Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - coś obciera podczas jazdy
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 20.04.2024 03:28



Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
coś obciera podczas jazdy 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.03.2009 21:05
Posty: 137
Quad: Yamaha Grizzly 660 , Aeon Cobra 220
PostWysłany: 22.01.2017 09:35 
coś obciera podczas jazdy
Witam.Po ostatnim zimowym wypadzie zauważyłem dziwny hałas dobiegający z okolicy wariatora.Gdy ruszam i jadę powoli wyraźnie słychac jak coś cyklicznie obciera.Brzmi jakby coś ocierało nie ciągle tylko przez 1 s podczas obrotu koła.
Jak podniosłem tył potem a przód i na luźno kręciłem kołami to nic nie słychać.Jak podniosłem tył i wrzuciłem bieg do przodu jak i potem do tyłu w powietrzu kołami i dodałem gazu nic nie słychać.Jak quad jedzie na kołach po ziemi to wtedy coś słychać.Jak położę rekę na obudowie wariatora to czuję jak tam coś obciera regularnie.Na pewno wcześniej odzywało się łożysko jednokierunkowe, czasem przepuszczało i przy hamowaniu silnikiem było słychać wyraźnie z wariatora dziwny hałas.Jednak nic nie obcierało podczas jazdy>do przodu i do tyłu jednakowy dźwięk.Czy ktoś wie co to może być?


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2011 17:37
Posty: 3420
Miejscowość: wielkopolska wschodnia
Imię: Robert
Quad: g700 2014 camam 800xxc 2015
Poprzednie quady: Eiger, KVF 650, g700 2012
PostWysłany: 22.01.2017 09:47 
Re: coś obciera podczas jazdy
Kolego, o co Ty pytasz, po co pytasz w zasadzie.
Wez odkrec obudow I zobacz co jest grane, rozkrecenie to powiedzmy 10 minut roboty. Dziecko da rade te kilka srobek odkrecic.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.03.2009 21:05
Posty: 137
Quad: Yamaha Grizzly 660 , Aeon Cobra 220
PostWysłany: 01.08.2017 22:19 
Re: coś obciera podczas jazdy
I wszystko już jasne - do wymiany poszedł pasek , rolki ( cieższe - 22g bo okazało się, że ktoś już tam grzebał wcześniej i miałem tylko 6 rolek gdyż ułamany jest kawałek wariatora w środku i nie utrzyma jednej rolki) , kliny oraz kosz wariatora , uszczelniacze. Przy okazji profilaktycznie wymieniłem wszystkie łożyska w sprzęgle.W związku z tym mam do odsprzedania łożysko jednokierunkowe oraz łożysko dzwona to duże w dobrym stanie. Gdyby ktoś był chętny piszcie na priv.Quad o wiele szybciej się zbiera. Jestem bardzo zaskoczony przyśpieszeniem :)


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 3 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.