Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - GDZIE SERWISOWAĆ?
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 04.06.2024 08:02



Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
GDZIE SERWISOWAĆ? 

Czy korzystasz z autoryzowanych serwisów?
TAK - tylko autoryzowany 30%  30%  [ 7 ]
NIE - za drogo 30%  30%  [ 7 ]
X - Wszystko robię sam 39%  39%  [ 9 ]
Razem głosów : 23

GDZIE SERWISOWAĆ? 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.05.2005 23:16
Posty: 1602
Miejscowość: ALCATRAZ TEAM Warszawa-Białołęka
Quad: Can-Am 800: super silnik a reszta taka sobie
PostWysłany: 17.05.2005 18:10 
GDZIE SERWISOWAĆ?
Witam wszystkich ATV-owców.

Szukam Waszych porad gdzie serwisować Hondę?
Autoryzowane serwisy są bardzo drogie. Jeśli ktoś nie jest mechanikiem z urodzenia (no może być też z wykształcenia) to musi gdzieś ten sprzęt oddać do serwisu.
Interesują mnie polecone warsztaty w okolicy Warszawy gdzie można naprawić Hondę, zrobić przegląd, wymienić olej, ustawić zawory i być pewnym, ze pojazd został rzetelnie sprawdzony.
I ten który się za niego bierze wie co i jak należy zrobić. I pojazd odbędzie przegląd tak jak w autoryzowanym serwisie - krok po kroku. Bo w niektórych "tańszych serwisach" można odebrać sprzęt w stanie takim samym jak dostarczyłeś !!! No, zmienią olej. A jak nie wskażesz że coś jest źle, to nikt do tego nawet nie zaglądnie. A zaraz może być z drobnego zaniedbania poważna naprawa i wielka strata.
Ostatnio za przegląd w serwisie zapłaciłem 650 PLN. Za olej, filtr olejowy, podstawowy przegląd z ustawieniem zaworów. I tak co 1000 km ? Trzeba szukać gdzieś taniej.
Jeśli znasz dobry serwis w okolicy Warszawy - pisz <!!!

POZDRAWIAM Wszystkich

GALILEUSZ


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.05.2005 23:16
Posty: 1602
Miejscowość: ALCATRAZ TEAM Warszawa-Białołęka
Quad: Can-Am 800: super silnik a reszta taka sobie
PostWysłany: 07.06.2005 22:52 
No tak. Nikt nie pisze o serwisie, bo wszyscy jeżdzą. Jeżdzą i jeżdzą, tylko ja naprawiam.

_________________
ALCATRAZ ;)


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
ATV Kielce
ATV Kielce
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.06.2004 22:58
Posty: 1789
Miejscowość: z gór świętokrzyskich :P
Quad: Yamaha Grizzly700 camo
PostWysłany: 07.06.2005 23:06 
Biednuś :płacz: .... To tak rozpaczliwy post , że aż mi się Ciebie żal zrobiło ... :płacz: . Niestety , nie jestem z Warszawy... Panowie , podpowiedzcie coś bo się chłop załamie... :!:


 
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.05.2005 23:16
Posty: 1602
Miejscowość: ALCATRAZ TEAM Warszawa-Białołęka
Quad: Can-Am 800: super silnik a reszta taka sobie
PostWysłany: 07.06.2005 23:10 
Właśnie...

_________________
ALCATRAZ ;)


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.05.2005 23:16
Posty: 1602
Miejscowość: ALCATRAZ TEAM Warszawa-Białołęka
Quad: Can-Am 800: super silnik a reszta taka sobie
PostWysłany: 08.06.2005 08:42 
Jeszcze żyję...
Do załamania jeszcze daleko. Ale naprawa nowego sprzętu jest kłopotliwa. Trzeba wszystkie ścieżki wyszukiwać samemu. Brak zamienników. Nawet serwisy pierwszy raz spotykają się z jakimś problemem, nie zamawiali nigdy danej części itd.
Dlatego jeżeli ktoś ma dobry kontakt do sklepów z cześciami do motocykli w Polsce lub w Stanach, hurtownie z zamiennikami lub namiary na dobre serwisy, które dorabiają części, regenerują etc.. Proszę o wszystkie namiary.
Wkrótce będę ekspertem od Rincona...
Pozdrawiam
PS. Krz - będzie dobrze !
Gdy pisałem pierwszego posta w tym temacie to chciałem jeszcze tylko serwisować. Obecnie już naprawiam...
Jeśli masz hurtownie z częściami Hondy w Kielcach, to czekam !

