świadomość że jest wielu nowych miłośników jazdy na quadzie. Nie uważamy się za instruktorów, jesteśmy Draperami jak wielu innych. Faktem jest, że dajemy z siebie wszystko aby rozwijać swoje umiejętności. W planach jest nakręcenie tylu odcinków ile będzie trzeba. Z odcinka na odcinek poziom trudności będzie rósł :DDD:

_________________
TRIAL ENDURO DRAPING EXTREME
DRAPER


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.06.2008 10:13
Posty: 1468
Miejscowość: WW Zawady
Quad: Kawasaki Bull's Moshnah edition...
PostWysłany: 16.07.2009 23:14 
Re: [Odcinek 1] Podjazdy
gomez napisał(a):
Nie uważamy się za instruktorów

Średnio to adeptów interesuje. Za to treść, jak najbardziej. Rozpoczynając tę serię, jesteście nimi. :^^D:


 
Profil
A.P.T. Poznań Team
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.06.2009 14:59
Posty: 1560
Miejscowość: Poznań MG
Quad: Osama Bombardier
PostWysłany: 16.07.2009 23:20 
Re: [Odcinek 1] Podjazdy
gomez
No i to się chwali. Jestem przekonany, że w ślad za wami będzie się pojawiało w sieci coraz to więcej takich filmików instruktażowych.

_________________
'Jesteś poza trasą'

QuadFilmy -> http://www.youtube.com/user/saymonpoznan?feature=guide

http://www.myspace.com/djsaymon


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.09.2008 01:37
Posty: 379
Miejscowość: Zwoleń(Polska) /Soham(Anglia)
Quad: syn suza z amorami,ja too short, blue arrow
PostWysłany: 17.07.2009 01:27 
Re: [Odcinek 1] Podjazdy
Panowie!
Dla mnie to jedyna szansa cos podpatrzec. można powiedziec , ze mam prywatnych trenerów :^^D: :^^D: . Nie wiedzialem ,ze mnie stac.
dzięki

_________________
zachorowałem na quada (i syna zarażam)

http://www.youtube.com/user/matyg1111

http://picasaweb.google.pl/matyg1111


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.10.2004 10:20
Posty: 873
Miejscowość: Nysa "Draper City"
Quad: Polaris 850 Xp
PostWysłany: 17.07.2009 07:57 
Re: [Odcinek 1] Podjazdy
matyg1111 napisał(a):
można powiedziec , ze mam prywatnych trenerów . Nie wiedzialem ,ze mnie stac.
dzięki


Noooo kolego tak łatwo nie będzie :oczy: dojdziemy po IP i wyślemy fakturkę...a tanio nie jest ;) :D



Dzisiaj dogrywamy materiał na drugi odcinek podjazdów, kolejne planowane to "Zjazdy" i spécialité de la maison " Trawersy".

Wszystkie sugestie odnośnie tematyki odcinków, jak też sposobów przedstawiania zagadnień w nich poruszanych są mile widziane :D

_________________
DRAPER & GROUND FIGHTER


WWW.FORCABRAVA.PL


 
Profil Facebook

Rejestracja: 22.04.2009 20:20
Posty: 16
Quad: Bomba Outlander 500
PostWysłany: 17.07.2009 08:53 
Re: [Odcinek 1] Podjazdy
witam,
mam pewną uwagę dotyczącą sposobów przedstawiania, a dokładniej ujęć pojazdów w ruchu. Bardzo dobrze, że stosujecie małą odległośc od filmowanego obiektu, jednakże, jako przypieczętowanie każdego z manewrów jakich uczycie, niezbędne jest końcowe ujęcie z dalszej perspektywy, przedstawiające również parę sekund poprzedzających manewr.
Pomoże to laikowi ocenić moment, w któym quad zwalnia oraz w którym nabiera prędkości. Pozycja kierowcy będzie dzięki temu temu również bardziej rozpoznawalna.
Jeśli do tego dysponujecie sprzętem rejestrującym ujęcia w zwolnionym tempie to Wasze lekcje graniczyć będą z ideałem :brawo1: ponieważ wartość merytoryczna jest na najwyższym poziomie. Gratuluję


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.