Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Wspomaganie w przeprawówce tak czy nie
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27.04.2024 14:44



Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Wspomaganie w przeprawówce tak czy nie 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08.09.2009 12:09
Posty: 179
Miejscowość: Kraków
Quad: King Quad 750
PostWysłany: 08.09.2009 12:32 
Wspomaganie w przeprawówce tak czy nie
Jestem na etapie kupna quada typowo do jazdy w teren z wyjazdami na imprezy włącznie.
Część osób poleca wspomaganie fajne nie męczy rąk można dużo szybciej jezdzić po dziurach .
przeciwnicy mówia ze to się szybko psuje szczególnie po zatopieniu.

Nie wiem w co celować różnica w cenie zakupu też jest znacząca.
Myślę też o swoim młodym który na pewno też będzie chciał jeździć na quadzie.

_________________
Ja to mam szczęście.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.10.2007 22:02
Posty: 106
Miejscowość: Włocławek
Quad: Grizzly 700
PostWysłany: 08.09.2009 12:38 
Re: Wspomaganie w przeprawówce tak czy nie
Nawet nie ma się nad czym zastanawiać. Jeśli masz możliwość kupić quada ze wspomaganiem to bierz i się nie pytaj !!! To jest tak jak byś wybierał samochód z lub bez wspomagania. Oczywiście znajda się przeciwnicy wspomagania ale jak znam życie to sa to osoby które nigdy ze wspomaganiem nie jeździły w terenie. :) Najważniejsza zaleta w terenie to nie jest to że się łatwiej kręci (chodź to też zaleta) a to że amortyzuje uderzenia kół o nierówny teren. Wierz mi że Twoje nadgarstki będą Ci wdzięczne. :)

_________________
Bandzior

http://www.atvwloclawek.pl
http://pl.youtube.com/bandziorgg
http://picasaweb.google.pl/ATVWloclawek


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.10.2008 21:39
Posty: 586
Miejscowość: śląsk
Quad: pojazd prawdziwego wieśniaka
PostWysłany: 08.09.2009 12:39 
Re: Wspomaganie w przeprawówce tak czy nie
przeciwnicy,to ci którzy go nie mają,ale bardzo by chcieli,(co nieco usłyszeli,że tam Heniowi padło,i powtarzają bzdury)albo nie mają zielonego pojęcia ,o jeżdzie ze wspomaganiem,albo cierpią na chroniczny brak kasy-czytaj zazdrośnicy :^^D:
....bierz gada ze wspomożką,a będziesz się cieszył,jazdą,a nie walką z kierownicą....


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.04.2009 19:54
Posty: 655
Miejscowość: okolice wałbrzycha
Quad: La Chupacabra
PostWysłany: 08.09.2009 13:00 
Re: Wspomaganie w przeprawówce tak czy nie
jakby wspomagania było złe to by go nie wprowadzali kolejni producenci a teraz oprócz Yamahy już w Suzuki, polarisie a u innych to pewnie tylko kwestia czasu

_________________
Kuba

Dziś mam szczęście - udało się dotrzeć, choć niejedno miejsce wzbudzało emocje


 
Profil Gadu-Gadu
A.P.T. Poznań Team
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.09.2008 22:19
Posty: 75
Miejscowość: Gniezno
Quad: G700
PostWysłany: 08.09.2009 13:41 
Re: Wspomaganie w przeprawówce tak czy nie
Jeździłem kiedyś Vinsonem 500 i kiepsko pod względem bolących łapek wspominam ten czas. Jeżdząc po polnych drogach czy leśnych z prędkościami 50 czy 100km/h nie będziesz czuł dużej różnicy, ale kiedy zjedziesz z drogi, zaczniesz przedzierać się między drzewami, wjedziesz w ciasny wąwóz i tam będziesz kombinował jak zawrócić to dopiero poznasz prawdziwe zalety wspomagania. Jeżdząc Vinsonem po takich miejscach po 1h łapki bolały, w G700 nie występuje problem. Co do awaryjności to pierwsze modele np. G700 podobno miały choroby wieku dziecięcego ale ja mam model 2008 i 2009 i narazie żadnych problemów. Jeśli myślisz o quadzie Yamahy to polecam, jeśli myślisz o innych firmach to uważaj. Każda firma wprowadzając nowe rozwiązanie naraża się na choroby wieku dziecięcego i dopiero po jakimś czasie, gdy zdobędzie doświadczenie to je poprawia.
ps. i żeby nie było- nie jestem wielkim fanem Yamahy, czekam aż Honda będzie miała 70KM i wspomę a wtedy matka allegro pozbędzie się moich niedzwiadków:-)


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08.09.2009 12:09
Posty: 179
Miejscowość: Kraków
Quad: King Quad 750
PostWysłany: 08.09.2009 21:40 
Re: Wspomaganie w przeprawówce tak czy nie
Bardzo dziękuje za odpowiedzi trudno trzeba powiększyć budżet .
Mnie też bardzo przekonywało to tłumienie drgań. :wizi:

Jak Kupię gada będą problemy na pewno skorzystam z rad kolegów.

Pozdrawiam

_________________
Ja to mam szczęście.


 
Profil

Rejestracja: 19.05.2009 22:50
Posty: 564
Miejscowość: Warszawa
Imię: Paweł
Quad: Grizzly 700 EPS CAMO '13, Grizzly 700 EPS RED '08
Poprzednie quady: Yamaha Grizzly 700 EPS GREEN '08
PostWysłany: 10.09.2009 12:58 
Re: Wspomaganie w przeprawówce tak czy nie
Nic się nie dzieje ze wspomaganiem po zatopieniu, mój Misiek już 2 razy nurkował i wszystko Ok , miałem okazję jeździć na Quadzie ze wspomaganiem i bez , i powiem Ci że jest to Niebo a Ziemia, przy niedługiej jeździe da się bez wspomagania , ale jak będziesz robił wypady w teren powiedzmy na weekend to mogą Cię potem strasznie ręce boleć :) Bierz ze wspomaganiem


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 27.04.2009 13:59
Posty: 110
Miejscowość: sląsk
Quad: Yamaha Grizzly 700
PostWysłany: 10.09.2009 17:37 
Re: Wspomaganie w przeprawówce tak czy nie
ja mam z eps i sobie chwale zrobilem 1500km w tym polowa po terenach blotnistych wodnistych i z eps nic odpukac puk puk się nie dzieje


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 8 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.