Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Jakie sworznie wahacza kupić?
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 19.04.2024 11:20



Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Jakie sworznie wahacza kupić? 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.07.2011 18:41
Posty: 2586
Miejscowość: Dolny Śląsk
Imię: Jarek
Quad: TraktoReX 680 :)
Poprzednie quady: Kawka w ciapki 650
PostWysłany: 24.01.2018 12:14 
Jakie sworznie wahacza kupić?
Jak w temacie potrzebuje kupić sworznie do rincona bo pojawiły się luzy na dolnym wahaczu a nie lubię jak coś jest nie tak , pytanie do znawców jest takie , jakiej firmy sworznie w tym momencie są najbardziej wytrzymałe , pomijając oryginały które moim zdaniem są bardzo dobre ale są wykonane z aluminium co skutkuje na ich żywotności . Z tego co zaobserwowałem to chyba epi i all bals też są aluminiowe ale jest jeszcze kilka firm które produkują je w wersji stalowej , czy jest sens kupowania zamiennika stalowego czy lepiej pozostać przy oryginale który jeszcze raz podkreślę jest dobrej jakości i można go kupić nie wiele drożej od zamiennika 20-30zł.

Tytułuj porządnie tematy. //Nazir


Ostatnio zmieniony przez Nazir, 14.02.2018 13:46, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil

Rejestracja: 24.12.2017 10:29
Posty: 13
Imię: Marian
Quad: w trakcie wyboru
PostWysłany: 13.02.2018 16:03 
Re: szworznie wahacza
Jakie masz łożyskowanie? Jeżeli ślizgowe, to jest jakiś sens w tym żeby najmniej skomplikowany i najtańszy element był miękki. Jeżeli łożysko igiełkowe albo inne toczne, to jest to trochę absurd.
A to na pewno jest aluminium a nie np. tytan? Wprawdzie tytan jest stosunkowo drogi, ale mogę sobie wyobrazić takie szaleństwo.


 
Profil

Rejestracja: 23.07.2007 13:06
Posty: 584
Quad: Honda TRX 440ex
PostWysłany: 13.02.2018 20:09 
Re: szworznie wahacza
Przeczytaj i poszukaj o czym pisze autor, a nie jakieś głupoty wymyślasz...
Co do tematu, oryginał z czego by nie był i tak będzie wytrzymalszy od zamiennika. Nie ma sensu kombinować z szukaniem czegoś innego za sumę podobną do oryginału.

Nie cytujemy postu, pod którym bezpośrednio odpowiadamy. //Nazir


Ostatnio zmieniony przez Nazir 21.03.2018 07:22, edytowano w sumie 2 razy



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.07.2011 18:41
Posty: 2586
Miejscowość: Dolny Śląsk
Imię: Jarek
Quad: TraktoReX 680 :)
Poprzednie quady: Kawka w ciapki 650
PostWysłany: 13.02.2018 22:11 
Re: szworznie wahacza
I tak się stało, zakupiłem oryginały ;)


 
Profil

Rejestracja: 24.12.2017 10:29
Posty: 13
Imię: Marian
Quad: w trakcie wyboru
PostWysłany: 17.02.2018 21:34 
Re: szworznie wahacza
Boro napisał(a):
Miszogun napisał(a):
Jakie masz łożyskowanie? Jeżeli ślizgowe, to jest jakiś sens w tym żeby najmniej skomplikowany i najtańszy element był miękki. Jeżeli łożysko igiełkowe albo inne toczne, to jest to trochę absurd.
A to na pewno jest aluminium a nie np. tytan? Wprawdzie tytan jest stosunkowo drogi, ale mogę sobie wyobrazić takie szaleństwo.

Przeczytaj i poszukaj o czym pisze autor, a nie jakieś głupoty wymyslasz...
Co do tematu, oryginał z czego by nie był i tak będzie wytrzymalszy od zamiennika. Nie ma sensu kombinować z szukaniem czegoś innego za sumę podobną do oryginału.

Przeczytaj i spróbuj zrozumieć. Chociaż może cię to przerasta.


 
Profil

Rejestracja: 23.07.2007 13:06
Posty: 584
Quad: Honda TRX 440ex
PostWysłany: 06.03.2018 16:11 
Re: Jakie sworznie wahacza kupić?
Wyobraź sobie, że sprostałem zrozumieniu tego co napisałeś :) Dlatego napisałem, że piszesz głupoty, po zadanym przez Ciebie pytaniu... Widziałeś kiedyś łożyskowany sworzeń wahacza ?


