Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Maly szok. Ciśnienie w oponach Grizzly
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 03.05.2024 18:04



Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Maly szok. Ciśnienie w oponach Grizzly 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.09.2005 22:40
Posty: 6185
Miejscowość: Warszawa
Quad: Było wiele...
PostWysłany: 19.10.2005 15:27 
Maly szok. Ciśnienie w oponach Grizzly
Nie wiem gdzie to najlepiej pasuje, ale to chyba techniczna sprawa ;)
Kupile elektroniczny manometr no opon, od 0.35atm. Zmierzylem Ciśnienie w oonach trochę uzywanego Grizzly. Przod 1.2Atm, tyl 0.9Atm.oooopsss...
W instrukcji jest odpowiednio 0.35 i 03atm. Spuscilem do 0.4 i 0.35, bo nie mam skali ponizezj 0.35 a jestm przy okazji ciezki (100kg).

Nie odczuwam jakiegos plywania quada, za to duzo wiekszy komfort jazdy. Ma szczescie przed pomiarem zrobilem tylko kilka kilometrow....


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.11.2003 22:13
Posty: 510
Miejscowość: Kraków / Nowy Sącz
Quad: g660 / Nissan Patrol GR '92 :D
PostWysłany: 19.10.2005 16:16 
Ogolnie rzecz biorąc, takie ciśnienie jak miałeś na pewno nieodbiło by się na Twoim zdrowiu :)

Ciśnienie w oponach dobierasz od rodzaju terenu, jak jeździsz po terenie piaszczystym to Ciśnienie minimu, szuter: średnie, a kamienie to już na twardo.

_________________
Małe zabawki są dla małych chłopców, duże dla dużych :D "Moja stodoła"


 
Profil Gadu-Gadu
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 19.10.2005 16:38 
Jak jak powiedzial przedmowca, generalnie lepiej miec trochę wyzsze niz za niskie. Jesli zaczniesz jeździć szybciej, za niskie Ciśnienie może spowodowac ze opona może spasc z felgi, lub zejdzie ci Ciśnienie do konca.


 
Profil Facebook WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.04.2005 13:49
Posty: 1429
Miejscowość: małopolska
Quad: Can-Am wszystkie modele :D
PostWysłany: 19.10.2005 16:48 
Shelton napisał(a):
za niskie Ciśnienie może spowodowac ze opona może spasc z felgi, lub zejdzie ci Ciśnienie do konca.


Raczej malo mozliwe zeby opona spadla z felgi - jak zmienialem opony w grizzlym to wulkanizator się dziwil jak bardzo mocno siedzi opona na feldze- jak mu powiedzialem, ze to opona niskocisnieniowa i jakie jest zalecane Ciśnienie to odparl ze nie ma się co dziwic ze jest taka solidna "zakladka" na feldze i trzeba by niemalych sil zeby ja w czasie nawet ciezkiej jazdy zrzucic z felgi. Chociaz jak mowia - Polak potrafi :uśmiech:


MaciekP napisał(a):
Kupile elektroniczny manometr no opon, od 0.35atm. Zmierzylem Ciśnienie w oonach trochę uzywanego Grizzly. Przod 1.2Atm, tyl 0.9Atm.oooopsss...


Kupowales spcjalnie do grizzlego ? przeciez w zestawie z kluczami pod siedzniem masz taki fajny mechaniczny manomter do pomiaru cisnienia w kołach.


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.11.2003 22:13
Posty: 510
Miejscowość: Kraków / Nowy Sącz
Quad: g660 / Nissan Patrol GR '92 :D
PostWysłany: 19.10.2005 17:06 
Nie wszyscy dostali w komplecie takie klucze :)

_________________
Małe zabawki są dla małych chłopców, duże dla dużych :D "Moja stodoła"


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.09.2005 22:40
Posty: 6185
Miejscowość: Warszawa
Quad: Było wiele...
PostWysłany: 19.10.2005 17:46 
ano nie wszyscy (cristo tryumfuje :D ).
Skoro swobodnie można operowac cisnieniem w zaleznosci od warunkow, to jaki jest bezpieczny zakres?
Czy te 1.2/09 A bylo dopuszczalne?


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.11.2005 22:40
Posty: 41
Miejscowość: Wroclaw
Quad: KFX700
PostWysłany: 18.05.2006 17:47 
Ciśnienie w oponach szosowych
mysle ze dopisze do tematu.jakie dac Ciśnienie w szosowych maxxisach?napisane jest zeby do wyscigow nie przekraczac 25 psi.To jednak wielka wartosc i nie wiem ,czy to wskazane dla quada -przyzwyczailem się do 6-7 psi w oponach terenowych.Sa jakies dane co do cisnienia w oponach oprocz plakietki na quadzie?
pozdrawiam


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.04.2005 13:49
Posty: 1429
Miejscowość: małopolska
Quad: Can-Am wszystkie modele :D
PostWysłany: 18.05.2006 18:19 
nie masz nic na oponie ?? - powinna być przynajmniej wartośc max. jakiej nie należy przekraczać

_________________
Nigdy nie kłóć się z głupcem - ktoś mógłby nie zauważyć różnicy.
Nie polemizuj z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pobije doświadczeniem.


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.05.2005 23:16
Posty: 1602
Miejscowość: ALCATRAZ TEAM Warszawa-Białołęka
Quad: Can-Am 800: super silnik a reszta taka sobie
PostWysłany: 18.05.2006 18:32 
christo napisał(a):
Raczej malo mozliwe zeby opona spadla z felgi

Żeby spadła na zewnątrz to pewnie potrzeba sporych sił, ale do zrzucenia gumy do środka to zdarza się często na szybkich przejazdach przy dużej prędkości. Przeciążenia są tak duże, że to małe ciśnienie nie jest w stanie wytrzymać nacisku i opona rozszczelnia się. Tak też mi się stało ostatnio w Siemiatyczach na tylnym kole. Na dodatek napompowanie nic nie dało, gdyż na bokach w miejscu w którym ma być szczelny styk między felgą a oponą nadostawało się mnóstwo piachu. Trzeba było oponę zdjąć, wyczyścić i założyć jeszcze raz.
Następną rundę jechałem na większym ciśnieniu, ale odczuwałem gorsze prowadzenie. I to jest pewien kłopot.

Najlepszym rozwiązaniem są felgi jakie pokupowali sobie nasi mistrzowie enduro, m.in. Artur i kilku innych. Mają super fajne felgi z obręczą ściskającą rant opony z dwóch stron. Dzięki temu nawet na mniejszym ciśnieniu nie zgubią opony (i nie rozszczelnią też).

No ale mistrzowie muszą mieć mistrzowski sprzęt :D

_________________
ALCATRAZ ;)


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 9 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.