Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Wymiana sprężyn G2 Renegade XXC, Outlander XTP XXC
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 19.04.2024 00:43



Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Wymiana sprężyn G2 Renegade XXC, Outlander XTP XXC 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.01.2014 10:53
Posty: 3005
Imię: Jacek
Quad: Renegade 850XXC, CF Moto 500
Poprzednie quady: MXU 500i IRS,KingKaczka 750, Renegade 800X
PostWysłany: 17.01.2019 23:48 
Wymiana sprężyn G2 Renegade XXC, Outlander XTP XXC
Pewnie niektórym użytkownikom problem jest znany, a inni nie zauważyli, zapewne jednak to co napiszę zainteresuje tych którzy tak jak ja zawiedzeni są możliwościami zawieszenia Fox Podium 1.5 w naszych G2.

Szczegónie odczuły to osoby które przesiadły się z modeli XXC g1 gdzie zawieszenie KYB nie miało równego sobie w świecie quadów. Zawieszenie FOXa w zasadzie nie da się poprawnie ustawić dla większosci riderów, poprawne ustawieni SAK powoduje ze jest cholernie sztywne a tył na szybko pokonywanych wybojach zaczyna zachowywać się jak w KQ czyli żyć własnym życiem i próbować walnąć kierowcę w plecy. Przód jest również sztywny chociaż bezpieczniejszy. Sytuacja jest szczególnie niebezpieczna przy szybkiej jezdzie z wieloma wybojami lub wymagajacych podjazdach gdzie najechanie na kamień lub korzen konczy się podbiciem przodu. Lekarstwem jest odpuszczenie sprezyn zwolnienie wolnego i szybkiego dobicia, niestety w przypadku kierowców 90kg+ lub majacych obciążone maszyny powoduje to dobijanie amortyzatora do końca co prowadzi do nieuchronnego zniszczenia uszczelnien , tłoczysk a nawet lag.
Po dyskusjach głownie na amerykańskich forach grupa entuzjastów wykoncypowała że amortyzatory nie są głownym problemem mimo mniejszego skoku niż w KYB, wina leży po stronie przypadkowo dobranych sprezyn które nie mają progresywnej charakterystki jak w KYB.
Efektem tych poszukiań jest zastosowanie zupełnie innych sprężyn 2 częściowych, wykonywanych pod wagę, styl jazdy i pojazd kierowcy.
Górna sprężyna jest miekka i powoduje wybieranie niewielkich nierównosci bez efektu odbijania, dolna przyjmuje duze i długie uderzenia. Jak relacjonował z HTW Śmieszko, rozwiązanie to działą i korzystało z niego kilku uczestników tej imprezy.
Na próbę zamówiłem takie sprężyny na tył, czekają obecnie na statek w NJ. Założe je na tył a na przód prawdopodobnie pojda tylne spręzyny które sa nieco dłuzsze niż przód i pozwola na lekkie zluzowanie sprezyn.


Załączniki:
Front-Dual-Rate-Pro-Series-Spring-Kit.jpg
Front-Dual-Rate-Pro-Series-Spring-Kit.jpg [ 20.17 KiB | Obejrzany 3974 razy ]

_________________
Szukam towarzyszy do wspólnych wypadów z okolic Babic, Ożarowa Mazowieckiego i ogólnie zachodniej części Wa-wy
 
Profil
A.P.T. Poznań Team
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.07.2006 09:31
Posty: 1463
Quad: XXC 1000
Poprzednie quady: KQ 750, KQ700, LH300, LH260
PostWysłany: 18.01.2019 08:28 
Re: Wymiana sprężyn G2 Renegade XXC, Outlander XTP XXC
Po wielu latach na KQ przy przesiadce na XC jestem mega zadowolony.
Na razie nie szukam innego rozwiązania, ale warto być w temacie :)
Mam kilka spostrzeżeń:
- na podstawie Twojego zdjęcia poszukałem sprzedawcy w USA i tam są sprężyny do Renegade 2012-2013 (https://www.hygearsuspension.com/collec ... e-xxc-xt-p) - czy to oznacza, że późniejsze modele nie mają tego problemu?
- cena nie jest zachęcająca
- słyszałem o sprężynach z Czech, kpl. za około 1600 (?)

_________________
PAZUR
POWER STEERING is ̶f̶o̶r̶ ̶p̶u̶s̶s̶i̶e̶s̶ OK! :p
HUNT THE WOLF - zobaczyć i ̶u̶m̶r̶z̶e̶ć̶ jeździć do samego końca. Mojego, albo...... :)


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.01.2014 10:53
Posty: 3005
Imię: Jacek
Quad: Renegade 850XXC, CF Moto 500
Poprzednie quady: MXU 500i IRS,KingKaczka 750, Renegade 800X
PostWysłany: 18.01.2019 10:13 
Re: Wymiana sprężyn G2 Renegade XXC, Outlander XTP XXC
Oczywiście osoby które przesiadają się z innego sprzetu niż XXC1 G1 czy Scrambblera nie odczuwają dyskomfortu z powodu tego zjawiska bo jest o niebo lepiej niż dotąd i nie wiedzą że może być jeszcze lepiej. Znam wiele osób które nigdy nie regulowały amortyzatorów gazowych i jeżdzą na fabrycznym ustawieniu (nota bene zbyt twardym) bo i tak jest lepiej niż w poprzednim quadzie.
W przypadku osób takich jak ja jest trochę gorzej bo przyzwyczailiśmy się do pewnych możliwości quada i nagle okazuje się że tam gdzie bezpiecznie dało się jechać 70 teraz można już tylko 50, albo na podjezdzie gdzie jakis próg czy korzen do tej pory zawieszenie łykał teraz podbija przód. Oczywiście można z tym żyć ale irytuje gdy dopłaca się do nowego quada kilkadziesiąt tys i okazuje się on gorszy niż ten z którego zrezygnowaliśmy.

