Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Snorkel w Foremanie, ale także porady "jeśli sam nie um
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 28.04.2024 04:21



Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Snorkel w Foremanie, ale także porady "jeśli sam nie um 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.12.2005 10:51
Posty: 118
Quad: Suzuki LT-R450
PostWysłany: 20.11.2006 19:43 
Snorkel w Foremanie, ale także porady "jeśli sam nie um
Cytuj:
Aleksz napisał :
Chodzi mi o jakieś wskazówki np: jak to zamontować,jakie materiały itp albo salon tuningowy gdzie to można że tak powiem ,,zamontować".


Jeśli nie jesteś w stanie zrobić tego sam ( np. ze względu na wiek ) to powinieneś zagadać np. z tatą i pojechać do jakiegoś mechanika. U mnie wyglądało to tak : zdjąłem sobie plastik, zobaczyłem jak chciałbym żeby to wyglądało. Wyjaśniłem i pokazałem tacie. Głównym celem było podwyższenie wlotu powietrza ale wykonanie go tak aby dodatkowa rura była jak najkrótsza. Reszta działa się u Pana od spawania plastików. Pan wyciął dziurę w plastiku,przedłużył oryginalną rurę i zasylikonował i przyczepił na opaski plastikowe. Efekt jest zadowalający ponieważ nie zauważyłem utraty mocy , a na RR nie miałem najmniejszego problemu w głębokiej wodzie. :D



Image

Image

A tu fotka mojego quada po "przeróbkach". Na bagażniku drewienko do kominka :)
Image


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.09.2005 20:47
Posty: 250
Miejscowość: Warszawa
Quad: KTM 505sx
PostWysłany: 20.11.2006 20:18 
Pawel-Pol na zdjęciach dokładnie tego nie widać, ale chyba nienajlepszym pomysłem jest otwarty wlot w kierunku przedniego zderzaka :idea: - jak wlecisz do głębokiej 'kałuży' to dużo wody przelewa się nad przednim bagażnikiem i dalej w tył quada :!: Spore prawdopodobieństwo, że 'pociągnie' trochę wody ;)

_________________
Pozdrawiam :D Ksioonc


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31.01.2004 04:31
Posty: 553
Miejscowość: Kabaty
Quad: Kopaczka do burakĂłw
PostWysłany: 20.11.2006 20:23 
Poczytaj relację i obszerne opisy 2Cana na ten temat... Zrobił snoorkiele praktyczne, estetyczne i ładnie wyglądające...

Polecam :)

_________________
.:GALEON:.
Ogień w sercu, diamenty na twarzy... a błoto na plecach...
www.quadteam.pl


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.12.2005 10:51
Posty: 118
Quad: Suzuki LT-R450
PostWysłany: 20.11.2006 20:45 
Wytestowane! Kiedyś jechałem z dość dużą prędkością i wpadłem w dużą kałużę. Po tym przejezdzie byłem cały mokry więc zatrzymałem się i otworzyłem airboxa było suchutko. Tak samo w deszcz, nie ma problemu. A jeśli chodzi o głęboką wodę fakt przelewa się przez bagażnik ale nie wjeżdzam na tyle szybko żeby woda "wpadła" do snorkela. Snorkela mam od poprzedniej zimy więc jeśli coś było by nie tak to bym to zmienił. Miałem plan żeby rurę wyprowadzić na przedni bagażnik, ale byłoby to bardzo trudne, po pierwsze : snorkel musiałby przebiegać blisko silnika(nagrzewanie się rury) , po drugie : między silnikiem a przodem quada jest bardzo mało miejsca, wszystko jest "utkane". Nie zaprzeczam że nie da się tak zrobić bo ostatnio zauważyłem że są dostępne "snorkity" do Foremana. Jeśli zobaczyłbym te "snorkity" kiedy robiłem snorkela to wziąłbym bardzo poważnie pod uwagę taką opcję.
http://www.triangleatv.com/products.html

Ja zrobiłem tak, jestem z tego zadowolony i nie zanotowałem żadnych problemów.


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 4 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 40 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.