Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Honda TRX 350, prośba o opinie
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 11.05.2024 07:33



Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Honda TRX 350, prośba o opinie 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 03.05.2006 14:09
Posty: 4
PostWysłany: 18.08.2006 22:08 
Honda TRX 350, prośba o opinie
witam wszystkich serdecznie,
zamierzam rozpocząć przygodę z quadami i myślę o zakupie Hondy TRX 350 (4x4 i półautomatyczna skrzynia biegów, rok 2004), proszę wszystkich użytkowników posiadających jakąś wiedzę i doświadczenia z tym quadem o opinie na jej temat,
dziękuję


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika
PostWysłany: 18.08.2006 23:14 
jednen z najlepszych quadow przeprawowych _podkreślam przeprawowych - przejdzie błoto wode wzniesienie szybko nabierzesz doswiadczenia i obeznania z tym quadem. Jego waga jakies 230kg są jak najbardziej widoczne w terenie gdzie Rincon i kinquad stały tam mój szedł. Zwinny (skrętny) bardzo dobry quad dla lubiących przeprawy jest równiez wygodny nie az tak jak kanapa Rincon ale quad jest godny polecenia. Jak dla początkującego jest to najlepsza maszyna po pierwsze
- w terenie nie ma z nim równych
2. zabawa - można nieźle świrowac tym quadem jazda na bocznych kołach jest tak łatwa jak chodzenie :)
3. pół automat spisuje się znakomicie po przejechaniu 80 tys km tym quadem nie mam żadnych problemow z silkiniem ze skrzynią jedynie największy problem to hamulce ale jak będziesz dbał od początku to będziesz miec maszynie nie do zadarcia

fakt ze maxymalna prędkosc to 86km/h ale w terenie Kingquad, Rincon, gryzli, i inne cięzkie sprzęty nie mają szans

Pozdrawiam


 

Rejestracja: 03.05.2006 14:09
Posty: 4
PostWysłany: 19.08.2006 08:36 
dziękuję Ci atvrider!


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.09.2004 14:17
Posty: 3014
Miejscowość: Okolice Warszawy
Quad: Zbyt dużo quadów ;)
PostWysłany: 19.08.2006 20:00 
atvrider napisał(a):
80 tys km tym quadem


:szok: :szok: :szok:
80 tysięcy??? Nie 8? Aż nie chce mi się wierzyć... :o

_________________
Pozdrawiam, Piotr "aXcid" Winiarski :)


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika
PostWysłany: 20.08.2006 12:57 
8 wychodzi mi w miesic


 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.09.2004 14:17
Posty: 3014
Miejscowość: Okolice Warszawy
Quad: Zbyt dużo quadów ;)
PostWysłany: 20.08.2006 13:57 
A spisz czasami? :lol:

_________________
Pozdrawiam, Piotr "aXcid" Winiarski :)


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 03.05.2006 14:09
Posty: 4
PostWysłany: 20.08.2006 16:04 
axcid powiedz lepiej co o niej myslisz!


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika
PostWysłany: 20.08.2006 16:11 
przesadzam treoche quada mam już 3 lata i jeżdze na długie wyprawy więc quad ma gdzies tyle jeszcze do tego czasem uczyłem się cofac w nim licznik poźniej miałem krakse jak było 60tys i licznik już nie trybi od roku


 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.09.2004 14:17
Posty: 3014
Miejscowość: Okolice Warszawy
Quad: Zbyt dużo quadów ;)
PostWysłany: 20.08.2006 17:09 
To samo co i przedpiśca - świetny sprzęt, mało pali i przy odpowiednim serwisowaniu i dbałosci nie do zarżnięcia. Odpręzony silnik i dwuzaworowa głowica robią swoje.

_________________
Pozdrawiam, Piotr "aXcid" Winiarski :)


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.07.2006 13:55
Posty: 10
Miejscowość: Sandnes (Norwegia) / Krosno (Polska)
Quad: Yamaha Grizzly 550
PostWysłany: 20.08.2006 18:50 
Ale czy "lepszy" od Yamaha Bruin?

Pozdrawiam,


 
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.09.2004 14:17
Posty: 3014
Miejscowość: Okolice Warszawy
Quad: Zbyt dużo quadów ;)
PostWysłany: 20.08.2006 18:52 
Dla mnie - tak. Honda, nie Yamaha ;)

A propos, atvrider - mówisz że masz ją 3 lata, i nastukałeś 80 tysięcy. Czyli wychodzi na to że w przeciagu miesiąca robisz 2222 Km co daje 74 km dziennie! Zdarza ci się pracowac/uczyć się/robić coś innego niż jazda na quadzie? To nie jest zgryźliwość, po prostu nie moge się nadziwić...

