Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Raptor 350 podbiera olej, i kopci na czarno...
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 05.06.2024 12:02



Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Raptor 350 podbiera olej, i kopci na czarno... 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 24.02.2010 20:27
Posty: 21
Quad: Raptor 350
PostWysłany: 05.09.2010 17:24 
Raptor 350 podbiera olej, i kopci na czarno...
Witam
Tak jak w temacie, Raptor z 2006 roku podbiera dość sporo oleju, po rozgrzaniu silnika kopci na czarno. Mam podejrzenia, ze został przegrzany. Chciałem zaczekać z remontem na koniec sezonu, i pobawić się w zimie, ale trochę boje się, zeby go jeszcze bardziej nie dojechać. Mieszkam niestety w takiej okolicy, ze solidnych mechaników od motocykli czy quadów jest jak na lekarstwo. Postanowiłem, ze sam wezmę się za remont, zaznaczam ze nie jestem całkowitym laikiem w mechanice, jednak chciałem zasięgnąć opinii kogoś, kto miał do czynienia z tymi silnikami. Na co zwrócić szczególną uwagę, co może mnie zaskoczyć? Wiem, ze wszystko wyjdzie jak będę miał silnik na stole w częściach, jednak co mam kupić w ciemno? Komplet uszczelnień, uszczelniacze zaworów, pierścienie? Co jeszcze? Za wszelkie rady i podpowiedzi z góry dzięki

-- dodano 05.09.2010 17:24 --

Mimo ze zero zainteresowanych w moim poście napiszę co się okazało podczas remontu.
Po pierwsze, spore ubytki oleju miały swoją przyczynę w uszkodzonym uszczelniaczu przy zębatce zdawczej, wymiana banalna, koszt 25zł oryginał. Przyczyny dymienia były niejednoznaczne, wymiana uszczelniaczy zaworowych to podstawa, jednak mając tłok na wierzchu konieczna wydaje się wymiana kompletu pierścieni. Problem jest tego typu, ze nawet jeśli na pierścieniach odpowiedzialnych za kompresje nie widac oznak zniszczenia, to pierścień olejowy mógł stracić swoja sprężystość, przez co przepuszcza olej. Koszt pierścieni 150zł oryginał. W moim przypadku konieczna była jeszcze wymiana sworznia tłokowego, ponieważ miał ślady lekkiego wypracowania. Koszt 65zł oryginał. do tego dochodzi zestaw uszczelnień na górę silnika, koszt zamiennika 150zł. W sumie cały remont zamknął się w kwocie około 400zł. Dla kogoś z zacięciem majsterkowicza temat naprawdę do realizacji na własną rękę. oczywiście z serwisówką w ręce...


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31.10.2009 16:31
Posty: 11
Quad: nie waĹźne czym jeĹşdzisz, waĹźne jak
PostWysłany: 11.09.2010 21:51 
Re: Raptor 350 podbiera olej, i kopci na czarno...
dzięki za posta, masz może serwisówkę, z którą pracowałeś? mam chyba ten sam problem i tą samą sytuację,.. mechanikę jako tako ogarniam, ale boję się tego trochę robić samodzielnie .. czy mógłbyś udzielić mi kilku wskazówek i ew poprowadzić przy remoncie?


 
Profil

Rejestracja: 24.02.2010 20:27
Posty: 21
Quad: Raptor 350
PostWysłany: 14.09.2010 11:44 
Re: Raptor 350 podbiera olej, i kopci na czarno...
http://www.eupload.pl/files/JYFSGTQJ/raptor350.pdf

Pod tym linkiem jest serwisówka rozbieranie silnika zaczyna się od strony 228.
Co mogę doradzić... rozebranie silnika to połowa sukcesu, ważne jest żeby poprawnie zdiagnozować problemy. Jedyna sprawa, jaką nie potrafiłem zrobić sam, to rozebranie zaworów ( nie mailem odpowiedniego narzędzia) z tym pomogli mi w warsztacie samochodowym, tam również docierałem zawory (czynność prosta tylko trzeba mieć odpowiednie pasty) od razu mówię ze każdy przeciętny nawet mechanik będzie potrafił ci z tym pomóc. W razie jakichkolwiek innych wątpliwości pytaj.


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 3 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.