 
Profil

Rejestracja: 24.12.2017 10:29
Posty: 13
Imię: Marian
Quad: w trakcie wyboru
PostWysłany: 10.03.2018 16:01 
Re: Jakie sworznie wahacza kupić?
A jednak cię przerasta. Oczywiście że widziałem łożyskowany sworzeń wahacza. Mam nawet w swoim Dużym Misiu. Zawsze jest łożyskowanie. Czy to łożyskiem ślizgowym, czy - jak u mnie - rolkowym, czy igiełkowym. Nawet simerblok czy gałka drążka kierownicy, mój biedny przyjacielu, są rodzajem łożyska. Ale skąd miałbyś o tym wiedzieć? Natomiast twoje stwierdzenie że oryginalny aluminiowy sworzeń wytrzyma dłużej niż stalowy zamiennik, (cytując dosłownie - oryginał z czego by nie był i tak będzie wytrzymalszy od zamiennika) zasługuje na nagrodę Nobla z dziedziny materiałoznawstwa, gdyby dało się je udowodnić. Pisz dalej. Poprawiasz mi humor.


 
Profil

Rejestracja: 23.07.2007 13:06
Posty: 584
Quad: Honda TRX 440ex
PostWysłany: 14.03.2018 20:28 
Re: Jakie sworznie wahacza kupić?
A wiesz co to jest sworzeń wahacza ? Bo widzę, że bardzo się mądrujesz a cały czas z Twoich wypowiedzi można wywnioskować, iż piszesz o łożyskowaniu w miejscu mocowania wahacza do ramy... (podaj mi tego "fachową" nazwę, bo widzę, że trafiłem na geniusza mechaniki). A założycielowi tematu chodzi o końcówkę wahacza, do której przykręca się zwrotnicę. Wiem, że jest tam łożyskowanie na zasadzie ślizgu, ale skoro u Ciebie występuje tam łożysko rolkowe bądź igiełkowe to pozwolę sobie zacytować: "Pisz dalej. Poprawiasz mi humor."


 
Profil

Rejestracja: 05.05.2016 22:04
Posty: 84
Imię: Mirek
Quad: Maxxer 300, Blaster 200, Trx350
PostWysłany: 14.03.2018 21:15 
Re: Jakie sworznie wahacza kupić?
Wy tak serio w tym temacie? To jakieś hobby? Jeździcie w ogóle coś, ze nie macie o czym pisać?


 
Profil

Rejestracja: 24.12.2017 10:29
Posty: 13
Imię: Marian
Quad: w trakcie wyboru
PostWysłany: 19.03.2018 22:00 
Re: Jakie sworznie wahacza kupić?
Boro napisał(a):
A wiesz co to jest sworzeń wahacza ? Bo widzę, że bardzo się mądrujesz a cały czas z Twoich wypowiedzi można wywnioskować, iż piszesz o łożyskowaniu w miejscu mocowania wahacza do ramy... (podaj mi tego "fachową" nazwę, bo widzę, że trafiłem na geniusza mechaniki). A założycielowi tematu chodzi o końcówkę wahacza, do której przykręca się zwrotnicę. Wiem, że jest tam łożyskowanie na zasadzie ślizgu, ale skoro u Ciebie występuje tam łożysko rolkowe bądź igiełkowe to pozwolę sobie zacytować: "Pisz dalej. Poprawiasz mi humor."

To o czym piszesz mój czworonożny przyjacielu, to jest sworzeń zwrotnicy. I tego sworznia nawet Chińczycy nie robią z aluminium. Dlaczego? A bo to by samobójstwo było. Sworzeń wahacza, a właściwie dwa sworznie, są dokładnie z drugiej strony i są od tego żeby wahacz się wahał, tzn. był ruchliwy w górę i w dół. Ale widzę że odkryłeś nową mechanikę oprócz mechaniki klasycznej i kwantowej.
mirekm71
Masz chłopie 100% racji, ale akurat nie mam na czym jeździć bo składam mojego Dużego Misia po rozebraniu na drobne, a pogoda jest taka że w garażu herbata mi zamarza.

-- dodano 19.03.2018 22:00 --

Boro napisał(a):
A wiesz co to jest sworzeń wahacza ? Bo widzę, że bardzo się mądrujesz a cały czas z Twoich wypowiedzi można wywnioskować, iż piszesz o łożyskowaniu w miejscu mocowania wahacza do ramy... (podaj mi tego "fachową" nazwę, bo widzę, że trafiłem na geniusza mechaniki).

Zapisz sobie w kajeciku - przeważnie jest to łożyskowane w simerbloku, ale nie koniecznie.


