Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Problem z rozrusznikiem
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27.04.2024 11:52



Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Problem z rozrusznikiem 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 30.10.2011 19:17
Posty: 9
PostWysłany: 30.07.2012 09:59 
Problem z rozrusznikiem
Witam mam problem z moim raptorem otóż ostatnio przeszedł remont po remoncie odpalił za pierwszym razem i pojeździłem z 15 minut odstawiłem dzisiaj chciałem znów odpalić i wystąpił problem z rozrusznikiem otóż gdy odpalam za pierwszym razem słychać tylko tszszszsz (szum i tyle w ogóle nie łapie) za drugim tak samo a za trzecim słychać tylko chwile ten szum i zaraz zaczyna łapać już prawie odpala praktycznie załapał i klapa nic ... nie odpali co robić ?

Ps. najpierw zadaje tutaj te pytanie ponieważ nie chce od razu rozkręcać rozrusznika bo nigdy wcześniej tego nie robiłem ;p

-- dodano 30.07.2012 09:59 --

Uwaga! udało mi się go odpalić i teraz odpala już za 3 razem (pojezdzę tydzień i oddam do mechanika ten rozrusznik) ale mam następny dylemat ponieważ po 5 min jazdy silnik (dokładnie najbardziej nowy cylinder) mocno się przegrzewa, jest bardziej gorący od tłumnika teraz pytanie to jest od tego iż jest nowy cylinder i jeszcze nie dotarty czy coś źle chodzi ?


Ostatnio zmieniony przez PatrykATV 30.07.2012 09:59, edytowano w sumie 4 razy



 
Profil

Rejestracja: 28.08.2011 14:09
Posty: 488
Miejscowość: Nowy Żmigród/Krakow
Quad: Warrior 350, bashan200, wsk175 quad
PostWysłany: 30.07.2012 10:23 
Re: Problem z rozrusznikiem
Sprawdź czy olej poprawnie smaruje układ !


 
Profil Facebook Gadu-Gadu WWW

Rejestracja: 23.07.2006 18:35
Posty: 44
Quad: R700
PostWysłany: 31.07.2012 14:14 
Re: Problem z rozrusznikiem
u mnie rozrusznić zachowywał się w podobny sposób, przy czym wina leżała w kablach, a dokładniej to kiepsko klamry przewodziły prąd. Byłem pewny, że rozrusznić do wymiany :)

tak czy siak powinien palić za 1razem, a co do gorącego cylinda to bym się chyba za bardzo nie przejmował przy obecnej pogodzie :/


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 30.10.2011 19:17
Posty: 9
PostWysłany: 31.07.2012 17:02 
Re: Problem z rozrusznikiem
Rozrusznik nowy kupiłem bo rozkręciłem ten stary i te ząbki na wale w wirniku były ztarte więc nie dało się naprawic ;/ coraz lepiej się chłodzi cylek ale ale znów następny problem ;/ akumulator, odpale quada raz i jak go zgasze i próbuje 2 raz to już nie odpali tylko muszę ładowac ;/ akumulator na 100% sprawny i wystarczający ponieważ jest dla quadów o wiele większej pojemności to mojej 350 by nie pociągnął ? więc czemu tylko raz mogę odpalić ?


 
Profil

Rejestracja: 23.07.2006 18:35
Posty: 44
Quad: R700
PostWysłany: 31.07.2012 17:10 
Re: Problem z rozrusznikiem
to raczej wina akumulatora, bo nie ma opcji, żeby sprawny akumulator tak szybko się rozładował. Każdy akumulator ma określoną ilość cykli ładowanie/rozładowanie, po przekroczeniu tej liczby diametrialnie spada. Spróbuj go podładować mniejszym napięciem, a najlepiej poproś jakiegoś znajomego i sprawdz na innym aku


 
Profil Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 5 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.