Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Gwarancja Can Am
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 09.05.2024 14:37



Odpowiedz  [ 71 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Gwarancja Can Am 
Autor Wiadomość
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 16.02.2012 19:00 
Re: Can-am XMR przeguby NIE MA GWARANCJI ??
Przegub to element eksploatacyjny. Takie jest moje zdanie i jego urwanie w 98% następuje z powodu uszkodzenia manszety, lub obciążenia przy skręconych kołach. Ja akurat tu nie mam złudzeń. Oczywiście, wszystko zależy od tego co jest napisane w gwarancji.


 
Profil Facebook WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.04.2010 21:38
Posty: 1595
Miejscowość: Ruda Śląska
Quad: Can-Am Outlander
PostWysłany: 16.02.2012 20:22 
Re: Can-am XMR przeguby NIE MA GWARANCJI ??
Bomba to quad z najwyższej półki,pytam więc dlaczego jego posiadacze nie są tak samo traktowani :?: Dlaczego wina zawsze jet po stronie właściciela :?: Pracowałem kiedyś w serwisie HYUNDAI i wiem jak to wszystko działa :zalamka: Skoro nie ma wzmianek dot. części nie podlegających gwarancji to serwis musi ją wymienić bez żadnej łaski i to terminie zapisanym w umowie czyli w warunkach gwarancji.
Wiem jak odbywają się ekspertyzy wadliwych albo przed wcześnie zużytych części bo sam je robiłem. Zapłacić 60tyś za quada i żeby nie wymienili przegubu? Ja poprosił bym na piśmie gdzie jest napisane że on nie podlega gwarancji . KPINY


Shelton napisał
Dajcie mi quada, a urwę w ciągu 5 minut. Zwłaszcza przednie.
Widocznie są robione z byle czego a płacimy za nie jak by były zrobione z TYTANU


 
Profil
Zawodnik ATV Polska
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.07.2007 19:59
Posty: 3233
Miejscowość: Drezdenko
Imię: Bartosz
Quad: KTM wkrótce
Poprzednie quady: wiele ich było :)
PostWysłany: 16.02.2012 20:27 
Re: Can-am XMR przeguby NIE MA GWARANCJI ??
Według mnie też przegub nie powinien być uznawany. Element eksploatacyjny jak klocki i reszta...

_________________
www.soundbase.pl


 
Profil WWW
Zbanowany

Rejestracja: 24.09.2008 06:31
Posty: 2921
PostWysłany: 16.02.2012 20:34 
Re: Can-am XMR przeguby NIE MA GWARANCJI ??
ruszko
Jak widać już u nas zdania są podzielone

Tym czasem sam zainteresowany milczy a dyskusja trwa w najlepsze


 
Profil
Zawodnik ATV Polska
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.07.2007 19:59
Posty: 3233
Miejscowość: Drezdenko
Imię: Bartosz
Quad: KTM wkrótce
Poprzednie quady: wiele ich było :)
PostWysłany: 16.02.2012 20:40 
Re: Can-am XMR przeguby NIE MA GWARANCJI ??
Równie dobrze, powiedzcie, że tłok jest częścią podlegającą gwarancji.
Weź nowego quada - odpal - daj gazu do końca na 30 sek = silnik do wymiany. I co gwarancja?

_________________
www.soundbase.pl


 
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.04.2010 21:38
Posty: 1595
Miejscowość: Ruda Śląska
Quad: Can-Am Outlander
PostWysłany: 16.02.2012 20:46 
Re: Can-am XMR przeguby NIE MA GWARANCJI ??
ruszko jestem ciekawy co byś zrobił jak za uzbierane 60tyś w Twoim quadzie rozleciał się przegub a Ty jechałeś nim tylko drugi raz i po polnej drodze bo jest na dotarciu :?:

-- dodano 16.02.2012 21:45 --

ruszko napisał -Weź nowego quada - odpal - daj gazu do końca na 30 sek = silnik do wymiany. I co gwarancja?
Tak gwarancja bo miało zadziałać odcięcie zapłonu np.

