Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Adly 300 Honda TRX
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 23.04.2024 16:23



Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Adly 300 Honda TRX 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 06.11.2018 10:21
Posty: 13
Imię: Damian
Quad: LTZ 400
Poprzednie quady: Bashan 250 / Shineray 250 / EGL Mad Max 300 / LTZ 400 .. ?
PostWysłany: 07.01.2019 08:50 
Adly 300 Honda TRX
Witam wszystkich ,
Nie wiem czy to prawda czy nie, kupiłem quada Adly 300, który prawdopodobnie jest na licencji Hondy,
Jeśli to nie prawda to proszę mnie w tym utwierdzić i przenieś do innego działu , a teraz do rzeczy .
Problem jest następujący, gdy oglądałem wuada wszystko było ok w sumie zbyt długo nim nie jeździłemm wiadomo jak to przy oględzinach jedna rundka z 600m sprawdzenie hamulców, biegów itd wszystko było ok.
Przywiozłem wiec go i na drugi dzień chcąc pośmigać okazało się nie nie pali, wiec szybka weryfikacja, wykręcam świece patrzę a on czarna , z gaźnika natomiast dolnym jakimś spustem kapała benzyna.
Spuściłem tym Kraśnikiem trochę waszki, przeczyscilem świece i odpalił od strzała pochodził sobie z 3 minutki i zgasł, znów kręcę i nic wyciągam świece i znów czarna , czy to oznaka złe wyregulowanego gaźnika czy coś innego ? Jeśli tak to czy ustawia się go tak samo jak np w Baszanowski którego miałem już kiedyś ? Bo wyglada on budowa zupełnie inaczej ,
Po za tym mam pare pytań a mianowicie :

1. Co to jest i do czego służy, rurka idzie od wydechu do tej puszeczki i powrotna wraca do gaźnika ...
Image

2. Przy gaźniku wkręcony jest taki jakby czujnik owinięty białym uszczelniacze , do czego to służy i jak się z tym obchodzić przy rozbieraniu gaźnika
Image

3. Muszę wyregulować zawory czy luzy na oby dwóch typach maja być po 0,1mm ?

4. Co to za zbiorniczek z jednej strony wężyk od puszki filtra powietrza z drugiej chyba też do gaźnika
Image


5. Czy da się jakoś podkręcić możliwości tej maszyny , czy ma jakieś blokady ?

6. Na jakiej zasadzie działa tutaj prędkościomierz ? U mnie nie chodzi a widzę ze od licznika idzie tylko wiązka która wchodzi później do wiązki głównej żadnego czujnika nie widzę .

Przepraszam za tak duża ilość pytań ale chce wiedzieć o tym quadzie jak najwiecej bo wiem niewiele


Ostatnio zmieniony przez PrezesMarian, 07.01.2019 08:50, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil

Rejestracja: 21.08.2007 11:22
Posty: 677
Quad: Renegade 570, DS450, Rotax 125 kart
Poprzednie quady: 300EX, R660, Outlaw 525
PostWysłany: 08.01.2019 01:26 
Re: Adly 300 Honda TRX
Tak, quad bardzo przypomina mi mojego TRX300EX, rama, silnik. Bardzo twarda maszyna, mimo że lekko nie miała u mnie i u właścicieli poprzednich...
Miałem u mnie też problem z gaźnikiem...ale to wina zaniedbań właścicieli poprzednich. Kupiliśmy oryginał z USA i w końcu go ustawiliśmy.
1.-4. Poszukam manuala do exa...
1. Nie pamiętam, aby coś takiego u mnie było...miałem tylko spiłowane i zaspawane wyjście od wydechu...
2.Solenoid.
3.Ja opierałem się na podanych danych w jednostkach imperialnych: 0.004in. +/- 0.0008 in.Czyli razy te 2,56.
4.Crankcase Breather Box Vent...tak to zwą ;)
5. Dużo części z USA...generalnie u nas quad był tak zajeżdżony przez poprzednich posiadaczy, że trzeba było kapitalkę robić(pęknięty karter, zniszczona pokrywa zaworowa, wydech rozpruty, gaźnik rozwalony)...chciałem wpakować tam silnik 2suwowy i bawić się w zmianę zawieszenia, ale odpuściliśmy sobie. Maszyna świetna do nauki i z fajną mocą, ale lepiej po sprzedaży dołożyć i kupić np.660 niż robić tuning za tę dokładkę do ceny.
Raptor ma naprawdę sporo mocy i przy przesiadce nie byłem do końca pewny siebie, a żeby ex tak jeździł trzeba mnóstwo kasy włożyć...i to w big bore. Nie ma sensu.
6.Prędkościomierz, o tym mogłem pomarzyć, a instalacja w naszym była jak po wojnie.;D Nawet stacyjka była uszkodzona...
7.Polecam zwrócić uwagę na wahacz tylny i na tylny stelaż...u nas skończył się popękaniem. Mocowania plastików lubiły się urywać...


Ostatnio zmieniony przez Piotrekkk888, 08.01.2019 01:26, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil

Rejestracja: 06.11.2018 10:21
Posty: 13
Imię: Damian
Quad: LTZ 400
Poprzednie quady: Bashan 250 / Shineray 250 / EGL Mad Max 300 / LTZ 400 .. ?
PostWysłany: 08.01.2019 08:59 
Re: Adly 300 Honda TRX
O kurde no to faktycznie trafiłeś nie zbyt dobrze ,
Mój egzempalrz oceniam na całkie mdobry stan,
Na pewno jest w pełni w serii nikt tego nie tykał,
Każda śrubka jest oryginalna, póki co rozebrałem go do gołej ramy i silnika i stwierdzam, że nie miał takiego ciezkiego zycia :)
Dziękuje bardzo za cenne wskazówki i wezmę je pod uwagę, gdybyś znalazł tego manula to wisze Ci smacznego 4'o paka :)


 
Profil

Rejestracja: 02.10.2023 15:01
Posty: 1
Imię: Jacek
Quad: Adly 300
PostWysłany: 02.10.2023 15:48 
Re: Adly 300 Honda TRX
Macie może namiary gdzie można kupić wahacze do tego modelu ?


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 4 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 47 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.