Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Wsteczne światło z czujnika wstecznego w Yamaha Grizzly 700
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 20.04.2024 01:06



Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Wsteczne światło z czujnika wstecznego w Yamaha Grizzly 700 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 30.03.2020 18:00
Posty: 4
Imię: Tomasz
Quad: Grizzly 700
PostWysłany: 01.04.2020 17:45 
Wsteczne światło z czujnika wstecznego w Yamaha Grizzly 700
Witajcie. To mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość. :D
Mianowicie zachciało mi się dorobić do mojego Grizzly lampę biegu wstecznego. Wszystko zrobiłem zgodnie ze sztuką (przynajmniej tak mi się wydaje). Zasilanie wziąłem od tylnej lampy, podłączyłem przekaźnik bistabilny(rozłączny) i praktycznie wszystko działa. Lampa się zaświeca gdy wrzucę wsteczny lecz gdy wrzucę inny bieg lampa dalej świeci. Dopiero gdy włączę po raz kolejny wsteczny dopiero gaśnie.
Moje pytanie do Was czy jest jakaś opcja żeby lampa zaświeciła po włączeniu wstecznego i gasła przy wyłączeniu?
Z góry dziękuję. Pozdrawiam


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.12.2009 15:41
Posty: 2266
Miejscowość: Zasole Bielańskie Oświęcim
Quad: Renegade 800, Grizzly 700
Poprzednie quady: Vinson 500 inne motocykle
PostWysłany: 02.04.2020 11:00 
Re: Wsteczne światło z czujnika wstecznego w Yamaha Grizzly
A co pokazuje się na liczniku chodzi o kontrolke wstecznego
w Grizzly na tym czujniku jest stale przejście (stały minus) i dopiero po wrzuceniu wstecznego obwód się przerywa
same czujniki są czesto uszkodzone to typowe dla tego modelu dlatego pytam czy kontrolka normalnie gaśnie i zaświeca się


 
Profil

Rejestracja: 30.03.2020 18:00
Posty: 4
Imię: Tomasz
Quad: Grizzly 700
PostWysłany: 02.04.2020 11:54 
Re: Wsteczne światło z czujnika wstecznego w Yamaha Grizzly
Po wrzuceniu wstecznego zapala się kontrolka R na liczniku a po wrzuceniu innego biegu kontrolka gaśnie i zaświeca analogowo następna wrzuconego biegu. Wszystko sprawne tylko czujnik daje impuls na przekaźnik tylko po włączeniu i wtedy przekaźnik przekazuje prąd dalej (na lampę) po wyłączeniu biegu już tego sygnału nie ma i lampa świeci dalej. Dopiero gaśnie po ponownym wrzuceniu wstecznego kiedy znowu impuls da sygnał na przekaźnik.

-- dodano 02.04.2020 11:54 --

Myślałem że jeżeli jest staly minus na czujniku to impuls pójdzie gdy go rozłącze wrzucając wsteczny (i tak się dzieje) ale i gdy go złącze spowrotem tzn wyrzucę wsteczny to tak samo da impuls a to już się nie dzieje...


Ostatnio zmieniony przez Grizzly700, 02.04.2020 11:54, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 3 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 86 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.