Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - YFZ 450r z 2012r - nowy kupię !
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 13.05.2024 18:00



Odpowiedz  [ 1 post ] 
YFZ 450r z 2012r - nowy kupię ! 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.01.2011 11:38
Posty: 111
Miejscowość: Warszawa
Imię: Adrian
Quad: Honda TRX 450r Sportrax
PostWysłany: 26.08.2013 20:22 
YFZ 450r z 2012r - nowy kupię !
Dzwoniłem dzisiaj do minimum 9 ( głownie warszawskich ) dealerów, właściwie tylko jeden z nich ( z Tarnowa ) miała doskonałą wiedzę odnośnie towaru który sprzedaje i dodatkowych usług typu, raty, leasing czy homologacja quada. Byłem pod wrażeniem, szczególnie, że poprzednicy prezentowali dno i metr mułu ;)

Podzielę się z Wami tym czego się dowiedziałem, być może ktoś z Was ma źródło gdzie znajdę to czego szukam.

YFZ 450r z 2012 nie dostępny i nie osiągalny, - tego właśnie szukam, może inaczej...

dostępna praktycznie od ręki jest jedynie:

zwykła YFZ 450 z 2013r koszt około 28 000zł brutto

Dodatkowo na raty nie kupimy quada bez homologacji, a jeżeli chcemy homologację to +3k, leasing też jest problematyczny ( quad musi mieć AC a to 10% wartości quada aczkolwiek gość ogarnie na ciągnik rolniczy wtedy to groszowa sprawa ) także z uwagi na ewentualny brak homologacji trzeb skorzystać z leasingu europejskiego - jest o tym sporo informacji w necie.

Reasumując ogólnie lepiej sprzedają się quady 4x4 niż ośki, dystrybutorzy robią zamówienia czy też prognozy oparte na jakiejś tam historii sprzedaży tak aby nie mieli nad zapasu w postaci niesprzedanych quadów, podobnie producenci. Producenci bazują na prognozach "dystrybutorów" jak i własnej historii sprzedaży z minionych lat. Poprawili takżę minimum zapasu jakie powinni posiadać aby zostawało jak najmniej niesprzedanych egzemplarzy. Ponieważ to prowadzi do tego iż wyprzedają niesprzedane modele tym samym zarzynają sobie na nich marżę. Oczywiście my konsumenci na tym korzystamy :)

Ceny katalogowe: ( na zamówienie ) ceny brutto:

YFZ 450r z 2013r to koszt okolo 43 000 zł
YFZ 450r S z 2013r okolo 45 000 zł
yfm 700r z 2013r 38 500 zł
YFZ 700r S z 2013r 40 500 zł

Oczywiście ceny można negocjować i różnią się one nieznacznie u różnych dealerów.

Ps. Honda natomiast ma w ofercie już tylko TRX 90 i jakieś dwie 4x4 - KATASTROFA !!! nie produkują już TRX 450 i 700 :( tak więc pogodziłem się już z tym i poszedłem w stronę Yamahy.


Może komuś kto szuka nowego quada przyda się ta wiedza.

_________________
TranS-Squad Team


 
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 1 post ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.