Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Yamaha a dostepność części czyli żarówka z Japonii
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 29.04.2024 01:24



Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Yamaha a dostepność części czyli żarówka z Japonii 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.07.2007 14:09
Posty: 1214
Miejscowość: Warszawa okolice
Quad: Byl i już pewnie nie będzie
PostWysłany: 21.02.2008 17:46 
Cytuj:
Łukasz_P żaby raczej słabo świecą. Aczkolwiek lepsze to niż nic :uśmiech:


I nie trzeba z Japonii sprowadzać :figielek:

_________________
ROMANIA 2009 - ZDJĘCIA TUTAJ


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.07.2007 14:09
Posty: 1214
Miejscowość: Warszawa okolice
Quad: Byl i już pewnie nie będzie
PostWysłany: 22.08.2008 16:16 
Z góry przepraszam za "odkopywanie trupów" (i to własnych :uśmiech: ) ale chciałem się z wami podzielić kolejna porcja moich doświadczeń w sprawie Yamaha a dostępność części. Tak się składa, że żarówka w G350 znowu poszła się gonić. Myśląc, że przez tych kilka miesięcy sytuacja w serwisie Yamahy mogła się odmienić chwyciłem za telefon i dzwonie do jednego z ASO Yamahy. Pan odbiera pyta się co mi trzeba i otrzymawszy moją odpowiedź po 2 sek. mówi. " U nas to raczej nie będzie proszę dzwonić do serwisu X" (X to kolejny ASO Yamahy. Pozwolicie, że pominę który to). Zdenerwowany tym, że człowiek nawet nie sprawdził (bo raczej ciężko to zrobić w 2 sekundy) czy takową żarówkę ma czy nie, wykręciłem numer do serwisu, który dostałem od tegoż człowieka. Tutaj odbiera naprawdę przemiły pan z salonu, który przekierowuje mnie do niestety już mniej miłego pana z serwisu. I sytuacja się powtarza mówię "potrzebuję żarówkę do G350 macie ??" i teraz odpowiedź pana z serwisu "o rany to musiał bym sprawdzić to nie może pan sobie na stacji dokupić" zszokowany spychologią i olewactwem niektórych pracowników Yamahy grzecznie się rozłączyłem. Czy ktoś może mi powiedzieć o co tu chodzi ?!?!. Wiem, że to tylko durna żarówka ale w ich mniemaniu ta czy inna cześć, którą klient potrzebuje powinna być tak samo ważna i dostarczona tak szybko jak to możliwe :!: . A płaczą, że im sprzedaż spada. paranoja :x

_________________
ROMANIA 2009 - ZDJĘCIA TUTAJ


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.03.2006 15:00
Posty: 1275
Miejscowość: Częstochowa/SG City :D
Quad: Kymco MXU 250 , Suzuki Kingquad 750 EmBe-edition K8 , Kymco MAXXER 250
PostWysłany: 22.08.2008 16:53 
Łukasz_P napisał(a):
A płaczą, że im sprzedaż spada. paranoja

I niech płaczą , bo olewanie klienta , o którym mówisz niestety , ale się powtarza. Co prawda nie mam tu na myśli serwisu czy dostępności części , ale zwykłą obsługę przy chęci zakupu z mojej strony G700. Przykład: Salon X w moim najbliższym sąsiedztwie - ASO , tata podjechał do salonu z bloczkiem pytań , na które sprzedawca odpowiedzieć czy mu się to podoba czy nie powinien, odpowiedzieć może i odpowiedział , ale było to utrzymane w atmosferze " niech Pan już stąd idzie , bo nie mam czasu na ...", od razu odechciewa się wszystkiego, a chcesz wydać przecież sporo kasy , pracownik zapytany o koszty serwisu wyskoczył z kwotą 500 zł + koszty materiałów , tata grzecznie zapytał z skąd ta kwota się bierze i czemu jest tak wysoka (bo mało to nie jest , tym bardziej , że sprzęt serwisuje sobie sam i dotacji na ten cel od taty nie otrzymuje) , a gość odpowiedział tak " a co Pan myśli , że ile ma kosztować , to musi tyle kosztować , nie ma tu znaczenia , że to quad , a że przegląd samochodu kosztuje tyle samo lub nawet mniej to nie moja wina , trzeba się liczyć , musi kosztować i tyle " - w tył zwrot i naprzód nigdy moja noga tam nie stanie , taty tym bardziej , takiego olewactwa dawno nie doznaliśmy i wyszło , że mam Suzę. Koszt serwisu powiedzmy w jakieś tam normie 350 zł + materiały. Całość z wymianą olejów w dyfrach itd 520 zł z VAT, ale mam jedną pewność tu jestem traktowany poważnie za co serdecznie takiemu serwisowi można dziękować , quady , motory itd to tak specyficzne hobby , że wchodząc do salonu powinno być miło , a chamskie zachowania i odburkiwanie coś klientowi powinno się zostawić na inne okazje. Sprzedawca powinien wysłuchać i przynajmniej udawać , że jest zainteresowany jak w każdym biznesie :)
[i]

_________________
Kymco MXU 250 sprzedany , Suzuki KQ 750 , sprzedany Kymco Maxxer 250 , Suzuki LTR 450 fun&race edition


 
Profil Gadu-Gadu
A.P.T. Poznań Team - Moderator Działu Polaris
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08.06.2008 21:40
Posty: 1046
Miejscowość: Puszczykowo/Mosina/Poznań
Quad: czarna pralka
Poprzednie quady: KQ700, YFM660R, KXR250
PostWysłany: 22.08.2008 20:09 
Ja zamówiłem w serwisie Yamahy oprawkę reflektora do rapiego. Niby ma być 5-7 dni zobaczę jak będzie w praktyce. Co do lamp - stwierdziłem, że nie będę się bawił w niestandartowe żarówki i przerobiłem lampy na H1. Teraz nie ma problemu z dostaniem żarówek :)

_________________
Polaris 850 XP EPS Stealth Black
Mój kanał YT
"Bo trzeba zapier......., to jest OFF-ROAD CHŁOPIE." by kriss_pp


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2005 22:47
Posty: 1028
Miejscowość: Wybrzeże zachodniopomorskie
Imię: Grzegorz
Quad: G7 + Husqvarna FE 350
Poprzednie quady: Kawasaki
PostWysłany: 23.08.2008 02:22 
EmBe napisał(a):
Całość z wymianą olejów w dyfrach itd 520 zł

Czemu wszedzie jest inazej :)??
Ja zapłaciłem nie całe 400zł ze wszystkimi olejami.

Może sami założymy jakaś firme budującą quady :D

_________________
Gdy Bóg tworzył świat, nie dysponował taką mocą jak moja Yamaha.


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 20 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.