Ostatnio zmieniony przez Miszogun, 19.03.2018 22:00, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.06.2015 10:11
Posty: 247
Miejscowość: Słupsk
Imię: Krzysiek
Quad: Warrior
Poprzednie quady: Made in P.R.C.
PostWysłany: 19.03.2018 22:35 
Re: Jakie sworznie wahacza kupić?
Miszogun napisał(a):
Sworzeń wahacza, a właściwie dwa sworznie, są dokładnie z drugiej strony i są od tego żeby wahacz się wahał, tzn. był ruchliwy w górę i w dół

Sworzeń wahacza to nic innego jak kulowy przegub. Gdzie Ty przy ramie masz takie połączenie? Tuleje owszem ale gdzie sworznie?
Autor tematu chce rady na temat sworznia wahacza a Ty wymyślasz nie wiadomo co.
Wszyscy wiedzą o co autor pyta, ale trafi się taki głupio-mądry co klepie w tę klawiaturę udając wielkiego "mechaniora" używając fraz, których pewnie i tak nie zna.

Boro
Odpuść bo nie ma sensu, chłopak chce pokazać jaki to wielki znawca i tyle. Widać jak mu to idzie.

-- dodano 19.03.2018 23:35 --

Miszogun napisał(a):
Zapisz sobie w kajeciku - przeważnie jest to łożyskowane w simerbloku, ale nie koniecznie.


Cytat z neta:

"Takie określenia nie wątpliwie „brzmią drożej” i wprawiają w przerażenie a mechanik używający takich zwrotów zyskuje na powadze"


Ostatnio zmieniony przez InVictus, 19.03.2018 22:35, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil

Rejestracja: 24.12.2017 10:29
Posty: 13
Imię: Marian
Quad: w trakcie wyboru
PostWysłany: 20.03.2018 13:34 
Re: Jakie sworznie wahacza kupić?
InVictus, Boro.
Synuś, dawno temu kiedy nie było jeszcze facebooka, nie było nawet internetu, a w Polsce były dwa komputery Odra 1304, zaczynałem się uczyć mechaniki a to były informacje podstawowe. Wasi rodzice chodzili do przedszkola a wy byliście tylko ich koszmarnym snem. Prawdopodobnie wpakowałeś "Jareckiego" w dodatkowe koszty, bo to aluminium które kupił wytrzyma mu tyle samo co stare, albo mniej. Jedyna rada jaką mu dałeś to "Kup aluminiowe oryginały, będą mocniejsze od stalowych". No i kupił.
Nie zarabiam na życie naprawianiem quadów, bo nie muszę, w związku z tym twierdzenie że gadką podnoszę cenę jest głupawe, ale czego innego można się po was spodziewać. Ja od 40 lat naprawiam sam swoje pojazdy, wy biegacie po mechanikach i jedyne co potraficie powiedzieć żeby brzmiało mądrze to "kup oryginały". Nie, nie zawsze są najlepsze, ale przeważnie są najdroższe. A czasem wystarczy poszukać w innym sprzęcie. Przykład? Czujnik luzu w Yamahach - nowy do konkretnego quada - ok. 200 złotych. Używany - ok. 120 - 130 złotych. Używany czujnik w dziale "motocykle - Yamaha" - 30 złotych. Myślicie że się różnią? Mają nawet ten sam numer katalogowy. A wy orły czym "błyśniecie"?


 
Profil

Rejestracja: 23.07.2007 13:06
Posty: 584
Quad: Honda TRX 440ex
PostWysłany: 20.03.2018 20:04 
Re: Jakie sworznie wahacza kupić?
InVictus napisał(a):
Boro
Odpuść bo nie ma sensu, chłopak chce pokazać jaki to wielki znawca i tyle. Widać jak mu to idzie.

Gramy dalej i robimy offtop, bo nie pozwolę się obrażać przez jakiegoś frustrata...

Miszogun napisał(a):
[...]Wasi rodzice chodzili do przedszkola a wy byliście tylko ich koszmarnym snem.
[...]czworonożny przyjacielu[...]
[...]biedny przyjacielu[...]
[...]ale czego innego można się po was spodziewać.

Sprawa pierwsza, mam 25 lat i, uwaga trudne stwierdzenie, kulturę osobistą (zapisz sobie w kajeciku). Z facebooka nie korzystam :) A Ty szczycisz się tym, że jesteś "dorosły" bo od 40 lat sam naprawiasz swoje pojazdy, a używasz języka, którym posługują się osoby w wieku gimnazjalnym...

Miszogun napisał(a):
[...]wy biegacie po mechanikach i jedyne co potraficie powiedzieć żeby brzmiało mądrze to "kup oryginały". Nie, nie zawsze są najlepsze, ale przeważnie są najdroższe. A czasem wystarczy poszukać w innym sprzęcie.

