Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Czy to Warrior czy yzf
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27.04.2024 07:11



Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Czy to Warrior czy yzf 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 09.12.2012 22:41
Posty: 7
Quad: brak
PostWysłany: 09.12.2012 23:00 
Czy to Warrior czy yzf
Witam . Chciałam zapytac, bo nie znam się na tym. to jest w koncu Warrior czy yzf. szukam pod choinke jakis Sprzęt dla syna, od taka niespodzianka. 4 sów, musi być wsteczny bieg, cos miedzy 250 a 400 poj. nie za mocny ale taki przy ktorym nie trzeba ciagle grzebac, bo chłopak jakos nie ma do tego polotu. miał skuter to jezdził az pogubił wszystkie sróbki.
muszę zmiescic się w kwocie do 8 tys bo poprostu mam jeszcze corke w wieku rębnym ktora też wyciaga ręke po kase.
znalazłam dzis cos takiego http://otomoto.pl/yamaha-warrior-yzf-350-nie-raptor-660-700-de-M3443948.html i nie kumam czy to jest Warrior czy yzf. I trochę mnie to zastanawia, ze jak na 10 lat, tgo trochę za ładne te zdjęcia.
MOżecie mi podpowiedzic co i jak ?


 
Profil

Rejestracja: 09.12.2012 15:11
Posty: 2
PostWysłany: 09.12.2012 23:25 
Re: Czy to Warrior czy yzf
Po prostu zadbany. Pewnie mało używany i garażowany ciągle to i nie miał jak się zniszczyć ;) Ja bym tam się cieszył za każdy quadzik niestety mi rodzice nie kupowali takich rzeczy :(


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.02.2012 20:00
Posty: 102
Miejscowość: USA/Katowice
Quad: MXR, TRX 450, LTZ L2, KFX 450, DS, RZR 4
Poprzednie quady: cała masa
PostWysłany: 09.12.2012 23:59 
Re: Czy to Warrior czy yzf
Warrior masz nawet w opisie. Tak czy siak nie warty ceny, jeśli chodzi o wygląd to na zdjęciach zawsze wszystko lepiej wygląda poza tym nawet widać jak się błyszczy był konkretnie wymyty i wypolerowany. Krótko mówiąc przygotowany do sprzedaży.
Że tak powiem skoro miał skuter i rozumiem, że przez napisanie " pogubił wszystkie śrubki" masz na myśli nic innego jak go zniszczył? W takim razie skoro o taką rzecz nie umiał zadbać przy której tak naprawdę nic nie trzeba robić. To na quadzie się zabije. Tutaj trzeba odpowiednio serwisować m.in. smarować łańcuch, regulować zawory, wymieniać olej, uzupełniać/wymieniać płyn hamulcowy, sprawdzać czy wszystko jest dokręcone jak ma być itd.. Dajmy na to będzie miał za luźny łańcuch lub zardzewiały przez zaniedbanie smarowania i może się to tragicznie skończyć zarówno dla Niego jak i quada. Będzie miał niedokręcone koło to zaliczy rolkę takich przykładów można by wymieniać w nieskończoność. Twoja decyzja ja tylko napisałem aby uprzedzić przed ewentualnymi stratami i żeby nie było, że ktoś tego nie zrobił. Również nie napisałem tego w celu odradzeniu zakupu, ale by ewentualnie pogadać z chłopakiem/uświadomić.

Teraz na temat:
Honda TRX 400
Suzuki ltz/Arctic Cat dvx 400/Kawasaki kfx 400 - to samo tylko inne plastiki
Yamaha Raptor/Warrior 350
Bardzo dobre sprzęty na początek obojętnie jaki wybierzesz będzie to dobry wybór. Jedyne co powinno zdecydować to stan w jakim uda się nabyć danego quada czyli nie ma sensu szukać ltz skoro jest okazyjnie TRX itd. itd.


