Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Testowanie Yamahy Grizzly 700 4x4 EFI
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 16.06.2024 09:48



Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Testowanie Yamahy Grizzly 700 4x4 EFI 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.09.2005 22:40
Posty: 6185
Miejscowość: Warszawa
Quad: Było wiele...
PostWysłany: 14.10.2006 21:36 
Ja mam 186cm i waże bardzo okrągłą ilość kg, więc jestem duży.
Bomba jest dla mnie w sam raz.
Shelton jest raczej na przeciwnym biegunie.
Uderzanie kolanem w gaz zdażyło mi się ze 2 razy.
To nie jest kwesja wzrostu. Po prostu kierownica jest dość nisko.
Nowy Grizzly jest jak krótki i szeroki. Ma mase zalet, ale jak szukasz radosci i adrenality to Bomba jest nie do pobicia. Jak szukasz pełzania, trialowych zabaw, ciasnej jazdy itp, to Grizzly jest lepszy.
Bomba jest na tyle potężna, że znika gdzieś twoja waga i rozmiary. Ona sobie z tego nic nie robi.


 
Profil
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 14.10.2006 21:55 
No i Bomba pieknie robi wheeliee, nic trudnego wysta4czy polruchu manetki...


 
Profil Facebook WWW

Rejestracja: 13.08.2005 18:16
Posty: 737
Quad: Suzuki Vinson Renegade X Kawasaki TERYX 750 - RUW
PostWysłany: 16.10.2006 20:29 
Ja jako wierny zwolennik marki Suzuki sceptycznie podszedłem do przejazdzki Yamaha(nie lubie tej marki). Powiem tak : Jest o wiele lepiej niz w 660.
Plusy: Wystarczajaca moc
Lepsza stabilnosc na trawersach
Zawieszenie nadajace się do skoków i takie bardziej sprezyste
Ogolnie pewniej się siedzi , bardziej poreczny
WSPOMAGANIE super sprawa rewelka można załaczyc 4x4 i smigac miedzy pachołkami bez problemów
Lepiej umiejscowione odpowietrzenie przekładni
wahacze przednie o innym kształcie dajace wiekszy przeswit z przodu
Minusy:SRODEK CIEZKOSCI BARDZO PRZESUNNIETY DO TYLU. Dla mnie osobiscie to jest bardzo duza wada
siedzi się prawie na tylnym kole. zbiornik paliwa z tyłu. Ja nie wiem jak tym da się podjezdzac pod na
prawde strome wzniesienia. Jeszcze przy tej mocy postawienie na tylne koła to jest chyba norma.
Bardzo duzy (chyba jeszcze wiekszy niz w 660) miejsce na filtr powietrza miedzy nogami. Czułem się jak
bym siedział na koniu. Bardzo mi to ograniczało mozliwosci balansowania ciałem.
No i szkoda ze nie zrobili wreszcie mocniejszych bagazników i jakiegos bampera z przodu.
Ogolnie oceniam o wiele lepiej niz 660 ale głownie przez wspomaganie. Zobaczymy jak będzie z awaryjnoscia.


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 07.12.2006 02:23
Posty: 1
Miejscowość: Sopot
Quad: Yamaha Grizzly 700 FI
PostWysłany: 21.04.2007 00:28 
Posiadam Yamahe Grizzly 700 FI i ejst naprawdę dużo lepsza niż jej poprzednik którego też posiadałem na nowym miśku czuję się dużo pewniej sterownośc jest dużo lepsza przez wspomaganie bardzo duży plus mocy też ma więcej niż poprzednik nic tylko jeździć :)

_________________
Image


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.10.2004 10:20
Posty: 873
Miejscowość: Nysa "Draper City"
Quad: Polaris 850 Xp
PostWysłany: 21.04.2007 06:19 
Markus napisał(a):
Czułem się jak
bym siedział na koniu

Naprawdę szczerze ci zazdroszczę tego uczucia, dawno bym już śmigał G700 :uśmiech:
ja się czułem jak na kucyku z sztywnymi nóżkami :?


 
Profil Facebook

Rejestracja: 18.06.2006 23:26
Posty: 38
Miejscowość: Mazury
Imię: Marcin
PostWysłany: 29.04.2007 22:35 
Czy przyspieszenie i v-max w Grizzly 700 znaczaco różni się od G660?? W ogóle sprawdzał ktoś predkość max G700? ( szukałem na forum ale nic nie ma na ten temat)
Jazda w dwie osoby jest możliwa, a raczej czy jest wygodna?


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.05.2005 23:16
Posty: 1602
Miejscowość: ALCATRAZ TEAM Warszawa-Białołęka
Quad: Can-Am 800: super silnik a reszta taka sobie
PostWysłany: 29.04.2007 23:05 
Marol napisał(a):
Czy przyspieszenie i v-max w Grizzly 700 znaczaco różni się od G660?? W ogóle sprawdzał ktoś predkość max G700?

