Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Niekończący się temat - pasek w can amie
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 10.05.2024 13:01



Odpowiedz  [ 84 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Niekończący się temat - pasek w can amie 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.01.2014 10:53
Posty: 3005
Imię: Jacek
Quad: Renegade 850XXC, CF Moto 500
Poprzednie quady: MXU 500i IRS,KingKaczka 750, Renegade 800X
PostWysłany: 28.01.2016 16:03 
Re: Niekończący się temat - pasek w can amie
No to nie ma wyjścia jak ktoś się stresuje paskami musi sprzedać Can-ama i kupić Rincona, tam paska nie spali, chociaż....
Ja na szczęście paska jeszcze nie zerwałem więc zostanę przy Can-amach

_________________
Szukam towarzyszy do wspólnych wypadów z okolic Babic, Ożarowa Mazowieckiego i ogólnie zachodniej części Wa-wy


 
Profil

Rejestracja: 25.04.2010 06:48
Posty: 1171
PostWysłany: 28.01.2016 16:10 
Re: Niekończący się temat - pasek w can amie
nie ma idealnego sprzętu :P w rinconie nie zrobi takich górek z racji braku mocy oraz bedąc długo w dość pionowej pozycji spłynie olej i też nie ma napędu :P


Ostatnio zmieniony przez K3m0T1989, 28.01.2016 16:10, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.01.2014 10:53
Posty: 3005
Imię: Jacek
Quad: Renegade 850XXC, CF Moto 500
Poprzednie quady: MXU 500i IRS,KingKaczka 750, Renegade 800X
PostWysłany: 28.01.2016 16:46 
Re: Niekończący się temat - pasek w can amie
To prawda nie ma uniwersalnego sprzętu tak jak i nie ma uniwersalnej opony. Trzeba wybierać tak aby zaspokoić najważniejsze potrzeby. Ja na pewno się na nic innego niż brp nie przesiądę. Chyba że Rincon z jakimś v2 albo R2 ale to pewnie będzie nei ten sam Rincon.

_________________
Szukam towarzyszy do wspólnych wypadów z okolic Babic, Ożarowa Mazowieckiego i ogólnie zachodniej części Wa-wy


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.09.2011 19:39
Posty: 124
Imię: Karol
Quad: Brak - przerwa w quadowaniu.
Poprzednie quady: Lifan 50,Bashan 150,Linhai 300 4x4,Yamaha Raptor 660,Yamaha Raptor 700,Suzuki Kingquad Axi 750,Can-Am Outlander 800 XT,Maverick Xrs 1000
PostWysłany: 28.01.2016 18:33 
Re: Niekończący się temat - pasek w can amie
Zawsze można wybrać ten sprzęt, który w największy stopniu będzie odpowiedni. Dla mnie Can Am tak jak to K3m0T1989 opisuje, nawet nowy potrafi przypalić pasek w grubszym błocie. Według mnie słaba jakość przeniesienia dużej mocy V2 w can amie to główna wada tej marki. Ciekawi mnie trochę zachwyt DKfan nad BRP. Co najmniej, jak mój tata, fan marki i nie widzi sprzętu innego dla siebie. Tak, z ciekawości, to jakie masz opony założone w swoim outlanderze ?

_________________
Kanał YouTube - https://www.youtube.com/channel/UCOlBCQ67wNWzWNvDzlSmXuA
Profil Facebook - https://www.facebook.com/4ko%C5%82owaekipa-116978878659893/?fref=ts

2006-2018 - ATV
2018 - UTV - Can Am Maverick 1000 X rs
2019-...


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2011 17:37
Posty: 3420
Miejscowość: wielkopolska wschodnia
Imię: Robert
Quad: g700 2014 camam 800xxc 2015
Poprzednie quady: Eiger, KVF 650, g700 2012
PostWysłany: 28.01.2016 18:45 
Re: Niekończący się temat - pasek w can amie
Jacku, są uniwersalne sprzęty, które robią robotę na wyposażeniu wypuszczonym z fabryki, nic nie trzeba oklejac itp.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.11.2014 20:42
Posty: 96
Miejscowość: Leszno
Imię: Cezar
Quad: Can Am Outlander 800
Poprzednie quady: CF Moto 550
PostWysłany: 28.01.2016 19:35 
Re: Niekończący się temat - pasek w can amie
Ja okleiłem rurę wydechową nad CVT. Efekt jest taki że na pewno nie grzeje w nogi, a temp. CVT po tym nie mierzyłem.
Przeróbka wylotu na większy otwór może mieć zły wpływ na wodę. Jak zauważyłem nawet na wolnych obrotach do przy zanurzonym silniku do CVT woda się nie dostała ,czego nie można powiedzieć o CF-kach