 
Profil

Rejestracja: 09.12.2012 22:41
Posty: 7
Quad: brak
PostWysłany: 10.12.2012 07:45 
Re: Czy to Warrior czy yzf
jak skuter nie mógł odpalic to przypchał, a quada raczej pare km nie popcha. Sprzęt ma pełnic oprócz funkcji edukacyjnych też funkcje towarzyskie, bo to go będzie integrowac z normalnymi ludźmi a nie tylko z tymi co pierdzą w fotel i cały dzień siedzą na fb. Przez weekendy u znajomego jezdził quadem, nie miał głupawki typu jazdy bez wyobrazni wiec nie martwie się ze zaliczy od razu czołowo drzewo. A jak zaliczy glebe, to nic złego. Sama jak miałam lat nascie i uczyłam się jeździć motocyklem mz , gleby były i jakos zyje.
Badwolf, piszesz, ze ten Warrior nie wart tej ceny. domyslam się ze Sprzęt jest wypocowany, może nawet ma nowe plastiki, bo to handlarz, ale czy jest tam wsteczny ? gdzies czytałam ze nie kazdy ma wsteczny. do kłodzka mam 400 km wiec sama nie sprawdze, a jak sprzedajacy będzie mowił ze ma a jak dojade okaze się ze taki model nie ma to szlag mnie trafi. Czasami z Niemiec można trafoc zadbany Sprzęt, bo raczej w Polsce jak kupuje się starszego quada lub crosa to trzeba być przygotowanym na jakis remont.
No własnie, TRX, LTZ, Warrior itd. do tej sumy w wyborze na aukcjach szału nie ma.


 
Profil
Mod-Team Member & Moderator Działu Zawody Polskie & Zagraniczne & Zawodnik ATV Polska
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.05.2007 20:37
Posty: 6686
Miejscowość: Wrocław :-)
Imię: Krzysiek
Quad: 2xKFX450
Poprzednie quady: KFX250 TRX250 YFM200 2xYFM350 YFZ350 LTZ400 2xYFZ450 2xLTR450
PostWysłany: 10.12.2012 07:57 
Re: Czy to Warrior czy yzf
W kwestii ceny BadWolf ma rację - za 8K możesz spokojnie znaleźć sprzęty które ci wylistował, a jak chłopak jest "motokillerem", to może szukaj dla niego ośki z napędem na wał (mniej do obsługi) np.:
TRX250 - półautomatycznym sprzęgłem i bardzo trwałym silnikiem, LTZ250 - podobnie jak poprzednik. Oba ze wstecznym, wystarczy poszerzyć, a mocy na początek powinno wystarczyć, dodatkowo dysponują wygodnym zawieszeniem (nie zrazi się, że go za bardzo trzęsie...). Za wspomnianą kwotę powinieneś znaleźć młody rocznik w dobrym stanie technicznym. 250tki rzadko bywają zajechane, bo to nie są sprzęty ani wyżyłowane, anie wyczynowe. Dla zachęty poszukaj filmów na YT pokazujących co młodzież na nich potrafi robić :-)

_________________
Facebook ATV Polska - codziennie nowe ciekawostki dla miłośników quadów


 
Profil Facebook

Rejestracja: 09.12.2012 22:41
Posty: 7
Quad: brak
PostWysłany: 10.12.2012 08:32 
Re: Czy to Warrior czy yzf
nie chce ładowac kasy w 250 bo znajac zycie za rok będzie jeczenie ze za mały. Mój darmozjad ma 18 lat, i 185 cm wzrostu. wiem o co Ci chodzi, to ze 250 może być wystarczajace. Mój mąż zanim zjadło go raczysko miał w etz, potem gs 650,potem gsxr i vmaxa, potem kilka lat przerwny i kupił crossa crf 250. Pojezdził miesiąc i sprzedał, bo okazał się za mocny a kupił XT600 który jak twierdził jest spokojniejszy a i nie wymaga ciągłej servisówki. czy jest gdzies opis dot gabarytów quadów ? może jesli fakltycznie 250 gabarytem nie będzie mniejszy niz 350-400 to wystarczy. Kupię mu naklejke ze ma 600 a ten i tak się nie kapnie :lol:

-- dodano 10.12.2012 08:32 --

np, na allegro w 250 to 98% same chinczyki.


Ostatnio zmieniony przez zoska1968, 10.12.2012 08:32, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.08.2009 19:52
Posty: 380
Miejscowość: Krzątka/Nowa Dęba
Quad: LTZ 400/Warrior 350
PostWysłany: 10.12.2012 10:48 
Re: Czy to Warrior czy yzf
Najlepiej to zapytaj młodego jakim quadem chciałby jeździć bo kupisz mu taki który mu się nie spodoba i co wtedy ? Ja celowałbym w Lucky Star 250/300 dobry quad jak na początek. Do kupna i tak musisz wziąć kogoś kto się trochę orientuje w mechanice, bo czasami można się nieźle nadziać na jakieś padło.

_________________
Quady mój ustrój moje życie moja pasja


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.02.2012 20:00
Posty: 102
Miejscowość: USA/Katowice
Quad: MXR, TRX 450, LTZ L2, KFX 450, DS, RZR 4
Poprzednie quady: cała masa
PostWysłany: 10.12.2012 11:26 
Re: Czy to Warrior czy yzf
Nie chodziło mi o normalne gleby bo to normalna rzecz, ale takie których da się uniknąć przez dbanie o sprzęt.
Tak Warrior ma wsteczny. Jeszcze mała rada odnośnie kupna pamiętaj, że niektóre quady na allegro mogą już być wystawione bardzo długo bez zbytniego zainteresowania, a jeśli jako pierwsza okażesz zainteresowanie całkiem możliwe, że sprzedający zejdzie z ceny np. z tych 9 do 8tyś. Ideałem byłoby znaleźć takiego droższego quada w okolicy i próbować negocjować wymieniając kilka mankamentów jak np. słaby bieżnik.


