Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Remont Bruin Pytania Rady
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 19.04.2024 11:18



Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Remont Bruin Pytania Rady 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 07.03.2014 16:18
Posty: 11
PostWysłany: 16.04.2014 19:37 
Remont Bruin Pytania Rady
Witam i nadszedł ten nieszczęsny moment maszyna odmówiła posłuszeństwa silnik stanął. Po oględzinach i malej rozbiórce wyszło ze łańcuch rozrządu tak się rozciągną ze napinacz już go nic nie napinał i przeskoczył o kilka zębów na szczęście zawory cale. Po dalszych oględzinach wyszło na jaw zatarcie dolnego łożyska korbowodu i przegrzanie tłoka i cylindra przy okazji pierścionki na tłoku stoją. Korba kupiona versaha tłok wosnera szlif zrobiony głowica planowana zawory i gniazda oczyszczone wał dany do centrowania uszczelniacze na zaworach zmienione. Wszystko ok ale martwi mnie jedno w trakcie awarii silnik był gorący a chłodnica zimna wyciągałem pompę olejowa niby wszystko ok ale chce się was poradzić jak ja sprawdzić ?? wszystko musi być zrobione na tip top przy takim remacie nie mogę sobie pozwolić na pomyłkę z tak ważna częścią jak pompa olejowa. Panowie takze od czego sa te "beczułki" na fotce oznaczone nr 4. Ja mam tylko 2 zamiast 4. Image


Ostatnio zmieniony przez Mycek, 16.04.2014 19:37, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.07.2006 19:57
Posty: 88
Quad: Suzuki King Quad 750
Poprzednie quady: Grizzly 350, Honda Rancher 350, Kymco 250
PostWysłany: 07.07.2014 23:08 
Re: Remont Bruin Pytania Rady
Slabo tu widze bo na telefonie patrze. Pompe sprawdzasz czy ma dopuszczalny luz z service manuala. Jak ma minimalny to jest ok . To jest ten plastikowy trybik. Sprezarka i benzyna ekstrakcyjna umyj weze. Zakladam ,ze chlodnice masz drozna w srodku. W koncu tam byl olej . Zamiast bagnetu wkrec termometr motocyklowy. Bedziesz widzial czy olej nie przekracza 100 stopni lub wiecej. Nie wiem ile normy pracy powinien miec. Powinien wlaczac się wentylator przy temperaturze. Popma w Grizzly to prosty mechanizm stosowany od 50 lat ;).

_________________
Radek


 
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 2 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.