Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - QUAD ROKU 2009 ATV Polska
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 16.04.2024 20:50



Odpowiedz  [ 48 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
QUAD ROKU 2009 ATV Polska 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.07.2007 14:09
Posty: 1214
Miejscowość: Warszawa okolice
Quad: Byl i już pewnie nie będzie
PostWysłany: 16.02.2010 00:05 
QUAD ROKU 2009 ATV Polska
Zgodnie z tradycją także i w tym roku wybieramy:

Quad roku 2009 ATV Polska !!!

Tak jak w roku ubiegłym każdy z was może zagłosować na jeden pojazd z każdej kategorii:

- Quad SPORTOWY 2k
- Quad MID SIZE 4k
- Quad BIG BORE 4k
- Side by Side

Aby zagłosować prosimy kliknąć na przycisk znajdujący się poniżej



Wyniki głosowania są tajne i ogłoszone będą 25-go lutego, do tego czasu prosimy wszystkich chętnych o oddanie swojego głosu.

Zachęcamy wszystkich do dyskusji w tym temacie oraz krótkich argumentacji swojego wyboru.

UWAGA !!! SPOŚRÓD OSÓB UZASADNIAJĄCYCH SWÓJ WYBÓR W TYM WĄTKU ROZLOSOWANYCH ZOSTANIE:

5 KALENDARZY QUADOWYCH + SMYCZKI ATV POLSKA, DAKAROWE PLAKATY ORAZ ODZIEŻ Z LOGO QUADIMODO.PL !!!


Oczywiście tak jak zwykle prosimy o obiektywizm :figielek:

Oto i kandydaci:

Quad SPORTOWY 2K:

Can-am Bombardier DS 450/ 450X Xc
Image

Honda TRX 450
Image

Honda TRX 700 XX
Image

Kawasaki KFX 450
Image

Kawasaki KFX 700
Image

Polaris Outlaw 450/525
Image

Suzuki Z400
Image

Suzuki LTR 450
Image

Yamaha YFZ 450R
Image

Yamaha YFM 700R Raptor
Image

Lucky Star SP 450
Image

KTM 450/525 XC i 450/505 SX
Image

Quad MID SIZE

Can-am Bombardier Outlander 500 / 500 Max
Image

Can-am Bombardier Renegade 500
Image

Honda TRX 500 Foreman
Image

Honda Rubicon
Image

Suzuki King Quad 500 AXi
Image

Kymco MXU 500
Image

Polaris 550 XP/ 550 XP X2/ 550 XP Touring
Image

Yamaha Grizzly 550
Image


Quad BIG BORE

Can-am Bombardier Outlander 800R/ 800R XT-P
Image

Can-am Bombardier Renegade 800R/ 800R X XC
Image

Honda Rincon 680
Image

Kawasaki Brute Force 750i
Image

Polaris 850 XP / 850 XP Touring
Image

Suzuki King Quad 750 AXi
Image

Yamaha Grizzly 700
Image


Side by Side

Honda Big Red
Image

Kawasaki Teryx 750 / Teryx 750 Sport
Image

Kymco UTV 500
Image

Polariz RZR / RZR 800 S
Image

Polaris Ranger XP
Image

Yamaha Rhino 450/700
Image



ZACHĘCAMY DO GŁOSOWANIA, MOD-TEAM

_________________
ROMANIA 2009 - ZDJĘCIA TUTAJ


 
Profil
Q.T.B. Quad Team Bydgoszcz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.01.2010 23:02
Posty: 1240
Miejscowość: Toruń / Beskidy
Imię: Alesandrija
Quad: KQ 750'
Poprzednie quady: Kawa bf750' Renata 800', Renata 800'
PostWysłany: 16.02.2010 11:43 
Re: QUAD ROKU 2009 ATV Polska
Wybrałam quada z grupy "Quad BIG BORE". Jest to Kawasaki Brute Force 750i. Uważam, że ten quad jak na swoją niezbyt dużą popularność (Rynek najbardziej opanowała Yamaha) zasługuję na mój głos. Sama posiadam takowego quada i nie zamieniłabym mojego skarba na nic innego! Stał się częścią mojego nowego życia. Nie raz pokazał mi na co go stać i zawsze mogłam liczyć na jego moc i siłę - szczególnie podczas tegorocznej zimy był bardzo pomocny. Pozwala mi on oderwać się od rzeczywistości i przenieść się do zupełnie innego świata gdzie wraz z nim mogę przeżyć niezwykłe przygody. Może to trochę przereklamowana wypowiedź,a i nie mam żadnych zarzutów co do innych quadów (też są bardzo dobre), ale ten model Kawasaki wzbudził we mnie największe zaufanie i pomógł rozbudować moją pasję jaką są quady i wszystko co z nimi związane.

