Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Timberwolf 250 wymiana olejów i filtra
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 12.05.2024 09:43



Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Timberwolf 250 wymiana olejów i filtra 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 02.09.2013 20:03
Posty: 2
Imię: Piotr
Quad: Yamaha Timberwolf 250
PostWysłany: 02.09.2013 20:39 
Timberwolf 250 wymiana olejów i filtra
Szanowni koledzy z góry proszę o wyrozumialość gdyż w temacie quadów jestem zupelnie świeży i timberwolf to mój pierwszy nabytek. Mam do Was pytanie zapewne dla wielu banalne ale jak się nie wie to się nie wie.
Kupiłem niedawno timberwolfa, guad wg. mojej skromnej, laickiej opnii w stanie dosyć przyzwoitym jak na swoje lata, sztywny, niepogięty, silnik pali od przysłowiowego kopa. No ale jak to wypada przy nowym zakupie chcialbym wymienić oleje, tj. w silniku i skrzyni bo poprzedni właściciel nie bardzo potrafił się okreśckić kiedy to robił ostatni raz.
I tutaj moje pytanie, chcąc zaoszczędzić sobie odkrecania niepotrzebnych elementów chciałbym abyście mi podpowiedzieli:
-gdzie w tym silniku umiejscowiona jest śruba spustowa do oleju
-gdzie umiejscowiony jest filtr oleju
-jak spuścić i dolać olej do skrzyni, ewentualnie podpowiedź jaki okej zalać
-czy jest jakiś olej w tylnym moście i czy nalezy go wymienić

Zdaje sobie sprawe że wielu powie "Boże co za ciemniak" ale kto pyta nie błądzi.
Za wszelkie sugestie z gory dziekuje.
Piotr

-- dodano 02.09.2013 21:39 --

:zalamka:


Ostatnio zmieniony przez Piotr1977, 02.09.2013 20:39, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.07.2008 11:28
Posty: 775
Miejscowość: Białobrzegi
Quad: TRX 400EX
PostWysłany: 02.09.2013 21:21 
Re: Timberwolf 250 wymiana olejów i filtra
Wiele nie pomogę ale podpowiem - poszukaj manuala. Tam będziesz miał opisane wszelkie czynności serwisowe. Prędzej czy później taka wiedza się przydaje, także czasem lepiej wydać te kilka $ i ściągnąć.
Obejrzyj quada dobrze z każdej strony pewnie wiele się wyjaśni. Poszukaj spustów/wlewów.


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.09.2004 14:17
Posty: 3014
Miejscowość: Okolice Warszawy
Quad: Zbyt dużo quadów ;)
PostWysłany: 04.09.2013 10:44 
Re: Timberwolf 250 wymiana olejów i filtra
TO ci powinno pomóc ;)
Ten manual jest co prawda od Beartracker'a, natomiast nie różni się to niczym praktycznie poza plastikami - o ile oczywiście nie masz wersji 4x4 bo wtedy dochodzi przedni napęd i inne elementy zawieszenia z przodu.

_________________
Pozdrawiam, Piotr "aXcid" Winiarski :)


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 02.09.2013 20:03
Posty: 2
Imię: Piotr
Quad: Yamaha Timberwolf 250
PostWysłany: 05.09.2013 22:37 
Re: Timberwolf 250 wymiana olejów i filtra
Witam ponowie. Przestudiowalem dwie wersje manualu i na tą chwile wiem już gdzie jest filtr czy też filtry oleju. Niestety nie jestem w stanie rozgryźć kwestii skrzyni. Według tego co zrozumialem skrzynia i olej silnikowy to ten sam olej co wydaje mi się trochę dziwne. jeżeli ktoś móglby mi potwierdzić lub zaprzeczyć to będę wiedział co robić dalej. Znalazłem też info ze do tylnego mostu zmieniamy również olej. Tam kwestia jest dosyć prosta.
proszę więc tylko o ostatnią porade co z olejem w skrzyni biegów bo z manulaów niestety nie jestem w stanie tego wyjaśnić.
Pozdrawiam


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.09.2004 14:17
Posty: 3014
Miejscowość: Okolice Warszawy
Quad: Zbyt dużo quadów ;)
PostWysłany: 08.09.2013 09:03 
Re: Timberwolf 250 wymiana olejów i filtra
Jak w każdym półautomacie, wywodzącym się w prostej linii ze standardowego silnika motocyklowego, wszystko smarowane jest jednym olejem. Jedyna konieczność, to musi spełniać specyfikację JASO, czyli nadawać się do mokrych sprzęgieł, których Ty u siebie masz dwa. Jedno tradycyjne, wielotarczowe a drugie odśrodkowe - jak to w półautomacie.

_________________
Pozdrawiam, Piotr "aXcid" Winiarski :)


 
Profil Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 5 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.