Od 12 lat jeżdżę na quadach, ba nawet próbuję swoich sił w zawodach i wszelkie naprawy, od generalki silnika po napompowanie opon wykonuję sam. Hobbystycznie naprawiłem już kilka innych quadów i jeżdżą po dziś dzień. I przez te kilka lat zdążyłem się nauczyć tego, iż są pewne elementy w quadzie, które w oryginale występują w teoretycznie gorszym wykonaniu, a wytrzymują więcej niż zamiennik wykonany przez NASA. Są też takie, które jak wspomniałeś można zastosować od czegoś innego.

Miszogun napisał(a):
Zapisz sobie w kajeciku - przeważnie jest to łożyskowane w simerbloku, ale nie koniecznie.

Silentblock...

Miszogun napisał(a):
Prawdopodobnie wpakowałeś "Jareckiego" w dodatkowe koszty, bo to aluminium które kupił wytrzyma mu tyle samo co stare, albo mniej. Jedyna rada jaką mu dałeś to "Kup aluminiowe oryginały, będą mocniejsze od stalowych". No i kupił.

jarecki13 napisał(a):
[...]czy lepiej pozostać przy oryginale który jeszcze raz podkreślę jest dobrej jakości i można go kupić nie wiele drożej od zamiennika 20-30zł.


Miszogun napisał(a):
A wy orły czym "błyśniecie"?

Powtórzę pierwsze zdanie - kulturą osobistą. Objawiająca się szacunkiem dla rozmówcy.


 
Profil
Mod-Team Member & Moderator Działu Linhai & GPS & Warsztat
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.02.2010 06:50
Posty: 3723
Miejscowość: Ruda Śląska
Imię: Łukasz
Poprzednie quady: Hassan 200, Allroad 300IS, Kingquad 750Axi
PostWysłany: 21.03.2018 07:28 
Re: Jakie sworznie wahacza kupić?
Miszogun radzę powstrzymać się od tego typu stwierdzeń i porównań jakie stosujesz w tym wątku. Jeżeli jednak nie potrafisz to ja potrafię...

_________________
Regulamin Forum ATV Polska Kodeks Quadowca ATV Polska
Facebook ATV Polska - codziennie nowe ciekawostki dla miłośników quadów
PROJEKT: QUADOWCY POMOCNI W TERENIE.
>>>>>SilesiaSquad na YouTube<<<<<


 
Profil Gadu-Gadu WWW

Rejestracja: 24.12.2017 10:29
Posty: 13
Imię: Marian
Quad: w trakcie wyboru
PostWysłany: 21.03.2018 20:12 
Re: Jakie sworznie wahacza kupić?
No więc Szanowni Panowie.....
Podziwiam waszą "kulturę osobistą", ale zapewne przejawiacie ją gdzieś poza tym wątkiem. Nie będę rozwijał, wystarczy popatrzeć wyżej kto zaczął rzucać błotem.
Podziwiam waszą wprawę w ujeżdżaniu quadów, i próbach ich naprawy, bo ja widzicie kupiłem pierwszego quada trzy miesiące temu. No poczytałem wcześniej co to za maszyna i z czego jest zbudowana, ale przy was jestem cienki. Moje papiery ze szkół o profilu mechanicznym mogę sobie w kopertę włożyć i wysłać na księżyc. Moje uprawnienia na na spycharki, ładowarki, koparki, dźwigi i te śmieszne wózki widłowe, we wszystkich kategoriach wielkości - też, bo to przy quadzie są prymitywne ustrojstwa. Stąd chyba moja frustracja. A samochody które kiedyś naprawiałem stoją już w muzeach. Więc co ja sobie w głowę wbijam że sworzeń wahacza to jednak inna część, niż sworzeń zwrotnicy. Świat poszedł do przodu i wszyscy już mówią "Włanczam", chociaż mnie uczyli że mówi się "Włączam". Jednego tylko nie przyjmę nigdy do wiadomości - że aluminium jest mocniejsze od stali. Przez "zwykłą konieczność sensu" - jak pisał Norwid. Co do reszty - podziwiam Was Panowie. Chyba...
Pozdrowienia dla Pana Moderatora Nazira. Ma Pan rację. Nie warto było.

-- dodano 21.03.2018 20:12 --

Mały PS-ik - simerblok to spolszczona niemiecka nazwa tego wynalazku, bo Niemcy były krajem jego pochodzenia. Czyta się "zimmerblok". Silentblok to to samo, tylko wzięte z angielskiego (silentblock). Tego też uczyli mnie w szkole.


Ostatnio zmieniony przez Miszogun, 21.03.2018 20:12, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 16 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 30 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.