_________________
ALCATRAZ ;)


 
Profil Facebook Gadu-Gadu

Rejestracja: 08.06.2004 23:50
Posty: 22
Miejscowość: Kraków / Tarnów
Quad: obecnie cross KX 250
PostWysłany: 08.06.2005 11:02 
pytania ( znaczy odpowiedzi do wyboru ) w ankiecie są trochę nie bardzo - szczególnie drugie bo NIE dla autoryzowanych serwisów quadów (podkreślam wypowiadam się tutaj na temat AS-o quadów – bo osobiście miałem i mam do czynienia z naprawdę profesjonalnymi ASO innych sprzętów mechanicznych) tylko z powodu cen to za mało – w większości przypadków korzystanie z ASO jest na NIE ale z powodu kompletnego braku profesjonalizmu i na drugim miejscu z chorymi cenami za amatorszczyznę (przynajmniej w Małopolsce)

bo można zapłacić więcej ale trzeba wiedzieć za co i mieć odrobinę zaufania do serwisu
( a trudno mieć zaufanie przyjeżdżając do ASO ( tutaj mowa o ASO Kawasaki ) i wiedzieć więcej od eksperta (bo takiej osoby należy oczekiwać) będąc nawet nie właścicielem maszyny tylko chwilowym użytkownikiem po przeglądnięciu dołączonej dokumentacji, użyciu mózgu i dedukcji!

dlatego trudno jest dać jednoznaczną i wiążącą odpowiedz, a przede wszystkim zgodną z prawdą lepszym wg. mnie i dającym jakiś sensowny i przydatny wynik było by: korzystam, nie korzystam, naprawiam sam, a dlaczego korzystam lub nie to temat na inną ankietę – nie da się na raz złapać wszystkich srok za ogon

to tylko moje zdanie o ASO quadów (chętnie bym je zmienił) no i niestety podziela je kilka osób którzy przewinęli się koło mnie - ale miło by było posłuchać o jakiś profesjonalnych ASO i mieć nadzieje że coś się na szerszą skalę zmienia w tym temacie, a musi się zmienić bo jest coraz więcej quadów


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 16.10.2004 11:05
Posty: 241
Miejscowość: warszawa
Quad: YFZ 450
PostWysłany: 08.06.2005 21:44 
nie wiem jak Honda,ale Yamaha dość szczególowo podaje w instrukcji krok po kroku większość czynności obslugowych,zawory ustawi każdy mechanik,szczególnie obslugujący motocykle,stan zawieszenia i pólosi możesz sprawdzić sam,lub poproś zwyklego mechanika żeby pokazal Tobie jak i co się sprawdza....nie rób z quada promu kosmicznego,często konstrukcja jest prosta jak budowa cepa tylko trzeba poświęcić na to chwilkę :),pozdr.

_________________
moc zawsze dostępna! ;-)


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.05.2005 23:16
Posty: 1602
Miejscowość: ALCATRAZ TEAM Warszawa-Białołęka
Quad: Can-Am 800: super silnik a reszta taka sobie
PostWysłany: 08.06.2005 22:44 
No nie wiem. Jak oglądałem rozbierany silnik od Hondy to zbyt proste to nie jest. Zawieszenie, amortyzator Ok - Każdy może zajrzeć, ale silnik, skrzynia...