-- dodano 16.02.2012 21:46 --

ruszko napisał -Równie dobrze, powiedzcie, że tłok jest częścią podlegającą gwarancji.
a nie?


Ostatnio zmieniony przez wojtekww 16.02.2012 20:46, edytowano w sumie 2 razy



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26.05.2009 20:01
Posty: 1764
Miejscowość: ATV KOTOŃ
Quad: xxc
PostWysłany: 16.02.2012 21:06 
Re: Can-am XMR przeguby NIE MA GWARANCJI ??
Wszystko można popsuć w quadzie jak się chce, no może poza kulką od łożyska. Przecież każdy z nas dba jak może o swoją zabawkę i nikt specjalnie nie psuje quada. Jestem ciekaw czy jak projektowali przeguby do canamów przewidziane były do olbrzymich kół jakie posiada XMR Może tu tkwi problem. Dali olbrzymie koła nie wzmacniając innych elementów przeniesienia napędu.

_________________
http://www.youtube.com/user/miro12a?feature=mhee


 
Profil WWW
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 16.02.2012 21:13 
Re: Can-am XMR przeguby NIE MA GWARANCJI ??
Cytuj:
ruszko napisał -Weź nowego quada - odpal - daj gazu do końca na 30 sek = silnik do wymiany. I co gwarancja?
Tak gwarancja bo miało zadziałać odcięcie zapłonu np.


Tu akurat odcięcie zapłonu na niewiele się zda. Prawa fizyki są nie ubłagane, zimny silnik ostro potraktowany potrafi odejść. Ruszko ma rację gwarancja nie obroni nas przed nami samymi ;)


 
Profil Facebook WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.04.2010 21:38
Posty: 1595
Miejscowość: Ruda Śląska
Quad: Can-Am Outlander
PostWysłany: 16.02.2012 21:17 
Re: Can-am XMR przeguby NIE MA GWARANCJI ??
Tak masz rację pozostaje jeszcze udowodnić że zrobiono to w ten sposób czyli na zimnym,a to jest problem.


 
Profil
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 16.02.2012 21:24 
Re: Can-am XMR przeguby NIE MA GWARANCJI ??
wojtekww napisał(a):
Tak masz rację pozostaje jeszcze udowodnić że zrobiono to w ten sposób czyli na zimnym,a to jest problem.


W Canamie zero problemu.


 
Profil Facebook WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.04.2010 21:38
Posty: 1595
Miejscowość: Ruda Śląska
Quad: Can-Am Outlander
PostWysłany: 16.02.2012 21:28 
Re: Can-am XMR przeguby NIE MA GWARANCJI ??
Wiem co chcesz powiedzieć :D historia sterownika-tak :D pod warunkiem że zostanie odczytana przed Tobą przez biegłego rzeczoznawcę :D


 
Profil
Moderator Działu Polaris
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2010 12:07
Posty: 6567
Miejscowość: Józefosław
Quad: čtyřkolka
Poprzednie quady: 126p
PostWysłany: 16.02.2012 21:28 
Re: Can-am XMR przeguby NIE MA GWARANCJI ??
Pamiętać należy też, że tak jak Toyota produkuje samochody, tak Can-am quady i nie robią tego wyłącznie dla idei, ale przede wszystkim dla pieniędzy. Wiele elementów jest robionych tak, żeby wytrzymały okres gwarancji i później się popsuły. Wtedy klient kupi nowe i interes się kręci. Jeżeli się jednak trafi taki palestyna, który nakręci więcej kilometrów niż średnia i przeguby nie wytrzymają, to trudno. Producent ma to wkalkulowane w cenę. To czy powinny być one wymieniane w ramach gwarancji czy nie określa prawo.
Tu nieco przybliżenia zasad na podstawie samochodu, bo o quadach niczego nie piszą.

http://www.motofakty.pl/artykul/co_daje_gwarancja.html

Producent musiałby udowodnić, że przeguby w jego konstrukcji są zrobione tak, że trzeba je wymieniać okresowo i wyłączyć to z gwarancji. Podejrzewam, że tak samo można zrobić z tłokami, chłodnicą i nawet zbiornikiem paliwa. Mogą być przecież zrobione tak, że się zużywają i trzeba je wymieniać co jakiś czas. Nikt jednak nie kupiłby takiego quada ani samochodu, bo wystarczy, że inni zrobią to lepiej i gwarancja obejmuje więcej.