 
Profil

Rejestracja: 09.12.2012 22:41
Posty: 7
Quad: brak
PostWysłany: 10.12.2012 16:04 
Re: Czy to Warrior czy yzf
tak i też zrobię. poprosze kogos kto ma pojecie bo i glupio abym sama kładła się pod pojazd i zagladała czy nie ma pęknięć na ramie. Jakby co to będę tu jeszcze Was pytac. Pozdrawiam

-- dodano 10.12.2012 16:04 --

arturltz napisał(a):
Najlepiej to zapytaj młodego jakim quadem chciałby jeździć bo kupisz mu taki który mu się nie spodoba i co wtedy ? Ja celowałbym w Lucky Star 250/300 dobry quad jak na początek. Do kupna i tak musisz wziąć kogoś kto się trochę orientuje w mechanice, bo czasami można się nieźle nadziać na jakieś padło.


Arturek, a gdzie produkują Lucky star ? czy jakosciowo dorównuje hondzie, Suzuki lub Yamaha ? te 250 tki to chyba ze sprzegłem odsrodkowym, to jak w skuterach ? nie psuje się ?


Ostatnio zmieniony przez zoska1968, 10.12.2012 16:04, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.08.2009 19:52
Posty: 380
Miejscowość: Krzątka/Nowa Dęba
Quad: LTZ 400/Warrior 350
PostWysłany: 10.12.2012 18:21 
Re: Czy to Warrior czy yzf
Lucky star jest produkcji tajwańskiej dużo osób lata na nich i sobie chwali a wiadome jak się dba tak się ma :D
Sprzęgło oczywiście odśrodkowe, jest tu dużo info na temat tej maszyny wystarczy poszukać.

_________________
Quady mój ustrój moje życie moja pasja


 
Profil
Awatar użytkownika
PostWysłany: 10.12.2012 21:15 
Re: Czy to Warrior czy yzf
Lucky star to straszny szajs lekko ujmujac, mialem kiedys zdecydowanie odradzam. Tylko i wylacznie japonski Sprzęt bierz pod uwage.


 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.08.2009 19:52
Posty: 380
Miejscowość: Krzątka/Nowa Dęba
Quad: LTZ 400/Warrior 350
PostWysłany: 11.12.2012 14:21 
Re: Czy to Warrior czy yzf
Za 8tys ciężko chyba że jakąś 250 wiadome quad to nie wszystko, bo do tego trzeba doliczyć koszty ochraniaczy,kask itp.

_________________
Quady mój ustrój moje życie moja pasja


 
Profil

Rejestracja: 09.12.2012 22:41
Posty: 7
Quad: brak
PostWysłany: 11.12.2012 18:08 
Re: Czy to Warrior czy yzf
Licze się z tym, że bedą jeszcze dodatkowe koszta. Buty, ubranie, ochraniacze, kask. Buty musza być nowe, reszte można kupić uzywke i uprac.
Znalazłam taki na licytacji, nie wyglada na obitego. 2005 r. Według Was do jakiej sumy można obstawiać ?
http://allegro.pl/show_item.php?item=2844713748


 
Profil
Awatar użytkownika
PostWysłany: 11.12.2012 18:14 
Re: Czy to Warrior czy yzf
zoska1968 napisał(a):
Znalazłam taki na licytacji, nie wyglada na obitego

To nie ma znaczenia i tak trzeba jechac dokladnie obejrzec quada i się przejechac. Ja zdecydowanie bardziej polecam ltz400, podobne ceny a różnica dosyc odczuwalna.


 

Rejestracja: 09.12.2012 22:41
Posty: 7
Quad: brak
PostWysłany: 11.12.2012 18:33 
Re: Czy to Warrior czy yzf
dodzwoniłam się . minimalna cena 10 000. jak za 2005r do chyba wygórowana. jak mam przekroczyć 10000 to pojde pod latarnie pare razy i dozbieram na młodszy.
Do wawy mam blisko i pod tego to sama się połoze, czerwony, sexowny
http://allegro.pl/show_item.php?item=2848188077 . choc srednio chce mi się wierzyc aby ktoś kupował sportowego quada aby jeździć nim po bułki.


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 20 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.