BeSTyjkA 8)

_________________
Prawdziwy quadowiec ma benzynę w żyłach i olej w głowie

Życie quadowca to niekończąca się wyprawa ;D Trzeba to poczuć...trzeba to kochać by wiedzieć ile jest warte takie życie! ;D


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.06.2009 11:00
Posty: 79
Miejscowość: starachowice
Quad: KING...way jonathon 150
PostWysłany: 16.02.2010 21:30 
Re: QUAD ROKU 2009 ATV Polska
Ja wybrałem quada z klasy ''QUAD BIG BORE''. Jest Polaris 850XP. Jest to jedna z nowszych maszyn na rynku quadowym, jednak zyskuje coraz większą popularność. XP to olbrzym, jego gabaryty są zadziwiające, a ilości jego koni nie powstydziłby się indiański wódz. Na dobrych gumach to niemal traktor. Dwucylindrowy silnik wydaje piękny 'bulgot', a z ponad 350kg(plus kierowca), czyni naprawdę zrywną maszynkę. Jest wyposażony w ciekawy i dobrze spełniający swoją rolę system ADC, jak i wiele innych nowoczesnych rozwiązań. Ma dość pojemny schowek, w który bez problemu możemy upchać ekwipunek na małą wyprawę. Miałem okazję się na nim przejechać u znajomego. Naprawdę quad robi piorunujące wrażenie i myślę, że jest godny miana "Quada roku 2009 ATV POLSKA" :uśmiech:

_________________
Sprzedam Kingwaya Jonathona 150:| 2009r, prawie 900km, (606371066) http://allegro.pl/kingway-jonathon-150-2009r-bashan-sprzedam-i1981045993.html


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.08.2009 08:08
Posty: 453
Miejscowość: wieliczka
Quad: Polaris Rzr ranger 800 EFI
PostWysłany: 16.02.2010 21:39 
Re: QUAD ROKU 2009 ATV Polska
wybrałem rhino bo najbardziej podobny do mojego sbs-a ;]


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08.08.2009 22:52
Posty: 46
Miejscowość: Szczecinek
Quad: SamorĂłbka poj. 400 moc 45 KM
PostWysłany: 16.02.2010 21:52 
Re: QUAD ROKU 2009 ATV Polska
ja wybrałem Quada Kawasaki KFX 700. Idealna maszyna do jazdy zarówno w ciężkim terenie jak i drogach polnych. Oczywiście można quadem jeździć po normalnych drogach jednak nie do tego jest on stworzony :) doskonały silnik widlasty dający wiele frajdy z jazdy jak i doskonałe przyspieszenie. Agresywny wygląd który wg. mnie jest najagresywniejszy wśród wszystkich quadów off-roadowych. Jednym zdaniem - można się zakochać :)

_________________
www.kapquadproject.yoyo.pl


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.07.2007 14:09
Posty: 1214
Miejscowość: Warszawa okolice
Quad: Byl i już pewnie nie będzie
PostWysłany: 16.02.2010 21:59 
Re: QUAD ROKU 2009 ATV Polska
Przypominam, że możecie wybierać jednego quada ale z każdej kategorii !!! Nie musicie się ograniczać do jednej... :oczy:

_________________
ROMANIA 2009 - ZDJĘCIA TUTAJ


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.08.2009 19:13
Posty: 6
Miejscowość: Koniaków
Quad: Renegade 800 K11
PostWysłany: 17.02.2010 13:41 
Re: QUAD ROKU 2009 ATV Polska
Swój głos na quada sportowego oddałem na Hondę TRX700XX ponieważ jest to pierwszy quad sportowy w którum zauważyłem zamiast ośki, zawieszenie niezależne, i jestem ciekaw jak sprawuje się to rozwiązanie.
Natomiast drugi głos na quada BIG BORE oddałem na Hondę Rincon 680 za jej wspaniałą skrzynię. Rozwiązanie przydatne przy zjazdach z górek.
Pozdrawiam. :D


 
Profil Gadu-Gadu
Moderator Działu Yamaha
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.05.2008 10:35
Posty: 775
Miejscowość: Bielsko-Biała
Quad: YFZ450 & Banshee`89
PostWysłany: 17.02.2010 19:59 
Re: QUAD ROKU 2009 ATV Polska
Tak również i w tym roku stawiam na Yamahę YFZ450R.Pojazd wg mnie zawodny.Mimo, iż nie jest najszerszy w swojej klasie to doskonale spisuje się na zawodach MX jak i CC.Używany jest przez szeroka rzeszę zawodników.Silnik bardzo mocny i niezawodny.Charakteryzuje się mnogością modyfikacji jak i szerokim dostępem części zamiennych oraz tuningowych.Moim zdaniem quad nie zastąpiony w swojej klasie.