_________________
Pozdrawiam, Piotr "aXcid" Winiarski :)


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.11.2003 13:46
Posty: 598
Miejscowość: okolice Warszawy
Quad: zostawił mi pamiątkę na głowie
PostWysłany: 20.08.2006 19:33 
Chyba Karol / Karolen kiedyś pisał o takich przebiegach.
Karol to Ty ? :lol:

_________________
ASTERIX 100% original


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.12.2005 10:23
Posty: 725
Quad: run.. Forrest.. run
PostWysłany: 20.08.2006 19:39 
Oczywiście że jest to możliwe atvrider może zajmować się tym:
Image

wykonuje się tym geologiczne mapy zasobności podłoża. Dzienna wydajność ok 300ha - czyli kwadrat 3 km na 3 km . Nie znam się za bardzo na na tym ale dzieli się całą powierzchnię na kwadraty ok 100m x 100m i porusza się po nich mniej więcej tak
Image
Ja też dużo jeżdżę dziennie ok 5-10 km ale troszkę w innym charakterze - pańskie oko konia tuczy :uśmiech:


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika
PostWysłany: 21.08.2006 18:40 
tak to ja :)


 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.04.2006 22:22
Posty: 41
Miejscowość: Żywiec/ Łodygowice
Quad: Honda TRX 350
PostWysłany: 21.08.2006 22:14 
Jeszcze przed wakacjami zakupiliśmy z bratem dwie takie maszynki.
Nówki z salonu. Przed wyborem przeszukiwałem, przepytywałem i zbierałem wszelkie dostępne informacje o tych i podobnych quadach. Dziś wiem że strzał w ranchera był strzałem w dziesiątkę..
Ale przed kupnem sam sobie odpowiedz na pytania do czego chcesz go używać, jak chcesz go używać i ustalić priorytety co dla ciebie ważniejsze (komfort, osiągi, trwałość, cena itp.) i szukaj "złotego środka".

Osobiście potwierdzę tylko z autopsji pewne prawdy które tutaj padły.

W terenie górzystym różnice między np. KingQuadem a Rancherem zacierają się gdyż zawsze hamulcem nie jest pojazd a kierowca. Po prostu w pewnych warunkach nie da się jechać szybciej bo ograniczeniem są umiejętności. Na prostych, łatwych technicznie odcinkach górę biorą quady które mają spory zapas mocy. Jednak na odcinkach gdzie liczy się technika różnica generalnie znika.

W terenie błotnistym lekkie quady jak np. TRX 350 ma kolosalną przewagę. Rinchorny czy KQ po prostu się zakopują. Dla porównania wyciągnięcie mojego ranchera wymagało tylko dwóch dorosłych osób i trochę siły. Wyciągnięcie z tego samego bagna KQ wymagało dwóch naszych quadów i ich pełnej pary.

Honda to generalnie trwałość i niezawodność. To było dla nas najważniejsze. Osiągi choć nie imponują nadają pojazdowi przyzwoitej dynamiki i wystarczają przy jazdach przeprawowych.
Trochę denerwował nas na początku stały napęd 4x4 bo kierownica chodzi dużo ciężej niż w "dokładanym przodzie" i niemożliwe są wariacje jazdy na dwóch tylnych kołach. Jazda na bocznych jak już ktoś wcześniej wspomniał jest rzeczywiście diabelnie prosta. Do oporów na kierownicy także można się przyzwyczaić.

Jeśli jeszcze się nie przekonałeś to wpadnij do salonu SMC w Bielsku Białej. Tam na miejscu wypróbujesz sobie sprzęt i zobaczysz czy Ci pasuje. Potem możesz odwiedzić salony innych firm i sobie co najwyżej po dotykać. Dla mnie to też jest ważne. Podejście do klientów i możliwość sprawdzenia sprzętu. SMC mnie nie zawiodła i ją polecam. (Mam nadzieję że mod mi tego nie wytnie. Nie jest to reklama a osobiste zdanie które pomaga ludziom w wyrobieniu sobie wypośrodkowanej opinii).

Pozdrawiam
Macq

_________________
OFF-ROAD
sztuka topienia pieniedzy w błocie


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 16 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.