Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Yamaha bruin 350 kontrolka temperatury
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 16.04.2024 10:34



Odpowiedz  [ 1 post ] 
Yamaha bruin 350 kontrolka temperatury 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 30.09.2022 16:41
Posty: 1
PostWysłany: 19.10.2022 20:54 
Yamaha bruin 350 kontrolka temperatury
Witam,

Mam yamahe bruina 350 4x4, 2006 rok, wyciągarka spaliła mi moduł i nie chciał palić, więc na początku podmieniłem go z innego quada i po przekręceniu klucza w stacyjce wiatrak odpalał się na pełną moc, quad palił. Kupiłem od przyjaciela chińczyka moduł, quad pali, działa super, ale świeci mi ciągle kontrolka za wysoka temperatura. Wiatrak teraz nie załączą się nawet jak quad się nagrzeje.
Sprawdziłem;
- czujnik temperatury - sprawny;
- przewody - jest ciągłość, sprawdzane miernikiem;
- wiatrak podłączyłem na krótko działa;
- gdzieś widziałem że może stacyjka świruje - sprawdziłem z innego modelu to nie to.
Pytanko co sprawdzać dalej ? Jaka może być przyczyna świecenia tej kontrolki i dlaczego nie odpala wiatrak? Czy to może moduł felerny ?
Pozdrawiam

-- dodano 01.10.2022 17:13 --

Aktualizacja: odkręciłem czujnik temperatury, w jego miejsce zakręciłem śrubę, odpaliłem silnik i zacząłem czujnik grzać zapalniczką. Po chwili odpalił się wiatrak i uwaga zgasła kontrolka... wychodzi na to, że kontrolka działa w odwrotny sposób odpala się na zimnym, wyłącza na ciepłym. Pytanie jak odwrócić jej działanie ? co odpowiada za sterowaniem tą kontrolką?

-- dodano 19.10.2022 20:54 --

Dobra udało mi się znaleźć przyczynę, piszę dla potomnych, świruje tak przez moduł cdi (zamówiony z chin), cała instalacja działa poprawnie więc świecąca kontrolka mi nie przeszkadza... czytajcie komentarze przed kupnem :)


Ostatnio zmieniony przez michalol89 19.10.2022 20:54, edytowano w sumie 2 razy



 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 1 post ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.