Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - pytania o Raptor 350
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 17.05.2024 02:50



Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
pytania o Raptor 350 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 04.03.2015 16:12
Posty: 23
Imię: Daniel
Quad: Yamaha Raptor 350
Poprzednie quady: atv 150
PostWysłany: 14.07.2015 07:50 
pytania o Raptor 350
Witam kupiłem niedawno Raptora 350 i mam pare podstawowych pytań do was forumowiczów i użytkowników Yamahy

1. Kupiłem olej motul 4t 10w40 czy będzie on dobry do tego modelu?

2. Ile powinno się wlać oleju do Raptora 350 ? czytałem że 2,5litra czy tyle czy może wiecej?

3. Jak prawidłowo sprawdzić poziom oleju ? Na wkreconym bagnecie czy na wsadzonym bez wkecania?

4. Czy Raptor bierze coś oleju czy jak się zaleje te 2,5 litra to powinno trzymać poziom?

5. Gdzie się znajduje filtr oleju bo szukałem tu na forum i jakoś nie moge znaleźć

6. Co ile powinno się zmieniać filtr powietrza ? ( Wystarczy go tylko wyczyścić i nasączyć ) Czy trzeba wymieniać

7. Jakim olejem ten filtr powietrza powinno się nasączać

8. Czy do Raptora można by było dokupić chłodnice od 660tki i zamontować w 350? jest możliwosć takiej modyfikacji?

9. Podnosząc siedzenie w celu przeczyszczenia filtra zauważyłem brakująca część lub część zapasową do czego ona może być mógłby tam być bezpiecznik ale do czego?

Kod:
http://speedy.sh/HyhrA/DSC-0379.JPG


10. Na olx jest Raptor z takim czyms co to jest?
Kod:
http://speedy.sh/ZVTEX/206404487-8-1000x700-yamaha-raptor-350-rev008.jpg


11. Jak polepszyć sobie zmienianie biegu wstaecznego gdyż jest on typowo pod plastikiem górnym a zbiornikiem paliwa i ramą i żeby wbić wsteczny trzeba się trochę postarać

12. Z Przodu na górnym wahaczu mam jedną tuleje do wymiany patrzyłem na allegro i cena 170zł jest gdzieś jakiś sklep w necie co by można było jakoś taniej wychaczyć ?

13. Co byście doradzili żebym jeszcze posprawdzał co się często psuje?

-- dodano 01.06.2015 23:19 --

zdjecie do 9

Image

zdjecie do 10

Image

-- dodano 14.07.2015 07:50 --

Temat do zamknięcia


Ostatnio zmieniony przez Danyziom 14.07.2015 07:50, edytowano w sumie 2 razy



 
Profil

Rejestracja: 31.03.2015 19:57
Posty: 4
Imię: Bartek
Quad: Yamaha Raptor YFM 350R
PostWysłany: 19.07.2015 15:27 
Re: pytania o Raptor 350
Witam
ad.1
Z olejem jest taka sytuacja (według mnie) na zimę leje się rzadszy olej a na lato gęsty. Olej który kupiłeś jest (można tak powiedzieć) na niskie temperatury bo jest rzadszy, silnik się tak nie męczy w pierwszych chwilach po odpaleniu, na lato też może być żaden problem.
ad.2 i ad.4
Do Raptora wchodzi 2.5L oleju, powinno być napisane na deklu od strony wlewu(chyba lewy górny róg),ja zawsze wlewam więcej gdyż Raptor ma to do siebie że bierze olej.
ad.3
Olej powinno się sprawdzać na wsadzonym bagnecie bez wkręcania.
ad.5
Filtr oleju znajduje się po drugiej stronie gada obok dźwigni zmiany biegów,to taka pokrywka z trzema śrubkami, chyba na imbusy.
ad.6
Z filtrem jest taka sytuacja,filtr powinno się czyścić co 5mth (motogodzin), musisz zaopatrzyć się w licznik mth, na allegro jest tego mnóstwo, jeżeli masz filtr gąbkowy to wystarczy go opłukać ciepłą wodą z płynem do mycia naczyń,wysuszyć i nasączyć olejem, sam posiadam filrt papierowy K&N są do niego specjalne czyściki, płyn do mycia i olej (lepszy jest gąbkowy).
ad.7
Do filrta najlepiej lać olej do tego przeznaczony, kurz, piach, woda, filtr musi to wszystko wyłapywać. Polecam ci Motul filtr kolega korzysta i jest zadowolony.
ad.8
Nie opłaca się tego robić (o ile się tak da) silnik chłodzony powietrzem jest lepszy niż chłodzony cieczą, jak w terenie ci się chłodnica przedziurawi to tylko hol. Raptor nie ma prawa się przegrzać ten silnik był w Yamaha Warrior 350, producent uznał że silnik ten jest niezniszczalny i postanowili go produkować dalej, a tak w ogóle to Raptor to silnik i rama z warriora różnią się tylko plastikami.
ad.9
To chyba miejsce na zapasowy bezpiecznik (tak mi się wydaje).
ad.10
Nie mam pojęcia co to takiego, wygląda jak miedziany pierścień, może masa???. Masz coś takiego u siebie?
ad.11
Ze wstecznym w raptorach jest problem (przycina się,trzeba użyć siły aby go załączyć) trzeba znaleźć na niego sposób, ja bujam gadem do przodu i do tyłu.
ad.12
W tym ci nie pomogę, jeszcze nie była mi potrzebna taka tuleja, myślę że na allegro będzie najtaniej
ad.13
Sprawdź elektrykę czy kable nie są po przecierane, sprawdź luzy na piastach, sprawdź łańcuch cz nie jest przypadkiem nierównomiernie rozciągnięty, czy farba na spawach nie poodpryskiwała (znaczyło by to że było skakane u poprzedniego właściciela.
Mam nadzieje że pomogłem pozdrawiam Bartek.


Ostatnio zmieniony przez maly777 19.07.2015 15:27, edytowano w sumie 2 razy



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.04.2014 11:27
Posty: 1490
Imię: Piotr
PostWysłany: 19.07.2015 18:35 
Re: pytania o Raptor 350
A tu masz odpowiedzi na dręczące Cię pytania.

http://atvbaikal.ru/download/Service_ma ... S_2004.pdf


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 3 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.