W przypadku silnika uszkodzonego przez wysokie obroty gwarancja nie będzie uznana, jeżeli gwarant udowodni, że właściciel postępował niezgodnie z instrukcją. Oczywiście jeżeli to nie będzie możliwe, wówczas silnik muszą naprawić w ramach gwarancji. Poza tym nie wpadajmy w skrajność. Kto używa sprzętu tak, żeby go zniszczyć? No? Ręka do góry :wizi:

_________________
... no looking back

Wyprawy maqowe - blog


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.04.2010 21:38
Posty: 1595
Miejscowość: Ruda Śląska
Quad: Can-Am Outlander
PostWysłany: 16.02.2012 21:32 
Re: Can-am XMR przeguby NIE MA GWARANCJI ??
Podoba mi się ta wypowiedz :D :blagam:


 
Profil
Moderator Działu Polaris
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2010 12:07
Posty: 6567
Miejscowość: Józefosław
Quad: čtyřkolka
Poprzednie quady: 126p
PostWysłany: 16.02.2012 21:46 
Re: Can-am XMR przeguby NIE MA GWARANCJI ??
Mało tego, podejrzewam (bo nie wiem), że aby pojazd był dopuszczony do ruchu i otrzymał odpowiednie świadectwa homologacji (nie piszę tu o dopuszczeniu do ruchu), to powinien spełniać normy techniczne. Odpowiednie elementy muszą być wykonane z właściwych materiałów i muszą spełniać wymagania techniczne określone przepisami. Zwyczajnie, nie można robić przegubów z papieru i koniec na tym. Klocki hamulcowe i tarcze muszą się ścierać, żeby pojazd hamował, to wynika z praw fizyki, jednak ani tłok, ani przegub nie działa w taki sposób. Podejrzewam, że nawet jeżeli producent będzie chciał uzyskać pozwolenie na produkcję pojazdu, w którym na przykład nakrętki kół się same odkręcają i trzeba je dociągać co 20 km, to nie pozwolą mu czegoś takiego sprzedawać. Przegub nie po to jest, żeby się wycierał, tylko po to, żeby przenosił napęd na koła. Musi zatem wytrzymać przez cały okres gwarancji na pojazd i kropka.

_________________
... no looking back

Wyprawy maqowe - blog


Ostatnio zmieniony przez maq 16.02.2012 21:46, edytowano w sumie 3 razy



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.11.2006 23:45
Posty: 5038
Miejscowość: Dolny Śląsk
Quad: RMX 008 MA-NAC
Poprzednie quady: re-RMX
PostWysłany: 16.02.2012 22:06 
Re: Can-am XMR przeguby NIE MA GWARANCJI ??
Panowie, panowie, panwie coś żeście się pogubili :!: :!: :!: :!:


Chodzi o to że Oficjalnie nieoficjalnie nie ma gwarancji na przeguby, nikt nie pyta o przebieg i szczegóły tylko NIE MA GWARANCJI i Koniec !!!!!!!!!


ja tego nie mogę pojąć :?: :?:


to to samo jak w gwarancją na buty, sprzedwca cię informuję że masz 6 miesięcy a według prawa masz 12, tylko niektórzy olewają i kupują nowe :^^D: To tylko przykład


Moim zdaniem nie ma takiej opcji że jakiś producent sprzedaje jakiś pojazd i od razu informuję że nie ma na jakieś elementy gwarancji :szok: w samochodówce wszytko ma swoje przebiegi dosłownie wszystko :!: :!: :!: :!: nawet klocki i opony


W Polsce prawo mówi że gwarancję musi zabezpieczyć generalny importer na teren PL

_________________
Quad turysta i drapreżyser
http://youtube.com/puniek71
Najlepsze rolki w sieci http://www.youtube.com/watch?v=nku7zOpGIU0
Teoretycznie TAK praktycznie NIE wszystko zależy od interpretacji :D


 
Profil Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 71 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.