W ofercie HyGeara rzeczywiscie jest opis 2012-13 ale rozmawiałem z nimi i bardziej chodzi o model niż konkretny rocznik, przy zamawianiu trzeba i tak podać rocznik, model , modyfikacje zawieszenia łacznie z dystansami plus waga ridera, styl jazdy. Pod to robią sprężynę indywidualnie. Na razie zamówiłem tył bo on jest najniebezpieczniejszy, a cena jest na tyle wysoka że może wystarczy przełożyc tylne spręzyny na przód a HyGear na tył.

Niestety na sprężyny z Czech nie udało mi się natrafić na galaxybike.cz nie ma, innych stron niestety nie znam. Jakbys miał jakieś informacje gdzie je można znaleźć to daj znać.

_________________
Szukam towarzyszy do wspólnych wypadów z okolic Babic, Ożarowa Mazowieckiego i ogólnie zachodniej części Wa-wy


 
Profil
A.P.T. Poznań Team
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.07.2006 09:31
Posty: 1463
Quad: XXC 1000
Poprzednie quady: KQ 750, KQ700, LH300, LH260
PostWysłany: 19.01.2019 20:38 
Re: Wymiana sprężyn G2 Renegade XXC, Outlander XTP XXC
Ja jestem urodzony inżynier; wprawdzie nie mechanik, ale jeddak :)
Po zakupie (a może nawet przed) Renaty poczytałem gdzie się dało,
porozmawiałem, poczytałem instrukcje, pomyślałem i przed pierwszym wyjazdem już zacząłem regulację.
Potem jeszcze kilka razy modyfikowałem i znalazłem rozwiązanie dla siebie.
Są jeszcze momenty, że wydaje mi się, że można by poprawić....
Wkrótce będę miał możliwość podejrzeć na treningach zachowanie zestawu Elka... zapewne będzie lepiej robił :)

_________________
PAZUR
POWER STEERING is ̶f̶o̶r̶ ̶p̶u̶s̶s̶i̶e̶s̶ OK! :p
HUNT THE WOLF - zobaczyć i ̶u̶m̶r̶z̶e̶ć̶ jeździć do samego końca. Mojego, albo...... :)


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2011 17:37
Posty: 3420
Miejscowość: wielkopolska wschodnia
Imię: Robert
Quad: g700 2014 camam 800xxc 2015
Poprzednie quady: Eiger, KVF 650, g700 2012
PostWysłany: 19.01.2019 22:15 
Re: Wymiana sprężyn G2 Renegade XXC, Outlander XTP XXC
Zeby czuc różnice , to trzeba trosze zapierdalac w terenie, a nie skupiac się na ....


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.06.2014 18:57
Posty: 1220
Miejscowość: Polska
Imię: Dominik
Quad: BRP 1000
Poprzednie quady: Było ich trochę:)
PostWysłany: 19.01.2019 22:59 
Re: Wymiana sprężyn G2 Renegade XXC, Outlander XTP XXC
Hmmm a nie lepiej kupić komplet amortyzatorów kayaba używanych ?


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.01.2014 10:53
Posty: 3005
Imię: Jacek
Quad: Renegade 850XXC, CF Moto 500
Poprzednie quady: MXU 500i IRS,KingKaczka 750, Renegade 800X
PostWysłany: 20.01.2019 02:06 
Re: Wymiana sprężyn G2 Renegade XXC, Outlander XTP XXC
Uczeni w piśmie twierdzą że nie pasują więc odpuściłem temat

_________________
Szukam towarzyszy do wspólnych wypadów z okolic Babic, Ożarowa Mazowieckiego i ogólnie zachodniej części Wa-wy


 
Profil
A.P.T. Poznań Team
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.07.2006 09:31
Posty: 1463
Quad: XXC 1000
Poprzednie quady: KQ 750, KQ700, LH300, LH260
PostWysłany: 20.01.2019 22:39 
Re: Wymiana sprężyn G2 Renegade XXC, Outlander XTP XXC
DKfan napisał(a):
nie udało mi się natrafić na galaxybike.cz

Podobno właśnie tam mają.
Spytaj Bartka z Quad Cartel.

_________________
PAZUR
POWER STEERING is ̶f̶o̶r̶ ̶p̶u̶s̶s̶i̶e̶s̶ OK! :p
HUNT THE WOLF - zobaczyć i ̶u̶m̶r̶z̶e̶ć̶ jeździć do samego końca. Mojego, albo...... :)


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 8 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 25 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.