Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Yamaha Big Bear 350 2001 r "rozrusznik" albo .....
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 16.06.2024 03:44



Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Yamaha Big Bear 350 2001 r "rozrusznik" albo ..... 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.01.2006 22:13
Posty: 16
Miejscowość: wziąść kase na Gryzzli ??
Quad: Yamaha Big Bear
PostWysłany: 30.01.2007 13:02 
Yamaha Big Bear 350 2001 r "rozrusznik" albo .....
Witam szanownych Quadowiczow i zwracam się do waz z pytanie " co się dzieje " . Mam problem z rozrusznikiem albo a raczej na pewno ze sprzegielkiem rozrusznika , w rozruszniku po kilku odpalaniach szczotki mi się rozsypuja , pekaja i się krusza , w czasie jazdy moge wcisnac rozrusznik i slysze ze kreci . Jak odpale za pomoca linki to bardzo jest cieszko pociagnac poprostu ciagne razem z rozrusznikiem bo nie odbilo sprzegielko ale jak odpali to odbije . może ktoś z was mial taki problem i chcialbym jakies rady , jesli wymiana sprzegielka ile tak na oko bym musial zabulic za części ?? i czy dal bym rade sam to zrobic w swoim warsztacie ?? Pozdrawiam


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.10.2006 21:08
Posty: 273
Miejscowość: okolice Kępna
Quad: Yamaha gryzly 660
PostWysłany: 30.01.2007 13:58 
Rozbierz rozrusznik i zobacz jak wygląda komutator[te szczotki]
bardziej wygląda na jakieś zwarcie lub co gorsza spalony wirnik


 
Profil Facebook
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.01.2006 22:13
Posty: 16
Miejscowość: wziąść kase na Gryzzli ??
Quad: Yamaha Big Bear
PostWysłany: 30.01.2007 17:02 
Komutator jest w bardzo dobrym stanie niedawno wymienialem od Yamachy innej , ale jest idetyczny bo poprzedni mi się spalil w sumie z ta wada kupilem quada . A szczotki to jak już nie kreci to znaczy ze się rozsypaly , popekaly . O jaki wirnik ci chodzi ?? Pozdrawiam


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.10.2006 21:08
Posty: 273
Miejscowość: okolice Kępna
Quad: Yamaha gryzly 660
PostWysłany: 30.01.2007 20:13 
Nie wiem jak w tym rozruszniku ale szczotki wytrzymują długo
jeżeli coś się dzieje z wirnikiem sypią się momentalnie
napisz jak zachowuje się rozrusznik wymontowany
podłącz go do aku i zobacz jak chodzi


 
Profil Facebook
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.01.2006 22:13
Posty: 16
Miejscowość: wziąść kase na Gryzzli ??
Quad: Yamaha Big Bear
PostWysłany: 31.01.2007 20:56 
No ok zrobię tak jak mowisz ale dlaczego tak jest ze jak zaczynam ciagnac za linke do odpalania to nie odbije sprzegielko tylko razem z rozrusznikiem muszę ciagnac i strasznie cieszko idzie , i wydaje mi się ze w czasie jazdy nie powinno dac rady zakrecic rozrusznikiem a u mnie da się . Wkopalem się z tym quadem ale to tak jest za pierwszym razem , już duzo części przy nim wymienilem i nie moge uzbierac na przedni naped a w opisie tylko to bylo uszkodzone :? Pozdrawiam


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.10.2006 21:08
Posty: 273
Miejscowość: okolice Kępna
Quad: Yamaha gryzly 660
PostWysłany: 31.01.2007 21:51 
Spróbuj rozebrać ten rozrusznik i go dobrze przemyj benzyną extrakcyjną i przedmuchaj wszystko do sucha obejrzyj sprzęgiełko czy działa [porównaj najlepiej z serwisówką] może jest coś źle zmontowane
rozrusznikiem możesz zakręcić w trakcie jazdy[tzn będzie działał to nie samochód]
ale widzę,że ten rozrusznik to małe piwo w porównaniu z przednim mostem
musiałeś chyba kupić bardzo okazyjnie?


 
Profil Facebook
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.09.2004 14:17
Posty: 3014
Miejscowość: Okolice Warszawy
Quad: Zbyt dużo quadów ;)
PostWysłany: 31.01.2007 22:27 
Buben napisał(a):
rozrusznikiem możesz zakręcić w trakcie jazdy[tzn będzie działał to nie samochód]


Możesz owszem, parę takich zakręceń i sprzęgło jednokierunkowe pójdzie się kochać. NIGDY, pod żadnym pozorem nie powinno się dotykać rozrusznika w trakcie pracy silnika.

_________________
Pozdrawiam, Piotr "aXcid" Winiarski :)


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.10.2006 21:08
Posty: 273
Miejscowość: okolice Kępna
Quad: Yamaha gryzly 660
PostWysłany: 31.01.2007 22:38 
xfranex napisał(a):
i wydaje mi się ze w czasie jazdy nie powinno dac rady zakrecic rozrusznikiem a u mnie da się

napisałem,że można
nie napisałem żeby to robić :D


 
Profil Facebook
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.01.2006 22:13
Posty: 16
Miejscowość: wziąść kase na Gryzzli ??
Quad: Yamaha Big Bear
PostWysłany: 01.02.2007 09:14 
No wiem wiem ze nie powinno się ruszac w czasie jazdy przycisku "start" ale tylko chcialem powiedziec ze to dziala podczas jazdy i myslalem ze to będzie wazne podczas tej rozmowy ale nie robie tego :) . Tego quada kupilem za 7 tys mial być super a wyszla z tego dorzynana maszyna , widac też ze rama byla spawana wlasnorecznie spawy jak na moscie 1000 lecia :D ale co już qo mam i muszę inwestowac po groszy a kiedys będzie cos z tego . Pozdrawiam i dzięki za podpowiedzi ;)


 
Profil Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 9 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.