Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Jak zadbac o Raptora?
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 05.06.2024 12:11



Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Jak zadbac o Raptora? 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 23.03.2011 10:57
Posty: 5
Quad: Yamaha Raptor 350
PostWysłany: 24.03.2011 10:50 
Jak zadbac o Raptora?
Tydzien temu zakupilem sobie Raptora.Odkupiłem go od młodego lajika ktorego nic nie interesowało tylko gaz i do przodu.Tatus mu kupil zabawke!Ale nie w tym rzecz.Powymieniałem filtry i oleje, kupiłem jakis srodek na łancuch i pytanie co jeszcze musiałbym przy nim zrobic waznego zeby nie miec z nim problemu?!Aha, słychac jeszcze w przednich kołach jak piszczy strasznie :? dzięki!


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.08.2009 19:52
Posty: 380
Miejscowość: Krzątka/Nowa Dęba
Quad: LTZ 400/Warrior 350
PostWysłany: 24.03.2011 12:51 
Re: Jak zadbac o Raptora?
kup sobie jeszcze środek do nasączania filtra powietrza sprawdź luz zaworowy może okazać się że łańcuszek rozrządu będzie do wymiany 8) a w przednich kołach może piszczeć z powodu startych klocków które już nie mają czym hamować lub łożyska nadają się do wymiany

_________________
Quady mój ustrój moje życie moja pasja


 
Profil

Rejestracja: 24.02.2010 20:27
Posty: 21
Quad: Raptor 350
PostWysłany: 24.03.2011 13:54 
Re: Jak zadbac o Raptora?
Nie zapomnij o nasmarowaniu wszystkich kalamitek, na przednich wachaczach i na tylnym, poszukaj dobrze z tyłu, bo są bardzo ważne.


 
Profil

Rejestracja: 23.03.2011 10:57
Posty: 5
Quad: Yamaha Raptor 350
PostWysłany: 24.03.2011 19:39 
Re: Jak zadbac o Raptora?
Własnie nasmarowłem kalamitki jutro wymiana klockow a z silnikiem skocze z tydzien do mechanika zeby zerknol fachowym okiem :szok: !Dzięki!!!


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.03.2011 00:27
Posty: 42
Quad: Yamaha Raptor 350
PostWysłany: 24.03.2011 19:43 
Re: Jak zadbac o Raptora?
Krótko zbiorę wszystko co ja robie by chodził i trzymał się na 4 kołach :D

-Smaruj regularnie łańcuch !

-Sprawdzaj czy łańcuch jest naciągnięty , bo może Ci spadać i denerwować przy tym ;)

-Czyść filtr , nie za często chyba że jeździsz na jakimś szutrze i jest sucho , wtedy kurz dostaje się do filtra i trzeba go przeczyścić , sam używam płynu do mycia a po umyciu pryskam sprejem przez który na filtrze powstaje błonka do której przylepia się kurz .

-Smaruj wszystkie kalamitki na wszystkich wahaczach , jak byś nie wiedział gdzie dokładnie to zrobię zdjęcia i wyśle Ci na poczte jak to wygląda tylko śmiało pisz ;)

-Wymiana oleju i na dwie wymiany filtr oleju , ja wymieniałem co około 300-700km , chociaż teraz trochę częściej . To zależy od stylu jazdy

-Sprawdzaj czy koła są dokręcone , tak dla bezpieczeństwa

-Wymieniaj Klocki hamulcowe , jak zobaczyć że się skończyły ?
ja rozpoznaję to w ten sposób:
1) Słabo hamuje jak by tarcza była w błocie
2)Wydaje metaliczny głos
3)Można zobaczyć na tylnej traczy czy jest jeszcze trochę tego klocka

-Jeżeli nie wymienisz klocka na czas może Ci zepsuć tarczę , więc nie zwlekaj

-Łożyska wymieniaj jak zobaczysz że stuka Ci w kołach , ja polecam łożyska SKF'u są tanie dobrej jakości polskie a przy tym nie drogie i wytrzymałe .

-Sprawdzaj czy wszystkie śrubki są przykręcone , u mnie mają tendencję do luzu a czasami ich nie mam

-Czyść gaźnik , nie za często ale odświętnie warto

-Jeżeli Hamulce Ci nie działają sprawdź też czy hamulce Ci się nie zapowietrzyły .

-Wymieniaj płyn hamulcowy

W razie jakiś pytań i problemów pisz do mnie . Postaram się je rozwiązać i porobić zdjęcia instruktażowe

Pozdrawiam i miłych wrażeń związanych z raptorkiem ;)
Silencear

_________________
DEVIL POWER !!!


 
Profil

Rejestracja: 23.03.2011 10:57
Posty: 5
Quad: Yamaha Raptor 350
PostWysłany: 24.03.2011 23:17 
Re: Jak zadbac o Raptora?
Koledze Silencear dziękuje za bardzo przydatną pomoc. Tak też teraz będę postępował z raptorem!Na łańcuch kupiłem spreey niby do tego przeznaczony, mam nadzieje, ze to wystarcza! Kolego a co do płynu hamulcowego to co ile go wymieniasz?I polecasz może jakieś klocki hamulcowe bo muszę też wymienić. Jeszcze pytanko co do opon.Przednie mam do wymiany, szukam jakieś takie na polne drogi.Może coś polecacie?!Serdecznie dziękuje i pozdrawiam !!!


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.03.2011 00:27
Posty: 42
Quad: Yamaha Raptor 350
PostWysłany: 25.03.2011 10:04 
Re: Jak zadbac o Raptora?
Miło że się przydałem ;)
Co do płynu to za prawym błotnikiem z tyłu masz taki zbiorniczek , i jak po prostu zobaczysz że jest mały stan to dolewasz , to nie dzieje się zbyt często . Mam quada od roku i wymieniałem 4 razy a przejechałem łącznie 4tys kilometrów po samych polach .

Jakie klocki ? A powiedz mi czy na tych polach jesteś w stanie się czasami ubrudzić błotem ? ;) Jak odpowiesz to pomyślę co Ci dobrać

Opony , no cóż nie ma konkretnych w pole , według mnie masz wolną rękę ale sam polecam te - http://www.oponyquad.pl/249,opona-duro-di2012-21x7-10.html jeździłem i w koleinach ładnie łapały tymi krawędziami.

Jeżeli jeszcze masz jakieś pytania to bez wahania pytaj a na pewno odpowiem :)

Pozdrawiam

-- dodano 25.03.2011 10:04 --

Pamiętaj jeszcze o regulacji obrotów jak chodzi na bardzo wysokich bo to niezdrowo dla silnika ;)

_________________
DEVIL POWER !!!


Ostatnio zmieniony przez Silencear, 25.03.2011 10:04, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 7 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.