Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Przełożenie TRX 400ex
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 16.04.2024 14:30



Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Przełożenie TRX 400ex 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 06.08.2017 16:36
Posty: 8
Imię: Wojciech
Quad: TRX 400ex
Poprzednie quady: 110cm 250 traper
PostWysłany: 03.08.2018 14:46 
Przełożenie TRX 400ex
Witam mam jedno pytanko i 1 wielki problem zacznę może od pytanka.
W hani mam z przodu 15 zębów z tyłu 38 kupienie przedniej zębatki 16 zębów pozwoli mi rozwijać większą prędkość i nie ucierpie zbytnio na mocy?
Na tym ustawieniu mocy mam raczej sporo ciagnie go do góry podjazdy też nie problem lecz czasami latam z Suzuki rmz 250 i nie moge jej dogonić mam strasznie krótkie biegi coś da się poradzić ? :)
A największy problem to rozwalony wahacz przedni lewy górny ( na ten moment jest pospawany) ale nie czuje że to dobre rozwiązanie szukam wahacza na polskim rynku i nic nie mogę wyszukać ;x Macie może coś używanego ale w miare dobrym stanie? trochę nie widzi mi się kupić na ebayu trzeba wydać na 1 taki wahacz 800 zł a nawet nie wiadomo w jakim stanie go dostarczą.

To tyle może uda Wam się coś z tego wywnioskować ;p


 
Profil

Rejestracja: 23.07.2007 13:06
Posty: 584
Quad: Honda TRX 440ex
PostWysłany: 04.08.2018 13:22 
Re: Przełożenie TRX 400ex
15-38 to oryginalne przełożenie, takie najbardziej uniwersalne. Jeśli założysz 16 prędkość wzrośnie, ale tak jak sam napisałeś kosztem delikatnego spadku mocy. Mówisz, że 15-38 ma za krótkie biegi ? Aktualnie jeżdżę na 14-40 ;) Zostało z czasów kiedy się jeszcze trochę ścigałem i nie narzekam, ale quada używam wyłącznie na torze. Co do prędkości to weź pod uwagę średnicę kół - quada i crossa.
W kwestii górnego wahacza, one w serii są dość kiepsko pospawane i lubią rdzewieć w środku, mój też pękał, ale pospawałem go mig-mag i dawał radę póki nie zmieniłem na szersze. Spawy na pewno były mocniejsze niż oryginalne. Dolne są mocne, ale w przypadku górnych wahaczy spotkałem się już z kilkoma pękniętymi.


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 2 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.