Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Rincon 650 zapytanie
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 04.06.2024 06:45



Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Rincon 650 zapytanie 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 28.09.2005 12:12
Posty: 4
Miejscowość: małopolska
Quad: Rincon 650
PostWysłany: 28.09.2005 13:10 
Rincon 650 zapytanie
Mam problem z moją maszyną, w superrrr serwisieeee nie jarzą tematu.
Mianowicie podczas hamowania tylnym hamulcem (szczególnie przy zjazdach z góry)
z pojazdu dochodzą głośne metaliczne dzwięki, aż do momentu zablokowania tylnych kół.
Zauważyłem też że tarcza hamulcowa na wale ma duże luzy osiowe i po obwodzie, mechanik z superrr...
wydedukował że to jest pływająca tarcza(ale nie był tego pewien).
Bardzo proszę jeżeli ktoś się spotkał z takim problemem o informacje na ten temat.
Czy w Waszych RINCONACH też występuje luz na tarczy ?

pozdrawiam adam


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.06.2004 16:31
Posty: 590
Miejscowość: Chełm
Quad: Honda TRX 450R
PostWysłany: 28.09.2005 13:13 
hmmmm to chyba dzial warsztat powinien być ..... znowu .... :oczy:

_________________
Pozdrawiam Zippo


 
Profil Tlen Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.09.2004 14:17
Posty: 3014
Miejscowość: Okolice Warszawy
Quad: Zbyt dużo quadów ;)
PostWysłany: 28.09.2005 16:57 
Rotfl :uśmiech: Plywajaca tarcza... hahaha już dawno tak dobrego dowcipu nie slyszalem :)
Tarcza "plywajaca" polega na tym ze nie jest cylindryczna - okragla tylko ma ksztalt np. koniczynki - dzięki czemu "tnie" klocki odslaniajac wciaz nowa, swieza warstwe materii hamujacej.
To co Ty masz to bynajmniej nie jest tarcza plywajaca :P Najprawdopobniej, przez za slabe dokrecenie nakretek mocujacych os powsatl luz na mocowaniu tarczy, który z czasem poglebil się na luzy obwodowe i osiowe (wytlukl się wielowypust na osi i wieloklin na mocowaniu).
jedyna rada teraz to rezebrac caly zespol, obsadzic Tarcze z mocowaniem na LOCTITE najtwardszy (ten do polaczen nierozbieralnych) i mocno, naprawde mocno dokrecic nakretki na osi (sila dokrecenia rzedu 300-350 Nm)
Plywajaca tarcza...jescze się nie moge pozbierac :)

_________________
Pozdrawiam, Piotr "aXcid" Winiarski :)


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 28.09.2005 12:12
Posty: 4
Miejscowość: małopolska
Quad: Rincon 650
PostWysłany: 30.09.2005 12:16 
zagłębiłem się w temat i faktycznie tarcza w RINCONIE jest tarcza pływającą.Polega to na tym że tarcza ta składa się z dwuch niezależnych części tzw pająka(aluminium lub podobny stop) do którego jest przymocowana tarcza(żeliwo) za pośrednictwem specyjalnych tulejek z sprężynami.Pająk mocowany jest do wału(śruby).
Tarcza taka z założenia posiada minimalny luz. Natomiast moja tarcza jak się okazało jest wyeksploatowana.
Nowa w serwisie to 750 zł.
Będę improwizował.
Naprawiłem już w RINCONIE pompę wodną (koszt 50 zł), którą w serwisie mają jako jednolitą część nierozbieralną ;) i chcieli mi ją sprowadzić za jedyne 980 zł.A wystarczyło dopasować uszczelniacz, pasuje z ...?,już nie pamiętam ale mam zapisane.

pozdrawiam


 
Profil
ATV Polska Member

Rejestracja: 23.11.2003 19:41
Posty: 161
Miejscowość: Żarki k/Częstochowy
PostWysłany: 30.09.2005 17:56 
witam wszystkich
Tarcza w rinconie może się uszkodzić (dostać luzu na tulejkach co opisuje kolega) w wyniku wybicia łożyska w tylnym moście , widziałem też że ktoś założył tarczę odwrotnie niż pokazuje to strzałka wybita na niej. Myślę że próba naprawy tulejek połączeniowych w tarczy może nie być skuteczna, u mnie zakończyło się to kupnem nowej tarczy ( w stanach 90 USD )


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.09.2004 14:17
Posty: 3014
Miejscowość: Okolice Warszawy
Quad: Zbyt dużo quadów ;)
PostWysłany: 30.09.2005 19:51 
No ok, wszystko się zgadza, tylko luzu obwodowego nie ma prawa być ani grama :P
Jak dla mnie troszke za szybko ci się ona wytarla - sprawdz jak się ma hamulec parkingowy bo to co o nim pisza :
"self-adjusting mechanical rear parking brake" (czyli samoregulujący się mechanizm hamulca parkingowego" to mi się nie podoba. Tego typu hamulce, maja ta nieprzyjemna przypadlosc ze lubia się blokowac, co w rezultacie prowadzi do blyskawicznego wydrarcia klockow i rozhartowania tarczy pod wplywem ciepla - a co za tym idzie - robi się miekka jak maslo.
Tu daje link dla tych którzy się nie orientuja jak wyglada hamulec w rinconie :
Image

_________________
Pozdrawiam, Piotr "aXcid" Winiarski :)


 
Profil Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 6 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 16 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.