Honda uparcie od 10 lat prawie nic w Rinconie nie zmieniła. Niestety nadeszły czasy, gdzie mimo doskonałej konstrukcji przydałaby się większa moc i model 2-osobowy


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.01.2014 10:53
Posty: 3005
Imię: Jacek
Quad: Renegade 850XXC, CF Moto 500
Poprzednie quady: MXU 500i IRS,KingKaczka 750, Renegade 800X
PostWysłany: 28.01.2016 23:22 
Re: Niekończący się temat - pasek w can amie
karolus555 napisał(a):
Zawsze można wybrać ten sprzęt, który w największy stopniu będzie odpowiedni. Dla mnie Can Am tak jak to K3m0T1989 opisuje, nawet nowy potrafi przypalić pasek w grubszym błocie. Według mnie słaba jakość przeniesienia dużej mocy V2 w can amie to główna wada tej marki.

Jeżeli kolega K reprezentuję wg ciebie prawdę objawioną która wpisuję się w twoją wiare bezsensu kupna Can-ama i szukasz potwierdzenia tego to myslę że je znalazłeś i już wiesz że to nie quad dla ciebie. Co prawda w tej teorii jest jakieś 10-15% prawdy bo taki jest odsetek Can-amów z problemami z paskiem. Oczywiscie większy gdy ktoś dojeżdża oponami do drzewa a następnie ryje w miejscu kołami, to dobre miejsce o pytanie co zawodzi i czyja technika bo w takiej sytuacji każdy quad spali pasek. Zdziwienie że XMR zakopany po osie pali pasek? Nie sądzę wystarczy obliczyć jaka siła jest potrzebna by ruszyć koło o takiej średnicy.
karolus555 napisał(a):
Ciekawi mnie trochę zachwyt DKfan nad BRP. Co najmniej, jak mój tata, fan marki i nie widzi sprzętu innego dla siebie. Tak, z ciekawości, to jakie masz opony założone w swoim outlanderze ?

Zaspokoję twoją ciekawość odpowiadając na oba pytania.
Co mnie zachwyca? Coś czego nie doceniłeś, być może zbyt mało obcując z tym quadem, niski środek ciężkości, pozycja za kierownicą, zawieszenie ktróre wyprzedziło konkurencję o 2-3 klasy i mówię tu o wersjach zwykłych nie xxc. Dla tego kupiłem Renegade, usiadłem i poczułem się jak w domu. Dla tego kupiłem outa na ramie Renegade. Co jeszcze mnie zachwyca? Że po 5k nie zmieniłem jeszcze klocków z przodu a zawieszenie nie wymaga wymiany tulei, końcówek itd.

_________________
Szukam towarzyszy do wspólnych wypadów z okolic Babic, Ożarowa Mazowieckiego i ogólnie zachodniej części Wa-wy


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.02.2011 23:13
Posty: 867
Quad: Out XXC
Poprzednie quady: Było ich trochę ;-) Can-amy, Polarisy, Rincony, Yamahy, Chińczyki ...
PostWysłany: 28.01.2016 23:59 
Re: Niekończący się temat - pasek w can amie
Tak czytam i czytam te posty i zaczynam się coraz bardziej uśmiechać :D
Miałem w swojej karierze 17 maszyn i mogę z całą stanowczością napisać, że sprawa palenia-zrywania paska nie tylko w canamie, ale w każdym innym sprzęcie nie leży po stronie danej marki, ale wina leży po stronie użytkownika.Jeżeli tak jak pisał DKfan strome zjazdy podjazdy czy walka w błocie, czy jak to niektórzy robią pływają na wysokich obrotach przy włączonym " H " a nie " L " bo do takich celów stworzony jest ten bieg, to nie ma się co dziwić, że paski lecą. Żaden pasek nie wytrzyma takich przeciążeń jakie występują w CVT jeżeli mamy " H ".
Canamy zwłaszcza 800 - 1000 mają specjalne wzmocnione paski i takie powinno się stosować z racji obrotów w CVT podczas prędkości jakie te quady potrafią rozwinąć.Również nagłe wciskanie manetki do spodu powoduje natychmiastowe naprężenie paska, co z pewnością wpływa na jego żywotność.
Fajnie to Jacek opisał
DKfan napisał(a):
Oczywiscie większy gdy ktoś dojeżdża oponami do drzewa a następnie ryje w miejscu kołami, to dobre miejsce o pytanie co zawodzi i czyja technika bo w takiej sytuacji każdy quad spali pasek. Zdziwienie że XMR zakopany po osie pali pasek? Nie sądzę wystarczy obliczyć jaka siła jest potrzebna by ruszyć koło o takiej średnicy.


