Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Lewa strona silnika? Stator impulsator / olej?
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 23.04.2024 10:32



Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Lewa strona silnika? Stator impulsator / olej? 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 04.03.2015 16:12
Posty: 23
Imię: Daniel
Quad: Yamaha Raptor 350
Poprzednie quady: atv 150
PostWysłany: 19.04.2016 15:11 
Lewa strona silnika? Stator impulsator / olej?
Yamaha Raptor 350 2005r

Witam prawdopodobnie mam do wymiany impulsator gdyż mój quad czasami nie równo chodzi tak jakby miał zaniki iskry czy coś takiego. Zabrałem się za rozebranie lewej strony silnika i ku zdziwieniu po odkręceniu dolnych śrub zaczął lecieć olej wiec dokręciłem z powrotem i teraz nie wiem co dalej...

moje pytanie brzmi czy tam jest troszkę oleju czy nie powinno go być w ogóle bo olej i stator w jednym miejscu to trochę dziwne.

mogli byście coś napisać na ten temat? aha i jeśli tam ma nie być oleju a ja mam to znaczy że coś przepuszcza tak? dzięki za odpowiedz pozdrawiam

-- dodano 19.04.2016 15:11 --



Załączniki:
DSC_0127.JPG
DSC_0127.JPG [ 3.52 MiB | Obejrzany 7615 razy ]


Ostatnio zmieniony przez Danyziom 19.04.2016 15:11, edytowano w sumie 2 razy

 
Profil

Rejestracja: 31.03.2015 19:57
Posty: 4
Imię: Bartek
Quad: Yamaha Raptor YFM 350R
PostWysłany: 21.04.2016 21:05 
Re: Lewa strona silnika? Stator impulsator / olej?
Witam
Tak powinno być, jak zdejmiesz pokrywę to zobaczysz zębatkę od rozrusznika która idzie na koło zamachowe. Olej nie przewodzi prądu więc w niczym to nie przeszkadza, przewróć sobie gada na bok.
W tamtym tygodniu wymieniałem impulsator i z góry mogę cię uprzedzić że bedziesz musiał ciąć przewody w pokrywie, więc przygotuj się odpowiednio, zaopatrz się w uszczelkę tak w razie co.
A jeszcze jedno jak utniesz przewody od impulsatora, to później nie ma znaczenia jak go przylutujesz. Zanim podejmiesz się wymiany impulsatora zobacz czy rzeczywiście jest zepsuty. Z pokrywy wychodzi wiązka kabli (2 kostki) z tego co pamietam odpinasz kwadratową kostke i przykładasz nóżki miernika do biało czerwonego i do biało zielonego kabla, przełączasz miernik na omy w dolnej części tarczy miernika (20k, 2000, 200) ustawiasz na 2000, powinno pokazywać coś w okolicach 500ohm.
Mam nadzieje że pomogłem.


Ostatnio zmieniony przez maly777, 21.04.2016 21:05, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 2 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.