Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Wyskakują biegi - Raptor 350 (2005r)
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 28.04.2024 19:33



Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Wyskakują biegi - Raptor 350 (2005r) 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.04.2008 08:20
Posty: 4
Miejscowość: Gdynia
Quad: Raptor 350
PostWysłany: 28.04.2008 08:31 
Wyskakują biegi - Raptor 350 (2005r)
Witam

Może ktoś z was orientuje się jaka może być tego przyczyna. Jeździłem ostatnio ok godzinki. Chciałem potestować jego osiągi na asfalcie - głównie prędkość. W pewnym momencie wyskoczył mi 5 bieg, zredukowałem do 4 - też wyskoczył, i tak wszystkie po kolei. Przez chwilkę przyspiesza, i za chwilę wyskakuje, szczególnie kiedy mu się daje wyższe obroty. Od jakiegoś czasu lekko ciągnie sprzęgło ale nie wiem czy to może być przyczyna. Wczoraj wydarzyło się to pierwszy raz przy szybkiej jeździe szosowej. Na offroad'zie takiego problemu nie zauważyłem, ale nie jeżdżę po lesie na 5-tce :) Proszę o jakieś sugestie.

Pozdrawiam
dp


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.09.2004 14:17
Posty: 3014
Miejscowość: Okolice Warszawy
Quad: Zbyt dużo quadów ;)
PostWysłany: 28.04.2008 08:42 
Jak na mój gust wypadałoby zajrzeć do sprzęgła - może już się kończą okładziny/przekładki sprężyny. Trzeba pomierzyć. W silniku z Warriora/Raptora 350 dobrze działające sprzęgło to podstawa. Jeśli jest choć trochę zużyty któryś z komponentów, całą zabawa idzie w łeb - biegi wyskakują, nie dają się załączyć bez przegazówki, albo nie dają się wyłączyć. Nie mówię już o znalezieniu luzu.

_________________
Pozdrawiam, Piotr "aXcid" Winiarski :)


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.04.2008 08:20
Posty: 4
Miejscowość: Gdynia
Quad: Raptor 350
PostWysłany: 28.04.2008 11:36 
Wszystko na to wskazuje, bo faktycznie jest poważny problem ze znalezieniem luzu. Dodatkowo, szczególnie po przełączeniu z wstecznego, jest problem z jedynką. Kiedy jedynka nie wchodzi i dodaje gazu, słychać taki dziwny "klekot". Nie brzmi to przyjemnie. Taki sam odgłos pojawia się kiedy bieg wyskakuje. Nie bardzo znam się na mechanice, quada mam dopiero od 2 tygodni. Co powinienem zrobić, żeby naprawić to solidnie i za rozsądne pieniądze? Serwis Yamahy ? Czy warto inwestować w oryginalne części czy raczej szukać zamienników ?


 
Profil Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 3 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.