Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Kodiak 400 "chrupanie" w czasie jazdy
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 28.04.2024 15:24



Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Kodiak 400 "chrupanie" w czasie jazdy 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 17.10.2015 12:03
Posty: 3
Imię: Radek
Quad: Yamaha Kodiak 400
PostWysłany: 17.10.2015 14:31 
Kodiak 400 "chrupanie" w czasie jazdy
Witam!
Dopiero co zacząłem przygodę na forum oraz ogólnie z quadami, a już niestety jestem zmuszony prosić o pomoc :|
Otóż od dwóch dni jestem posiadaczem Kodiaka 400 Ultramatic z 2001. W czasie oględzin nic poważnego nie wyszło, drobne rzeczy wymagające dopieszczenia, jak to z 14 letnią maszyną. Niestety w domu po przejechaniu około 7 km i zatrzymaniu się w celu zmiany napędu na 4, następnie powrotu do tylnego zaczęły pojawiać się stuki z okolic silnika. Jest to chrupanie (stukanie), występujące cyklicznie jakby coś w stylu uszkodzonej zębatki z luźnym elementem w komorze. Dodam, że przed wyjazdem miałem przy odpalaniu również takie trzaski i stawał, po czym przy kolejnej próbie odpalał normalnie. Niestety z racji położenia zmuszony byłem wracać na qadzie do miejsca zamieszkania. Gdy jest na luzie i nie przemieszcza się to stuki są prawie niesłyszalne. Poniżej dodaj filmiki z tej nieszczęsnej jazdy. Bardzo proszę o wyrozumiałość, jestem laikiem - to mój pierwszy quad, potrzebny w sumie do drobnych prac na gospodarstwie :bezradny:

Jakość dzięku nie odwzorowuję sytuacji, jednak może da się coś z tego wyciągnąć

https://youtu.be/S2hCIcY-6VA

tutaj postój na luzie
https://youtu.be/69mSppNlnNc

Dziękuję za wszelkie porady


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.11.2007 18:58
Posty: 554
Miejscowość: Prabuty
Quad: Suzuki Kingquad 700 teraz a póşniej .....?
PostWysłany: 17.10.2015 14:46 
Re: Kodiak 400 "chrupanie" w czasie jazdy
Na luzie wydawałoby się że dzieje się coś z rolkami w wariatorze,powinieneś udać się do kogoś kto ma o tym pojęcie i zdjąć obudowę paska,rozebrać wariator i będziesz widział co i jak

w trakcie jazdy albo duże luzy na krzyżakach na wałach napędowych albo coś nie tak z zamocowaniem silnika

podnieś sprzęt na dwuch lewarkach z przodu i z tyłu zdejmij siedzenie i obudowy plastikowe silnika
odpal zapodaj bieg i dodając gazu coś na pewno uda ci się zaobserwować

_________________
daj przyquad innym


 
Profil Gadu-Gadu WWW

Rejestracja: 17.10.2015 12:03
Posty: 3
Imię: Radek
Quad: Yamaha Kodiak 400
PostWysłany: 17.10.2015 17:35 
Re: Kodiak 400 "chrupanie" w czasie jazdy
Dziękuje Andrzej,
Przed chwilą na ile potrafiłem cokolwiem przy tym zrobić, postanowiełm zdjąć osłonę z prawej strony i wydaje się, że to nic związanego ze skrzynią. Nie dochodzą z tego miejsca żadne dziwne dźwięki. Lożysko jednokierunkowe wygląda również dobrze. Za to przy pchaniu quada, zauważyłem ze hałas dochodzi z tylnego dyferencjału, w czasie chrupnięcia można zauważyć, drgnięcie własnie na nim. Stąd rozchodzi się on po całym układzie napędowym i jest ciężki do konkretnego zlokalizowania w czasie jazdy. Po krótkiej inspekcji element w którym jest łożysko, nr 18 ma peknięcia w dwóch miejscach przy gniazdach śrub, mimo to jest w Kupię. Teraz pytanie czy poszło łożysko w tym mocowaniu i mam w miarę szczęście z racji dość taniego zestawu. Czy też mogło to być koło lub wałek(nr.7) choć wydaję mi się, że miałbym wtedy problem z ruszeniem z miejsca. Sprawdzę to oczywiście jak najszybciej. Jednak wolę wiedzieć czy tego typu usterka nie ciągnie za sobą dalszych uszkodzen całego przeniesienia napędu :mysli:


Załączniki:
dyfer.png
dyfer.png [ 85.23 KiB | Obejrzany 5849 razy ]
 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.09.2008 10:09
Posty: 654
Miejscowość: Pabianice
Quad: Yamaha Grizzly 660
Poprzednie quady: Lucky Star 250, Polaris Predator 500
PostWysłany: 19.10.2015 16:33 
Re: Kodiak 400 "chrupanie" w czasie jazdy
jeżeli to 7 to niestety bedziesz mial jie maly wydatek. Chyba ze uda Ci się znalezc dobra uzywke. Ostatnio to przerabialem u siebie. Rozbierz dyfer i wszystko bedziesz wiedzial. może również spuscic olej z niego i jak beda opilki metalu tzn ze cos się wysypalo. Ja mialem walek atakujacy wyciachany ale nie bylo takich dzwiekow jak u Ciebie. Domyslam się ze jak podniesz tyl quada i zakrecisz kolami to wtedy uda się zaobserwowac czy sa jakies opory.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

_________________
Pozdro
Łukasz


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 17.10.2015 12:03
Posty: 3
Imię: Radek
Quad: Yamaha Kodiak 400
PostWysłany: 23.10.2015 07:13 
Re: Kodiak 400 "chrupanie" w czasie jazdy
Wczoraj rozebrałem tylny dyfer. Jest on w opłakanym stanie i kompletnie do wymiany niestety, ktoś już miał z nim konkretny problem i pospawał go do kupy :zalamka: . Oleju w nim prawie nie było, w środku praktycznie sucho. Bez tylnego dyfra po wrzuceniu na bieg nie ma żadnych niepokojących dźwięków. Z drugiej strony jak włączę przód to coś wyje oraz był problem z "zazębieniem" biegu, po chwili jednak wskoczył. Poniżej dodaje kilka zdjęć oraz link do filmu z przodem Kodiaka

https://www.youtube.com/watch?v=_qxu5H9O03Y

Na jednym z portali widziałem kompletny dyfer z Kodiaka, jednak różni się numerem części. Wizualnie jednak taki sam. Skoro zestawy łożysk i oringów sprzedają od rocznika 2000 do 2003 to dyfer powinien też podejść, czy tak nie jest?


Załączniki:
3.jpg
3.jpg [ 122.97 KiB | Obejrzany 5743 razy ]
2.jpg
2.jpg [ 128.33 KiB | Obejrzany 5743 razy ]
tył1.jpg
tył1.jpg [ 133.42 KiB | Obejrzany 5743 razy ]
 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 5 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.