Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Kodeks Quadowca ATV Polska. Przeczytaj przed jazdą !
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 23.02.2024 15:47

Regulamin forum


REGULAMIN DZIAŁU Giełda » Quady - Sprzedam
Dział służy do zamieszczania ogłoszeń prywatnych oraz ogłoszeń komercyjnych.
1. Dział jest działem moderowanym, co oznacza, że ogłoszenia zostaną opublikowane, po wcześniejszej weryfikacji przez moderatora. Czas weryfikacji może trwać od 1 do 2 dni.
2. Dział ma na celu umożliwienie użytkownikom forum ATV Polska sprzedaży pojazdów nowych i używanych określonych w punkcie 3 , który stanowi katalog zamknięty.
3. Przedmioty dopuszczone do sprzedaży to:
- pojazdy ATV
- pojazdy typu SIDE BY SIDE
- quady „samoróbki”

4. Oferowane quady są własnością osoby zamieszczającej ogłoszenie.
5. Dział nie służy do prowadzenia dyskusji, wszelkie pytania niezwiązane z tematem działu prosimy przesyłać za pomocą PW lub mailem.

Ogłoszenia prywatne, bezpłatne
1. Upoważnionymi do zamieszczania ogłoszeń prywatnych o sprzedaży w dziale „Giełda » Quady - Sprzedam” są wyłącznie osoby będące użytkownikami forum.
2. Jeden użytkownik, może jednocześnie zamieszczać na forum tylko jedno ogłoszenie o sprzedaży jednego quada. Kolejne ogłoszenie można zamieścić po 30 dniach od publikacji poprzedniego ogłoszenia. Ograniczenie nie dotyczy ogłoszeń kupna.
3. Ogłoszenie jest ważne 30 dni od daty ostatniego posta w temacie je zawierającym. Po tym czasie zostaje automatycznie usunięte.
4. Ogłoszenia niezgodne z regulaminem będą traktowane, jako naruszenie regulaminu oraz będą usuwane niezwłocznie. W przypadku naruszenia regulaminu użytkownik, który tego czynu się dopuścił ponosi konsekwencje w postaci:
- Upomnienia;
- Zawieszenia na okres 3 tygodni
- Zablokowania na czas nieokreślony, tudzież usunięcia z listy użytkowników.

Osoby prowadzące działalność gospodarczą, handlujące w celach zarobkowych mogą skorzystać z opcji ogłoszeń komercyjnych. Szczegóły poniżej.

Ogłoszenia komercyjne, płatne
1. Upoważnionymi do zamieszczania ogłoszeń komercyjnych, płatnych o sprzedaży są osoby/podmioty, które dokonały opłaty za zamieszczenie ogłoszeń.
2. Koszt zamieszczenia 1 ogłoszenia komercyjnego na 1 pojazd przez okres 1 miesiąca wynosi 20 zł brutto. Każde ogłoszenie komercyjne można "podbić" trzykrotnie.
3. W ogłoszeniach komercyjnych obowiązuje zakaz zamieszczania informacji o promocjach, zakaz linkowania do stron ogłoszeniodawcy.
4. Ogłoszenie zostanie opublikowane po wpłynięciu należności na konto ATV Polska. Kwota: 20 zł brutto

5.Ogłoszenie jest ważne 30 dni od daty ostatniego posta w temacie go zawierającym, po tym czasie zostaje automatycznie usunięte.

Zamieszczenie ogłoszenia w dziale "Giełda » Quady - Sprzedam" jest równoznaczne z akceptacją regulaminu działu.

ATV Polska nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych ogłoszeń oraz nie gwarantuje bezpieczeństwa zawieranych transakcji.

Administracja Forum ATV Polska ma prawo nie zatwierdzić tematu bez podania przyczyny.

ATV Polska przysługuje prawo zmiany regulaminu w dowolnym czasie, jak i prawo do zamknięcia działu "Giełda » Quady - Sprzedam" bez podania przyczyny.

Udanych transakcji życzy ATV Polska.
----------------------------------------------------------------------------------
Kontakt w sprawie zamieszczenia ogłoszeń:
[email protected]
tel. + 48 601 590 301Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 1 post ] 
Kodeks Quadowca ATV Polska. Przeczytaj przed jazdą ! 
Autor Wiadomość
Prezes ATV Polska & Sędzia PZM & Administrator Forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.11.2003 10:03
Posty: 5575
Miejscowość: ATV Polska, Kraków
Imię: Dorota
PostWysłany: 05.08.2011 07:34 
Kodeks Quadowca ATV Polska. Przeczytaj przed jazdą !
Niniejszy kodeks ma na celu uświadomienie tego, co przystoi a co nie prawdziwemu miłośnikowi quadów. Nie przestrzegając go, nie tylko łamiesz prawo, lecz także przyczyniasz się do kształtowania złego wizerunku naszej społeczności.