_________________
Prawdziwa pasja to taka, dla której poświecisz każdą sekundę wolnego czasu...
#152 ATV Bielsko-Biała
Pozdrawiam, Grexik :diabeł:


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Mod-Team Member
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.07.2008 21:19
Posty: 5235
Miejscowość: Żory
Imię: Marcin
Quad: Renegade 1000
Poprzednie quady: G660, BF750, TRX 500, TRX 680, G700, CAN-AM 800
PostWysłany: 17.02.2010 20:22 
Re: QUAD ROKU 2009 ATV Polska
Moja kolej :)

Quad sportowy 2K:
nie mam wielkiego doświadczenia z 2x4, ale wybrałem Yamahe YFZ 450R, bo tylko nią z 2x4 w tym roku jeździłem :)

Quad MID SIZE:
Suzuki King Quad 500 AXi - pojemność niby mała, bo 500'tka, ale nie odstaje dużo swojemu starszemu rodzeństwu ;) przynajmniej można ją sobie bardziej doposażyć w osprzęt, bo szarpie po kieszeni mniej niż 750'ka

Quad BIG BORE:
Renegade, a jakby inaczej. Tutaj nie mam żadnych wątpliwości. model 2010 doposażony w wspomaganie, świetny z wyglądu, mocny, wytrzymały - ogromna frajda z jazdy. Wg. mnie nie ma lepszego quada na "rekreacyjną" jazdę po piasku, szutrach i górach.

Side by Side:
RZR, ale w tym roku S - niestety nie ma go w ankiecie, więc głosuję na zwykłego.


 
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.05.2008 22:16
Posty: 399
Miejscowość: Legnica i okolice
Quad: Honda Foreman 500 Hydrostatic, Yamaha Grizzly 450
PostWysłany: 17.02.2010 21:17 
Re: QUAD ROKU 2009 ATV Polska
Moje zdanie o quadach roku :)

Quad sportowy 2K
Nie jeżdżę na quadach sportowych, ale uważam że ciekawym quadem sportowym jest Kawasaki KFX700. Sądze tak, ponieważ posiada dużą moc, dwa cylindry oraz automatyczną skrzynie biegów czego nie mają inne sportowe quady. Automatyczna skrzynia biegów jest dużo wygodniejsza terenie, bo nie trzeba męczyć się ze zmianą biegów. Może ten quad nie nadaje się na tor, ale do rekreacji wydaje się być bardzo ciekawą ofertą.

Quad MID SIZE
Jestem posiadaczem Hondy TRX500FA Foreman Rubicon i uważam, że jest to świetny quad. Jest moim wyborem ze względu na swoją bezawaryjność, świetną skrzynie biegów z wieloma przełożeniami oraz różnymi trybami pracy (automat, d1, d2, esp). Honda posiada także sztywną oś z tyłu, którą bardzo sobie cenie, ponieważ jest to bezobsługowe rozwiązanie. Dzięki niej quad ma lepszą przyczepność oraz ma nisko umieszczony środek ciężkości.
To co cenie jeszcze w tym modelu Hondy to także jej mały apetyt na paliwo oraz to, że jest bardzo cicha. Mi to akurat bardzo pasuje.
Posiada trzecią lampe co jest i plusem, ale także minusem (przy rolce).
Uważam, że Honda robi bardzo dobrej jakości quady. Są one stworzone zarówno do terenu jak i pracy.

