Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Biały olej w dyfrze
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 19.04.2024 19:21



Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Biały olej w dyfrze 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 22.06.2019 07:26
Posty: 4
Quad: Arctic Cat 650
PostWysłany: 24.02.2020 20:26 
Biały olej w dyfrze
Witam. Ostatnio wymieniałem olej w dyfrze, Grizzly 700 i wyleciał totalnie biały olej, podejrzewam że dostała się woda i moje pytanie brzmi czy jest możliwość żeby dk dyfra dostała się woda? Czy to jest normalne jeśli długo się nie wymienia oleju czy raczej jakieś uszczelnienie puściło?


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.07.2011 18:41
Posty: 2586
Miejscowość: Dolny Śląsk
Imię: Jarek
Quad: TraktoReX 680 :)
Poprzednie quady: Kawka w ciapki 650
PostWysłany: 24.02.2020 20:57 
Re: Biały olej w dyfrze
przyjrzyj się dobrze miejscom gdzie wchodzą półosie i główny wałek napędzający czy nie ma widocznych tłustych plam ,przy okazji sprawdź odpowietrzenie czy wężyk jest na miejscu i nie jest rozdarty lub dziurawy , jeśli chodzi o sam objaw nie jest to normalne nawet jeśli się nie wymienia długo oleju , w większości przypadków winowajcami są uszczelniacze na półosiach , choć często odpowietrzenie ulega uszkodzeniu w szczególności jeśli są zamontowane tzw. harmonijki a nie wężyki które są pociągnięte w najwyższe punkty quada pod kierownicą.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.11.2014 14:22
Posty: 25
Miejscowość: gdzieś na jurze
Imię: Kamyq
Quad: g7
Poprzednie quady: kvf750
PostWysłany: 10.09.2020 15:12 
Re: Biały olej w dyfrze
a wycieka ten olej z dyfra? Jeżeli nie i jego poziom się nie zmienił w dyfrze, to jest ok, wymiana zgodnie z serwisówką. W Brute Force też tak miałem i dowiedziałem się w serwisie kawy, że to jest normalne, taki jest olej przekładniowy i tak się zachowuje.


 
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 3 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 15 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.