Dziwnym trafem w całej swojej karierze, urwałem tylko raz pasek i był to Polaris 800 EFI i tylko dlatego że pływałem w głębokiej kałuży na H a wtedy byłem żółtodziobem nie znając techniki jazdy.... Człowiek na błędach się uczy.
Jeżeli urywasz pasek to albo Twoja technika jazdy pozostawia wiele do życzenia, albo masz problemy z CVT......

Reasumując jeżeli ma się słabą technikę jazdy to pasek urywasz.
Jeżeli nie dbasz o CVT i stan paska to go urywasz.
Chcesz mieć moc i fun z zabawy musisz dbać o sprzęt. Jeżeli tego nie robisz to masz problemy i to nie tylko z paskiem.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.09.2011 19:39
Posty: 124
Imię: Karol
Quad: Brak - przerwa w quadowaniu.
Poprzednie quady: Lifan 50,Bashan 150,Linhai 300 4x4,Yamaha Raptor 660,Yamaha Raptor 700,Suzuki Kingquad Axi 750,Can-Am Outlander 800 XT,Maverick Xrs 1000
PostWysłany: 29.01.2016 01:06 
Re: Niekończący się temat - pasek w can amie
Może i moja technika jazdy przeprawówką pozostawia wiele do życzenia, gdyż siedziałem zazwyczaj na ośce z łańcuchem, gdzie operowanie gazem jest zupełnie inne, jak i styl jazdy. Can Am zawsze mnie kręcił, a może nie że szukam pretekstu żeby nie kupować can ama, tylko żeby poznać gdzie tkwi problem, czy we mnie czy w maszynie.

_________________
Kanał YouTube - https://www.youtube.com/channel/UCOlBCQ67wNWzWNvDzlSmXuA
Profil Facebook - https://www.facebook.com/4ko%C5%82owaekipa-116978878659893/?fref=ts

2006-2018 - ATV
2018 - UTV - Can Am Maverick 1000 X rs
2019-...


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 25.04.2010 06:48
Posty: 1171
PostWysłany: 29.01.2016 03:54 
Re: Niekończący się temat - pasek w can amie
aha czyli can amem z racji mocy trzeba delikatnie, nie wolno gazu wciskać do końca, nie można poszaleć w wodzie i błocie na pełnej mocy bo pasek. Czyli to jest ta umiejetność jazdy ? nie można dać ognia bo się urwie :)

dziekuje postoje :) wyjaśniliście wszystko jednocześnie sobie zaprzeczając o technice jazdy :P

kupiłem Sprzęt co ma ponad 80 koni ale cyngiel moge wciskać powoli i tylko do połowy bo pasek :brawo1:

Znam jeszcze pare innych bubli od BRP które są zawsze sprowadzane do techniki jazdy.

I żeby nie było miałem Can ama :) właśnie Renegade 800.

Tak jak pisałem reszta osprzętu nie nadaża za silnikiem :) rozumiem że pogięte i połamane ramy też zła technika jazdy ?


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.01.2014 10:53
Posty: 3005
Imię: Jacek
Quad: Renegade 850XXC, CF Moto 500
Poprzednie quady: MXU 500i IRS,KingKaczka 750, Renegade 800X
PostWysłany: 29.01.2016 08:21 
Re: Niekończący się temat - pasek w can amie
Miałeś Renegade 800 ponad 80 konny... To może jednak 1000 miałeś...
Oczywiście że połamane ramy to zła technika jazdy. Który z quadów przeprawowych służy do skakania? I g700 i KQ i Bf tak traktowane mają je popękane. Do takiej jazdy służy ośka.
Ja uważam że powinien być taki podział że ci którym się pala paski i im to tak przeszkadza niech nie kupują quadów od 800 w zwyż Brp. Problem rozwiązany u źródła.