Quad BIG BORE
Tutaj nie jestem pewien swojego wyboru.
Mój wybór jest pomiedzy Yamahą Grizzly 700 a Hondą Rincon 680. Yamahą miałem okazje pojeździć trochę dłużej i całkiem dobrze sobie radziła.
To co mi się w niej podoba to to, że radzi sobie dobrze w każdym terenie. Jest wygodnym quadem dzięki wspomaganiu oraz niezależnemu zawieszeniu.
Nie trzeba się obawiać o licznik przy rolce ani o lampe.
Uważam, że jest to bardzo dobry quad.
Niestety nie miałem okazji jeździć Hondą, ale jest to na pewno dobry quad. Wiele dobrego o nim piszą, ale we wszystko wierzyć nie można.
Kupując nowego quada, wybierając tylko pomiędzy G700 i Rinconem, wybrałbym Hondę.

Side by Side
Nie mam doświadczenia w tych pojazdach, ponieważ nigdy takim nie jeździłem.
Widziałem za to Polarisa RZR 800 w Lubiechowej oraz Rhino w salonie.
Uważam, że te pojazdy radzą sobie gorzej niż quady w terenie (mówie to tylko na podstawie obserwacji OSu w Krzeniowie). Jednak mogą zabrać większą ilość bagażu i wygodnie się jedzie w 2 osoby.
Z pojazdów SxS wybieram Yamahe Rhino 700, ponieważ ma dużą pake z tyłu co przydaje się także przy pracach w gospodarstwie.

_________________
Michał


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.08.2009 09:17
Posty: 9
Miejscowość: Jaworzno
Quad: Bashan 200cc,Suzuki LTR 450
PostWysłany: 18.02.2010 17:10 
Re: QUAD ROKU 2009 ATV Polska
Moim wyborem w głosowaniu był quad Suzuki LTR 450 z grupy Quadów Sportowych 2K zagłosowałem na tego quada ponieważ ten quad w polskim sporcie zaczyna dominować oczym można się przekonać czytając magazyn o quadach i sportach motorowych czyli ATVSPORT,na Suzuki LTR 450 jeździ Łukasz Łaskowiec który w sezonie 2009 rozgromił rywali w zawodach enduro i cross country Pucharu Polski i to właśnie na Suzuki LTR 450 która moim zdaniem powinna zostać wybrana z grupy Quadów Sportowych 2K. :D

_________________
Dawid


 
Profil

Rejestracja: 23.08.2006 18:12
Posty: 20
Miejscowość: Ślemień
Quad: Can-am Renegade
Poprzednie quady: Honda TRX 350
PostWysłany: 18.02.2010 19:41 
Re: QUAD ROKU 2009 ATV Polska
A więc to moje typy:
Quad SPORTOWY 2K
Honda TRX 700 xx. To dla mnie najciekawszy quad tej klasy.
Pierwsze co mnie w nim uwiodło to oczywiście wygląd, kosmicznie wyprofilowane plastiki i agresywnie „patrząca” lampa to jest to.
Drugi wyróżniający element to niezależne tylne zawieszenie które daje komfort co w quadach sportowych raczej abstrakcja, dodatkowo takie rozwiązanie zawieszenia sprzyja w trudniejszym terenie a duży skok pozwala na to aby daleko „polatać”. Są oczywiście minusy na przykład duża waga czy niższa niż w ośkach stabilność na zakrętach .
Na plus można też zaliczyć silnik zasilany wtryskiem o dużej mocy wysokim momęcie obrotowym i jak przystało na Hondę niezawodności.
Mógłbym wymienić jeszcze mnóstwo powodów dlaczego wybrałem akurat tego quada ale argumenty miał być krótkie a i tak już przesadziłem, dodam tylko że posiadając tą Hondę mamy pewnośc że jesteśmy oryginalni i nie jeździmy oklepanym sprzętem
Quad MID SIZE
Honda rubikon
Wybrałme tego quada ponieważ w tej klasie to najsensowniejszy wybór, mało kto kupuje quady tej klasy bo każdy chce jeździć najmocniejszymi maszynami ale mało który początkujący ma świadomość ze powinien zacząć właśnie od quada tego typu jeśli interesuje go jazda 4x4. Honda Jest przede wszystkim „niezniszczalna” po prostu lejemy paliwo i jeździmy , stabilna na trawersach i zakrętach (sztywna oś),posiada Lampe na kierownicy co jest bardzo pomocne, niewiele pali, nie ma lepszego sprzętu do ciężkiej pracy. Ten sprzęt ma oczywiście wady ale dla mnie w tej klasie nie ma sobie równych(oczywiście to tylko moje zdanie:).
Quad BIG BORE
Tutaj mój wybór padł na Polarisa 850 xp, jest to jedyny Polaris jakiego chciałbym mieć w swoim garażu. Zaskoczyło mnie porównanie tego sprzętu z Honda Rincon w którym Polaris sprawował się lepiej od legendy rajdów przeprawowych-oszałamiająca sprawność w terenie. Sprzęt posiada mocarny silnik o mocy 85 koni co budzi we mnie respekt. Nie będe się dalej rozwodził nad zaletami tej maszyny, takie quady jak Renegade czy Grizzly już mi się znudziły a 850 xp to świeża oferta która budzi zaciekawienie i to główny powód dla którego dokonałem takiego wyboru.
Side by Side
Tutaj nie mam wątpliwości jedynym pojazdem tego typu jakim chciałbym jeździć to RZR, świetnie wygląda, jest bardzo szybki, sprawny w terenie, w tej klasie to najpopularniejszy sprzęt.