_________________
ALCATRAZ ;)


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
ATV Kielce
ATV Kielce
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.06.2004 22:58
Posty: 1789
Miejscowość: z gór świętokrzyskich :P
Quad: Yamaha Grizzly700 camo
PostWysłany: 08.06.2005 23:03 
Weź pod uwagę Opał, że niekoniecznie każdy kto lubi jeździć lubi się babrac w smarach :). Albo niekoniecznie ma na to czas. Albo po prostu nie ma do takich rzeczy zdolności...
Uważam , że człowiek powinien zarabiać na przyjemności (quada) w taki sposób jak robi to najlepiej , do sprzątaczki nalezy sprzątanie a mechanik po to kończył szkołę mechaniczną , żeby zarabiać pieniążki własnie na tym.
No chyba że ktoś to traktuje jako hobby , wtedy OK. A tak , owszem , najwazniejsze rzeczy przy quadzie trzeba umieć zrobić, ale nie dziwie się GALILEUSZOWI , że jest zły bo nie może znaleźć warsztatu. Ja na przykład z powodów wszytkich trzech które wymieniłem na początku musiałbym na głowe upaść żeby rozbierać silnik :D


 
Profil WWW

Rejestracja: 16.10.2004 11:05
Posty: 241
Miejscowość: warszawa
Quad: YFZ 450
PostWysłany: 08.06.2005 23:17 
zgadzam się z Tobą,ale skoro nie ma godnego serwisu to trzeba samemu się tym zająć,a przynajmniej spróbować,zakladam,że Galileusz nie jezdzi nim na codzień,więc jak poświęci 20 minut przed weekendową jazdą na maly przeglądzik to nic szczególnego się nie stanie.Inna sprawa że o ile dobrze się doczytalem to ma świerzy sprzęt,więc narazie naprawami nie musi się przejmować tylko czerpaniem frajdy z jazdy.Nie odbieraj tego jako protest przed każdym byle tematem w stylu pomocy bo coś tam,tylko podpowiedz,że nie taki quad straszny ;-),pozdr.

_________________
moc zawsze dostępna! ;-)


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 16.10.2004 11:05
Posty: 241
Miejscowość: warszawa
Quad: YFZ 450
PostWysłany: 08.06.2005 23:19 
solidnego,MOTOCYKLOWEGO mechanika z wawki mogę polecić na priv,roboty się nie boi więc i quada ogarnie

_________________
moc zawsze dostępna! ;-)


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.05.2005 23:16
Posty: 1602
Miejscowość: ALCATRAZ TEAM Warszawa-Białołęka
Quad: Can-Am 800: super silnik a reszta taka sobie
PostWysłany: 09.06.2005 08:16 
Uff...
Jaką niedojde trzeba z siebie zrobić,
żeby ktoś odpisał na posta.
A sprawa jest prosta
Jeżdzić to ja lubię,
naprawiać nie znoszę,
Czy ktoś wskaże warsztat o który tak proszę?

_________________
ALCATRAZ ;)


 
Profil Facebook Gadu-Gadu

Rejestracja: 16.10.2004 11:05
Posty: 241
Miejscowość: warszawa
Quad: YFZ 450
PostWysłany: 09.06.2005 10:30 
a i czytać mnie się nie chcę
gdy pojezdzić zechcę!
chcesz adres do typka z okęcia czy nie?!

_________________
moc zawsze dostępna! ;-)


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.05.2005 23:16
Posty: 1602
Miejscowość: ALCATRAZ TEAM Warszawa-Białołęka
Quad: Can-Am 800: super silnik a reszta taka sobie
PostWysłany: 09.06.2005 11:12 
Jeśli to typek co motory składa
Chętnie z nim pogadam
Gdy skóry nie zedrze
na motorze pojeżdzę.
Więc przesyłaj kolego
adres zaufany
jak naprawię quada
razem pośmigamy.

_________________
ALCATRAZ ;)


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
ATV Kielce
ATV Kielce
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.06.2004 22:58
Posty: 1789
Miejscowość: z gór świętokrzyskich :P
Quad: Yamaha Grizzly700 camo
PostWysłany: 09.06.2005 11:28 
Co do mechanika
ogólna amnezja
za to tu powstaje
prawdziwa poezja :D


 
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 18 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.