_________________
Szukam towarzyszy do wspólnych wypadów z okolic Babic, Ożarowa Mazowieckiego i ogólnie zachodniej części Wa-wy


 
Profil

Rejestracja: 05.10.2014 10:12
Posty: 139
Miejscowość: Danmark / Zachodniopomorskie
Imię: Sylwester
Quad: Yamaha Grizzly 700. 2014r.
Poprzednie quady: Yamaha Big Bear400. 2007r.
PostWysłany: 29.01.2016 08:28 
Re: Niekończący się temat - pasek w can amie
DKfan nie obrażaj Yamahy .Stawiaj swojego quada ja swojego , zrobimy 80 kilometrów po ciężkim terenie i zobaczymy który quad to zniesie bez żadnej awari albo doczepimy przyczepkę pełną drewna i wtedy sam poczujesz komu pasek będzie śmierdział :)

Zapewniam że nie będzie to droga do kościoła albo dookoła komina tylko ciężki teren .


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2011 17:37
Posty: 3420
Miejscowość: wielkopolska wschodnia
Imię: Robert
Quad: g700 2014 camam 800xxc 2015
Poprzednie quady: Eiger, KVF 650, g700 2012
PostWysłany: 29.01.2016 09:27 
Re: Niekończący się temat - pasek w can amie
sylwester17
Oj tam. Zaraz się czepiasz kolegi.
Pamiętam jak Jacek miał Kinga i to był najlepszy quad na świecie, teraz outek ale tylko xxc jest najlepszy.
Też mnie trochę denerwuje stawianie miśka na równi z kingiem i brutkiem, tymbardziej że jedni pospszedawali a miskami się jeździ.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.01.2014 10:53
Posty: 3005
Imię: Jacek
Quad: Renegade 850XXC, CF Moto 500
Poprzednie quady: MXU 500i IRS,KingKaczka 750, Renegade 800X
PostWysłany: 29.01.2016 09:54 
Re: Niekończący się temat - pasek w can amie
sylwester17 napisał(a):
DKfan nie obrażaj Yamahy .Stawiaj swojego quada ja swojego , zrobimy 80 kilometrów po ciężkim terenie i zobaczymy który quad to zniesie bez żadnej awarii albo doczepimy przyczepkę pełną drewna i wtedy sam poczujesz komu pasek będzie śmierdział :)

Zapewniam że nie będzie to droga do kościoła albo dookoła komina tylko ciężki teren .


Oprócz wyrazu G700 i Can-am nie przeczytałeś tego co napisałem.. niestety :-(
Ja nie bedę z Toba jezdził bo nie umiem jeździć na quadzie ale proponuję ci popytać ludzi którzy jezdzili quadami w CC jak wyglądały ramy G700 i KQ po skokach. Jeżdziłeś swoim g700 w serii Baja czy jakiś sezon w CC przelatałeś na sensowym miejscu? Bo argumnty o ciągnieciu drewna jakoś do mnie nie trafiaja. Stawiaj Swoj g700 a ja postawię Vinsona w półautomacie i zobaczymy co komu zaśmierdzi. Tak się można to Wielkiej nocy licytować

To że g700 jest najlepszym quadem przeprawowym, sportowym, wyczynowym i rekreacyjnym to wie Robert i Ty i każdy posiadacz g700 oraz ci którzy chcielby go mieć, tylko rozmowa nie toczy się na ten temat który quad jest najlepszy i dlaczego g700 tylko "Niekończący się temat - pasek w can amie". Przy okazji temat pękajacej ramy.

_________________
Szukam towarzyszy do wspólnych wypadów z okolic Babic, Ożarowa Mazowieckiego i ogólnie zachodniej części Wa-wy


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2011 17:37
Posty: 3420
Miejscowość: wielkopolska wschodnia
Imię: Robert
Quad: g700 2014 camam 800xxc 2015
Poprzednie quady: Eiger, KVF 650, g700 2012
PostWysłany: 29.01.2016 10:26 
Re: Niekończący się temat - pasek w can amie
Jacek, powtórzę drugi raz
Sprzęt za 50 tysi, Ty kupiłeś używany za.. Tysi i trzeba przerabiać bo nie potrafili w fabryce zrobić tak aby było bez problemu.
Z porownaniami sam lecisz więc nie cytuj tematu postu.
I się nie denerwuj.


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 84 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.