Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - problem: Raptor-gorący wydech
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 06.06.2024 00:13



Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
problem: Raptor-gorący wydech 
Autor Wiadomość
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 16.09.2008 19:07 
bart_b napisał(a):
No to ciekawe co piszecie ale na 3 znane mi raptory we wszystkich trzech jest dokladnie to samo czyli na postoju kolektory przy wyjsciu z glowicy rozgrzewaja się do czerwonosci a na setki motocykli ktore w zyciu widzialem w 100% przypadków dzialo się dokladnie to samo. wszystkie popsute?? nie wydaje mi się


Wszystko pytanie w jakim stopniu. Druga sprawa jak zmieniasz tłumik ZAWSZE musisz zmienić dysze lub przeprogramować wtrysk.


 
Profil Facebook WWW
Mod-Team Member & Moderator Działu Zawody Polskie & Zagraniczne & Zawodnik ATV Polska
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.05.2007 20:37
Posty: 6686
Miejscowość: Wrocław :-)
Imię: Krzysiek
Quad: 2xKFX450
Poprzednie quady: KFX250 TRX250 YFM200 2xYFM350 YFZ350 LTZ400 2xYFZ450 2xLTR450
PostWysłany: 16.09.2008 21:25 
Shelton napisał(a):
ZAWSZE musisz zmienić dysze lub przeprogramować wtrysk.

Dokładnie.
Sorki ale chyba nie w naszym interesie jest wprowadzać was w błąd.
Jeśli uważacie, że nagrzewanie się kolektorów do czerwoności nie szkodzi w niczym i jest naturalnym objawem, to .... :oczy: no to może chociaż nie propagujecie tego tutaj, bo to być może innym nie pomoże :bezradny:

_________________
Facebook ATV Polska - codziennie nowe ciekawostki dla miłośników quadów


 
Profil Facebook
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.07.2008 22:42
Posty: 267
Miejscowość: Częstochowa
Quad: Rapeć 700 na gazie
PostWysłany: 17.09.2008 17:39 
no ale dla czego twierdzisz ze to zly objaw skoro tak się dzieje we wszystkich pojazdach?? odpal swojego quada i niech popracuje na wolnych z 10 min. bedziesz mial dokladnie to samo.

na pewno wiesz jaka jest temperatura spalin (bardzo wysoka) a stal tak wlasnie reaguje na nagrzanie. jak dla mnie jest ok.

_________________
www.mojemotocykle.za.pl


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Mod-Team Member & Moderator Działu Zawody Polskie & Zagraniczne & Zawodnik ATV Polska
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.05.2007 20:37
Posty: 6686
Miejscowość: Wrocław :-)
Imię: Krzysiek
Quad: 2xKFX450
Poprzednie quady: KFX250 TRX250 YFM200 2xYFM350 YFZ350 LTZ400 2xYFZ450 2xLTR450
PostWysłany: 17.09.2008 17:59 
bart_b napisał(a):
odpal swojego quada i niech popracuje na wolnych z 10 min. bedziesz mial dokladnie to samo.

Chodzi o to, że ja tak właśnie miałem po zmianie wydechu na AKRAPOVIĆ'a - grzał się na wolnych do białości, ustąpiło po wgraniu nowej mapy :)

_________________
Facebook ATV Polska - codziennie nowe ciekawostki dla miłośników quadów


 
Profil Facebook
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 17.09.2008 18:51 
bart_b napisał(a):
no ale dla czego twierdzisz ze to zly objaw skoro tak się dzieje we wszystkich pojazdach?? odpal swojego quada i niech popracuje na wolnych z 10 min. bedziesz mial dokladnie to samo.

na pewno wiesz jaka jest temperatura spalin (bardzo wysoka) a stal tak wlasnie reaguje na nagrzanie. jak dla mnie jest ok.


Trzymaj się tego kurczowo i dzwoń do mnie po nową głowicę i tłok. Jak zadzwonisz po dół silnika, to biorę w leasingu nową furę. :D :D Nie ma problemu, nikt nikogo nie namawia do czegoś takiego. Owszem kolektor może się tak grzać po ostrym łojeniu, ale nie na postoju. Za uboga mieszanka. Oczywiście jest druga strona medalu, zakładając, że nic nie zmieniałeś taką mieszankę możesz mieć na biegu jałowym, żeby spełnić emisję czystości spalin...


 
Profil Facebook WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.07.2008 22:42
Posty: 267
Miejscowość: Częstochowa
Quad: Rapeć 700 na gazie
PostWysłany: 17.09.2008 21:43 
nie trzymam się tego kurczowo ALE wyciagam nowego quada z paczki to zakladam ze tak jest dobrze. mam motocykl z przebiegiem prawie 40 000km i dzieje się tak od zawsze a motocyklowi nic nie jest, kolega ma inny motocykl też z kolektorami ze stali nierdzewnej i jest dokladnie to samo, kolejny kolega ma układa tytanowy (fabrycznie) i jest tak samo. moge tak dalej mnozyc przypadki w ktorych tak sprawa wyglada w zwiazku z powyzszym jest przyczyna na podstawie ktorej można twierdzic ze tak po prostu jest. zgadza się

Co do kwestii takiej sytuacji po zmianie układu na przelotowy jest oczywistym ze trzeba przestroic uklad zasilania bo przez zwiekszenie szybkosci opróżniania wydechu ze spalin mieszanka ubożeje, natomiast wszystkie wymienione przeze mnie przypadki pracuja na układach fabrycznych a ich przeglad jest spory bo jeden to motocykl typowo sportowy, drugi sportowo turystyczny a kolejny typowo turystyczny.

oczywiscie nie dzieje się to po 5 minutach tylko po dluzszym czasie a widoczne jest tylko w ciemnosciach. w ciągu dnia tego nie widac.

_________________
www.mojemotocykle.za.pl


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.