Trochę ponad 100 km/h 105 - 108 km/h poleci na oponach z delikatnym bieżnikiem po utwardzonej nawierzchni. Pod względem prędkości max nie ma wielkiej różnicy do G660.
Za to pod względem przyśpieszenia i elastyczności dużo lepiej.
Marol napisał(a):
Jazda w dwie osoby jest możliwa, a raczej czy jest wygodna?

Jest możliwa, ale maksymalnie niewygodna i nawet niebezpieczna.
G700 ma chyba najkrótszą kanapę z wszystkich dużych quadów. Do jazdy we dwójkę gorszego nie znajdziesz.

_________________
ALCATRAZ ;)


 
Profil Facebook Gadu-Gadu

Rejestracja: 18.06.2006 23:26
Posty: 38
Miejscowość: Mazury
Imię: Marcin
PostWysłany: 29.04.2007 23:27 
Jazda w dwie osoby jest możliwa, a raczej czy jest wygodna?

GALILEUSZ napisał(a):
Jest możliwa, ale maksymalnie niewygodna i nawet niebezpieczna.
G700 ma chyba najkrótszą kanapę z wszystkich dużych quadów. Do jazdy we dwójkę gorszego nie znajdziesz.

Ale kufer z siedzeniem dla pasażera można zamontować??


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.04.2005 13:49
Posty: 1429
Miejscowość: małopolska
Quad: Can-Am wszystkie modele :D
PostWysłany: 30.04.2007 09:02 
Marol napisał(a):
Ale kufer z siedzeniem dla pasażera można zamontować??

..można ale .... kufry z siedzeniami sa przeznaczone tylko do siedznia NA POSTOJU ( zobacz jak sa mocowane :oczy: ), po drugie , jak już bedziesz jechał w 2 osoby z tym kufrem to przy pierwszym lepszym podjezdzie fikniesz kozła do tyłu :diabeł:

_________________
Nigdy nie kłóć się z głupcem - ktoś mógłby nie zauważyć różnicy.
Nie polemizuj z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pobije doświadczeniem.


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08.11.2005 00:22
Posty: 144
Miejscowość: okolice Warszawy
Quad: Pati :-), G 700, G 125
PostWysłany: 30.04.2007 22:28 
Marol napisał(a):
Ale kufer z siedzeniem dla pasażera można zamontować??


Quady nie sa przeznaczone do jazdy we 2 osoby :!: Oczywiście oprócz wersji specjalnie do tego przeznaczonych (np X2 Polaris czy Max Bomba). Na G700 masz wyraźne oznaczenie, że jazda z pasażerem jest zabroniona.
Przy dociążeniu tyłu quad po prostu nie skręca (lub robi to bardzo niechętnie), a tym, że w naszym kraju mogą być rejestrowane na 2 osoby, nie należy się przejmować ;) .
Poza tym jestem przeciwnikiem montowania twardych (a zwłaszcza dużych)kufrów w quadach. Czasami ucieczka do tyłu może być jedynym sposobem wyjścia z opresji, a kufer skutecznie to uniemożliwi.

_________________
Pozdrawiam, Planus
www.quadteam.pl


 
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.09.2006 12:33
Posty: 481
Miejscowość: z Marsa
Quad: Mitsubishi Zero
PostWysłany: 01.05.2007 10:01 
Święte słowa Wojtku
ale spróbuj to wytłumaczyć mojej Zuzi, którą poznałeś nad Wisłą, zanim sama zacznie jeździć muszę ją posadzić na kufrze (do tej pory jechaliśmy dwukrotnie G700 i siedziała przede mną, jest to w miarę wygodne, tyle, że rośnie jak na drożdżach i trochę zasłania widoczność :lol: )
G700 ma o 7cm krótszą kanapę w porównaniu do G660, widziałem jak jedna pani zabrana na pasażera podskoczyła na przeszkodzie i wyrżnęła ogonem o konstrukcję bagażnika-tyle gwiazd nawet astronom nie widzi zbyt często na raz.
Dlatego zaopatrzyłem się w kufer Quadraxa z fotelem. Idealnie pasuje do G700, Muszę tylko przerobić mocowanie. Christo ma 100% rację, że oryginalne zaczepy są symboliczne (czyli lipne).

Mam spore doświadczenie w jeździe w 2 osoby na pojazdach 1 osobowych. Jest to mało komfortowe zwłaszcza dla kierowcy, bo trzeba jechać zupełnie inaczej i jest wręcz męczące. Raczej poruszam się powoli i po płaskim, na większych trawersach pasażer zawsze pieszo. Staram się wybierać trasy o równej nawierzchni (inaczej pasażer skacze jak piłka). Uwaga na ręce pasażera, może się zdażyć, że trzyma je szeroko na skrajnym obrysie bagażnika. To bardzo niebezpieczne w wąskich miejscach.

A w ogóle to chętnie kupiłbym quada 2 osobowego, tyle że Yamaha ich nie robi, w inne nie wchodzę.

_________________
Życie na łonie przyrody odpowiada mi.


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 43 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.