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.08.2009 09:17
Posty: 9
Miejscowość: Jaworzno
Quad: Bashan 200cc,Suzuki LTR 450
PostWysłany: 18.02.2010 19:58 
Re: QUAD ROKU 2009 ATV Polska
Z kolejnej grup czyli Quad MID SIZE wybrałem quada Honda TRX 500 Foreman ponieważ jest to typowy quad przeprawowy z bardzo dobrzo osłniętymi kołami oraz podestami.Jest bardzo lekka w prowadzeniu ,dwa tryby pracy silnika ,ten quad to prawdziwe cacko,jest on wdzięczny i pracowity i idealnie nadaje się na quada roku 2009.

Następna grupa to Quad BIG BORE w której wybrałem Suzuki King Quad 750 AXi iż ten sprzęt jest znakomity w terenie ponieważ nowe komputerowo sterowane wspomaganie układu kierowniczego dostosowuje siłę i czas reakcji do prędkości oraz warunków.Niekroźne mu są błoto,śnieg i strome zjazdy i dlatego w tej kategori wybieram tego quada.

Z ostatniej już grupy czyli Side by Side wybrałem Kymco UTV 500 lecz do końca wiele o nim niewiem ale można powiedzieć że ma estetyczne wykonanie,dobrą stabilność,precyzyjny układ kierowniczy oraz dużo schowków gdzie można schować liny i inne akcesoria quadowca.Oceniam ten sprzęt na 5.

_________________
Dawid


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.11.2009 21:38
Posty: 1935
Miejscowość: Radom
Imię: Mikołaj Kwieciński
Quad: Yamaha Grizzly 700 & Suzuki LTR 450R
Poprzednie quady: -> Chińska 110 -> Grizzly 400 ->Can-am ds 450
PostWysłany: 18.02.2010 20:08 
Re: QUAD ROKU 2009 ATV Polska
wybrałem YAMAHE Grizzly 700, ponieważ dla mnie jest to niezawodny sprzęt, to jest Yamaha, z tym modelem nie ma dużo problemów , prawie w ogóle , radzi sobie w kazdym terenie ( jak przystało na taki sprzęt). Jest pojemny i wygodny, można na niego włorzyć prawie wszytsko. I MA HOMOLOGACJE JAK MAŁO TAKICH QUADÓW Z 4X4

_________________
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=2965601684
#966
Kwieciński Mikołaj
QUADIMODO RACING TEAM
RTM-RADOM


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.07.2007 14:09
Posty: 1214
Miejscowość: Warszawa okolice
Quad: Byl i już pewnie nie będzie
PostWysłany: 23.02.2010 21:17 
Re: QUAD ROKU 2009 ATV Polska
Drodzy użytkownicy !!!

W związku z ostatnimi problemami z tematami w dziale Yamaha (wyjaśnienie problemu TUTAJ)

informuję, iż wszystkie uzasadnienia głosów na Quada Roku 2009 napisane po 19.02 zostały utracone (wcześniejsze jak widać mają się dobrze)

Wszystkich użytkowników, którzy uzasadniali swój wybór po 19-tym lutego i chcących brać udział w losowaniu nagród uprzejmie proszę o powtórne uzasadnienie swojego wyboru.

Dodatkowo pragnę Was poinformować, że w związku ze wspomnianymi wyżej problemami technicznymi przedłużamy okres głosowania do czwartku do godziny 21:30 kiedy to ogłoszone zostaną wyniki konkursu...

Za utrudnienia i kłopot najmocniej przepraszam
w imieniu swoim oraz całego Mod-Teamu

_________________
ROMANIA 2009 - ZDJĘCIA TUTAJ


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 48 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.