Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Skrzypiąca kierownica
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 19.05.2024 02:58



Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Skrzypiąca kierownica 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.12.2010 22:10
Posty: 184
Miejscowość: Bełchatów
Quad: Yamaha Grizzly 450
Poprzednie quady: Chinol 250 :)
PostWysłany: 26.07.2013 16:20 
Skrzypiąca kierownica
Witam,
Od dłuższego czasu mam problem ze skrzypiącą kierownicą, jakoś to zbywałem, ale chyba trzeba się zainteresować. Z początku myślałem że to tylko gumowe wężyki wchodzące przez dziurę przed kierownicą gdzieś tam się ocierają i piszczą, ale chyba nie.
Sprawa wygląda tak, gdy wyprowadzam quada z garażu i kręcę kierownicą to nic nie skrzypi, wszystko jest OK, gdy zrobię kilka kilometrów to przy skręcaniu już zaczyna popiskiwać, a po jakiś 20-30km skrzypi przy niezbyt dużym skręcie. Nie odczuwam przy tym żadnych luzów na kierownicy ani nic w tym stylu, po prostu za każdym razem jest to samo, im więcej jeżdżę tym bardziej skrzypi przy skręcaniu kierownicą, od całkowitej ciszy do skrzypienia jakby quad miał 20 lat na karku i nic przy nim nie było robione :D
Proszę o jakieś wskazówki czy da radę coś z tym zrobić domowym sposobem i jak, a jeżeli nie to jakich części mam szukać i czy do wymiany części nie będzie potrzebna specjalistyczna wiedza i warsztat :)


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.01.2012 18:33
Posty: 489
Quad: Suzuki King Quad 700 i Grizzly 660
PostWysłany: 26.07.2013 16:23 
Re: Skrzypiąca kierownica
troszke oleju na górną tuleje pokreć polej trochę pokręć. Najlepiej strzykawka z igła lekko wepchnac igle i nalac oleju nie będzie zgrzypiało robilem tak w grizzlym i kingu

_________________
Sprzedam Go Pro Hero 2 700zł. Nie mam polskich znakow, wiec proszę nie krzyczec - do moderatorzy :)


 
Profil Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 2 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.