Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Wsteczne światło z czujnika wstecznego w Yamaha Grizzly 700
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 18.04.2024 15:11



Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Wsteczne światło z czujnika wstecznego w Yamaha Grizzly 700 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 30.03.2020 18:00
Posty: 4
Imię: Tomasz
Quad: Grizzly 700
PostWysłany: 02.04.2020 20:29 
Wsteczne światło z czujnika wstecznego w Yamaha Grizzly 700
Witajcie. To mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość. :D
Mianowicie zachciało mi się dorobić do mojego Grizzly lampę biegu wstecznego. Wszystko zrobiłem zgodnie ze sztuką (przynajmniej tak mi się wydaje). Zasilanie wziąłem od tylnej lampy, podłączyłem przekaźnik bistabilny(rozłączny) i praktycznie wszystko działa. Lampa się zaświeca gdy wrzucę wsteczny lecz gdy wrzucę inny bieg lampa dalej świeci. Dopiero gdy włączę po raz kolejny wsteczny dopiero gaśnie.
Moje pytanie do Was czy jest jakaś opcja żeby lampa zaświeciła po włączeniu wstecznego i gasła przy wyłączeniu?
Z góry dziękuję. Pozdrawiam


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31.05.2018 07:06
Posty: 114
Miejscowość: Żukowo woj. Pomorskie
Imię: Sebastian
Quad: Yamaha Grizzly 550
PostWysłany: 02.04.2020 23:06 
Re: Wsteczne światło z czujnika wstecznego w Yamaha Grizzly
..ja osobiście zrobiłbym taką lampę na osobnej instalacji a nie podłączał się pod istniejące światło. U siebie zrobiłem je na włącznik z dwóch powodów: 1 nie chcę aby zapalało się w dzień jak wrzucam wsteczny 2. Często w nocy w terenie potrzebne jest to światło nawet jak nie wrzucasz wstecznego.

_________________
Zapraszam na kanał na Youtube: https://www.youtube.com/channel/UC6xEFi ... irmation=1


 
Profil

Rejestracja: 30.03.2020 18:00
Posty: 4
Imię: Tomasz
Quad: Grizzly 700
PostWysłany: 02.04.2020 23:47 
Re: Wsteczne światło z czujnika wstecznego w Yamaha Grizzly
Rozumiem. Dzięki za info. Myślałem również o dodatkowym wyłączniku żeby zapalac właśnie w przypadkach gdy nie mam włączonego wstecznego ale to jest dodatkowe, a głównie właśnie chciałbym automatycznie zapalane po wrzuceniu wstecznego. Mogę zrobić bezpośrednio z Aku żeby nie ingerować w istniejącą instalacje tylko nie wiem jak rozwiązać sprawę z tym czujnikiem.. gdyby ktoś mi pomógł byłbym wdzięczny.


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 3 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.