Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - G450 - problem z odpalaniem
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27.04.2024 08:00



Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
G450 - problem z odpalaniem 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.12.2010 22:10
Posty: 184
Miejscowość: Bełchatów
Quad: Yamaha Grizzly 450
Poprzednie quady: Chinol 250 :)
PostWysłany: 05.01.2017 13:44 
G450 - problem z odpalaniem
Witam,
od jakiegoś czasu zauważyłem problem z odpalaniem mojego miśka. Po naciśnięciu przycisku startu słychać tylko cyknięcie pojedyncze i tyle..zero reakcji, nie jest to "pierdzenie" jak w przypadku rozładowanego akumulatora, ale po prostu CYK. Po kilku próbach quadzik nagle kręci i odpala, więc też nie jest to stały problem.
Czyżby przekaźnik rozrusznika padał ?
Jeszcze zauważyłem coś nowego co może mieć jakiś związek, otóż do tej pory nie dało się odpalić miśka bez naciśnięcia klamki hamulca i nie ważne czy był na biegu do jazdy, czy też na neutralnym, bo czytałem że na neutralnym nie musi być naciśnięta klamka hamulca, a na biegu musi, u mnie klamka musiała być zawsze wciśnięta bo inaczej nie było żadnej reakcji. Teraz nagle mogę odpalać bez wciśniętej klamki, nawet gdy jest na biegu, więc całkowita odmienność od tego co było do tej pory. Zmieniło się to w momencie pojawienia problemu z odpalaniem.

Jakieś sugestie ?

POZDRO !


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.01.2014 10:53
Posty: 3005
Imię: Jacek
Quad: Renegade 850XXC, CF Moto 500
Poprzednie quady: MXU 500i IRS,KingKaczka 750, Renegade 800X
PostWysłany: 05.01.2017 16:35 
Re: G450 - problem z odpalaniem
Z dużym prawdopodobieństwem można założyć że winowajcą jest czujnik (lub któryś z elementów na drodze lewa klamka -czujnik) położenia lewej klamki hamulcowej

_________________
Szukam towarzyszy do wspólnych wypadów z okolic Babic, Ożarowa Mazowieckiego i ogólnie zachodniej części Wa-wy


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.07.2011 18:41
Posty: 2586
Miejscowość: Dolny Śląsk
Imię: Jarek
Quad: TraktoReX 680 :)
Poprzednie quady: Kawka w ciapki 650
PostWysłany: 05.01.2017 17:09 
Re: G450 - problem z odpalaniem
Za klamką powinieneś mieć takie plastikowe pudełko a z niego wychodzi taki cycek który to zawsze wydaje dźwięk kliknięcia jak się wciśnie klamkę hamulca , tam się znajduje całe ustrojstwo odpowiedzialne za odpalanie na biegu , no chyba ,że coś z kablami , u mnie w rinconie problem polegał na tym ,ze nie mogłem odpalić na biegu ,po czym zorientowałem się że przy wciśniętej klamce nie świeci się światło stopu więc zabrałem się do naprawy i okazało się że właśnie te ustrojstwo nie odbijało prawidłowo , nie wiem jak u ciebie ale zobacz czy nie masz czegoś takiego za klamką , zasada działania tego jest prosta wciskasz hamulec cycek wychodzi i jest przejście do startera- klamkę puszczasz przejścia nie ma i nie odpalisz


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.12.2010 22:10
Posty: 184
Miejscowość: Bełchatów
Quad: Yamaha Grizzly 450
Poprzednie quady: Chinol 250 :)
PostWysłany: 05.01.2017 23:04 
Re: G450 - problem z odpalaniem
Tak czytam o tym czujniku w klamce i generalnie to sprawdzę ten guziczek, możliwe że się zasyfił.
Ale....
tutaj taka ciekawostka, otóż lewa klamka w moim G450 pochodzi z G700 bo przerabiałem układ hamulcowy z linkowo-hydraulicznego na pełną hydraulikę, po tej wymianie pozostał mi dwu żyłowy przewód wpinany do oryginalnej klamki i nie bardzo wiedziałem jak to ze sobą skleić (różne gniazda w obu klamkach), więc przewód zaizolowałem i sobie był. Zasada odpalania nie zmieniła się przez to, nie było tylko możliwości zmiany biegu bo nie reagował na wciskanie klamki tylko hamulca nożnego , ale z tym sobie poradziłem. Jednak nadal jak wcześniej można było odpalać tylko gdy nacisnąłem klamkę nawet na neutralnym gdzie teoretycznie na N nie trzeba było klamki wciskać by odpalić, wymagana ona była do odpalania na biegu. U mnie nigdy nie chciał kręcić na biegu, tylko neutralny i klamka wduszona (w pierwszym poście trochę źle napisałem). Później gdzieś czytałem w temacie jakimś że te przewody są od czujnika i odpalania quada, więc je podłączyłem do klamki, ale nic się nie zmieniło, ale nvm...
Wydaje mi się że u mnie jest to powiązane bardziej jakoś z światłem stop niż z tym czujnikiem/guziczkiem w klamce, że gdy się zapala stop to odblokowuje się możliwość kręcenia rozrusznikiem, więc albo tak już z fabryki wyszło, albo poprzedni właściciel jakąś rzeźbę stworzył :uśmiech:

Tak czy siak dzięki, jutro ogarnę ten pstryczek czy tam się jakiś syf nie zebrał i nie blokuje w jakiś sposób.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.07.2011 18:41
Posty: 2586
Miejscowość: Dolny Śląsk
Imię: Jarek
Quad: TraktoReX 680 :)
Poprzednie quady: Kawka w ciapki 650
PostWysłany: 06.01.2017 07:17 
Re: G450 - problem z odpalaniem
ale jeśli nie wciśniesz klamki to ten cycek nie odbije i nie zapali ci się światło stopu , chyba ,że świeci ci się cały czas a jak nie świeci ci się światło stopu po wciśnięciu klamki to znaczy ,ze cycek nie odbija ewentualnie ,jakiś przewód przerwany ewentualnie żarówka spalona ;)


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 5 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.