1. Pamiętajmy, że podstawowym obowiązkiem prawdziwego quadowca jest nie czynić szkody drugiej osobie i mieniu, bo nie każdy jest miłośnikiem offroadu i musi mieć podobne zainteresowania do naszych, dlatego szanujmy innych!
2. Pamiętajmy, że wjazd pojazdów mechanicznych do Lasów Państwowych, Parków i Rezerwatów Przyrody jest dozwolony tylko drogami udostępnionymi do ruchu publicznego, lub za odpowiednim zezwoleniem.
3. Nie dewastujemy pól uprawnych, łąk, ogrodzonych pastwisk, celowo nie straszymy zwierząt.
4. Nie śmiecimy, wszelkie odpadki wracają z nami, starajmy się pozostawić po sobie jak najmniej śladów naszej bytności.
5. Powiadamiamy stosowne władze i organa administracji, o zauważonych nieprawidłowościach np.: odpady toksyczne, dzikie wysypiska, kłusownictwo, rabunek mienia leśnego, zagrożenia pożarowe, etc.
6. Zaznaczamy w miarę możliwości na GPSie, jeśli posiadamy takowy, wszelkie niebezpieczne miejsca takie jak doły, druty, wystające z ziemi elementy i inne niebezpieczne przeszkody, i dzielimy się tą informacją z innymi.
7. Bezwzględnie nie jeździmy po konstrukcjach ziemnych takich jak: wały przeciwpowodziowe, groble, skarpy oporowe – one zapewniają bezpieczeństwo innym.
8. Do jeżdżenia szukamy miejsc wyludnionych, w miarę możliwości z daleka od zabudowań i często uczęszczanych szlaków pieszych czy rowerowych.
9. Zawsze używamy pasów do wyciągarek, dzięki czemu nie niszczymy kory drzew.
10. Zasadniczo zwalniamy przy zabudowaniach bo dopuszczalna prędkość to 50 km/h, uszanujmy mieszkańców, jedźmy wolniej wtedy hałas generowany przez nasze pojazdy jest mniej uciążliwy.
11. W czasie jazdy zawsze zwalniamy mijając pieszych, rowerzystów, czy jadących konno, pozdrawiając ich machnięciem ręki. W szczególnych przypadkach, kiedy nasz pojazd może kogoś przestraszyć zatrzymujemy się z boku i wyłączamy silnik.
12. Starajmy się wzniecać możliwie jak najmniej kurzu, zwłaszcza w pobliżu ludzi i domostw. Jeżeli tego sytuacja wymaga, starajmy się podjąć rozmowę ze spotkanymi osobami, zapytać o drogę, aby pozostawić po sobie pozytywne wrażenie.
13. Zawsze w tym co robimy kierujemy się ROZSĄDKIEM - nie jeździmy z prędkością i w sposób stanowiący zagrożenie dla nas samych oraz osób postronnych i zwierząt.
14. Starajmy się używać ciche układy wydechowe, dźwięk generowany przez nasze pojazdy nie dla każdego jest muzyką.
15. Dbamy o stan techniczny naszych pojazdów, a zwłaszcza o szczelność układów paliwowych, chłodniczych i smarowania aby nie pozostawiać po sobie śladów produktów ropopochodnych mogących zatruwać środowisko naturalne.
16. Zawsze jeździmy w kasku i staramy się ubierać ubranie ochronne, tj: kask, gogle, rękawice, buzzer (pancerz), pas lędźwiowy, nakolanniki, nałokietniki oraz buty ochronne. Nasze bezpieczeństwo jest najważniejsze, a odpowiednie ubranie ochronne świadczy o naszym poważnym podejściu do tego co robimy.
17. Jazda pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających jest niedopuszczalna i stanowi poważne przestępstwo.
18. Nie jesteśmy na tym Świecie sami, uszanujmy to.
19. Starajmy się przekazywać w/w zasady wszystkim, którzy ich nie znają i całym naszym postępowaniem dawać dobry przykład tak aby kształtować pozytywny wizerunek społeczności quadowej.

Własność Polskiego Stowarzyszenia Czterokołowców-ATV Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Pomysł niniejszego kodeksu zrodził się tu.

-- dodano 13.01.2010 11:20 --
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kodeks Quadowca ATV Polska w mediach:

www.scigacz.pl

_________________
Pozdrawiam, Dorota
Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców-ATV Polska
Kontakt: tel. +48 601590301 , [email protected]

Mistrzostwa Polski, Puchar Polski ATV PZM 2018
Facebook ATV Polska - codziennie nowe ciekawostki dla miłośników quadów


Ostatnio zmieniony przez Quadi, 05.08.2011 07:34, edytowano w sumie 1 raz 
Profil Facebook WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 1 post ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.