Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Honda TRX400 FA miga ESP
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 19.04.2024 23:41



Odpowiedz  [ 1 post ] 
Honda TRX400 FA miga ESP 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 16.05.2019 10:59
Posty: 2
Imię: Marcin
Quad: Honda TRX400 FA
PostWysłany: 25.09.2019 14:39 
Honda TRX400 FA miga ESP
witam wszystkich,zakupiłem niedawno hondę TRX 400fa z 2007r. ale jest problem ze zmianą biegów w trybie ESP i nie chce jechać na wstecznym tak jakby przerywała, szarpała ( po zdjęciu kół i postawieniu na podnośniku tylna oś normalnie się kręci ), po przekręceniu kluczyka miga esp 6 razy co wskazuje na ''angle sensor'', człowiek od którego kupiłem maszynę zakupił nowy czujnik w Anglii ale przyznał że to nie oryginał, przy próbie kalibracji nie słychać nawet żeby pracował silniczek od zmiany biegów. wyjmowałem ten czujnik wkładałem jeszcze raz, wkładałem stary i nic. jest jakaś możliwość sprawdzenia miernikiem tego czujnika? dodam że jest to mój pierwszy quad więc proszę o wyrozumiałość w kwestiach technicznych....

I kolejne pytanie, czy mam wymieniać olej w silniku i dyfrach jeśli ostatnio był wymieniany 2 lata temu a przejechał tylko ok 40km ??? a jeśli tak to jakie oleje się stosuje do mostów? do silnika z tego co wyczytałem motul 10W40 ?

za wszelką pomoc będę bardzo wdzięczny.

-- dodano 19.05.2019 13:50 --

chyba zdiagnozowałem problem, mianowicie uszkodzony jest control motor czyli silniczek sterujący biegami w trybie ESP, na szczęście znalazłem krok po kroku co sprawdzać krok po kroku, niestety nie mogłem liczyć na pomoc na forum,

Ma ktoś do sprzedania taki silniczek,? Jest sens go reanimować (próbować przewinąć, wymienić szczotki)??

-- dodano 24.05.2019 19:17 --

silniczek od zmiany biegów sprawny , po zamontowaniu go słychać było że zadziałał i jedyne co się poprawiło to że jest normalny bieg wsteczny ,nie przerywa jak wcześniej, ale biegi w przyciskach nie działają, próbowałem inicjować angle sensor ale silniczek nie pracuje podczas tej procedury, poza tym quad jest zmulony tak jakby działał w jakimś trybie awaryjnym ....

bardzo proszę o jakieś rady :(

-- dodano 24.05.2019 20:07 --

jeszcze miga kontrolka od napędu 4x4

-- dodano 25.05.2019 18:21 --

dziś znów bieg wsteczny nie chciał zaskoczyć, tak jakby szarpał przerywał, w końcu zaskoczył, przejechałem się kawałek i zauważyłem że quad tak jakby był na którymś wyższym biegu i dlatego nie ma siły i jest taki zmulony przy ruszaniu, na wstecznym rwie glebe, po weekendzie zaprowadzam go do mechaniora bo sam nic nie zdziałam

-- dodano 05.06.2019 12:34 --

mechanik posprawdzał wszystko i wychodzi na to że problem jest z komputerem. wysłał gdzieś może uda się naprawić ,jeśli nie to czeka mnie spory wydatek :((. poza tym wszystko sprawne. udało mu się nawet zmienic bieg na niższy, jakoś na krótko i stwierdził że napęd 4x4 działa, teraz quad jest żwawszy . ma ktoś może do sprzedania ECU do Honda rancher trx400 at ????

-- dodano 25.09.2019 14:39 --

biegi działają, wymieniony komputer, dodatkowo wieszały się szczotki w silniczku od zmiany biegów, zamykam temat.


Ostatnio zmieniony przez maslak85 25.09.2019 14:39, edytowano w sumie 6 razy



 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 1 post ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.